Sonunda Bu da Oldu ''Lisede kız erkek yakınlığına 45 cm sınır kondu''
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 11-01-2011, 17:42 #21

»YáráĻı♥KáĻP«

Yasaklı Üye

Desenize artık lise ögrencileri yanında 50 cm lik cetvelle dolaşacak 5cm dudak payı eder 50 cm ...hayret yani hangi ülkede yaşıyoruz çözemedim... lise çagına kadar gelmiş bir insan nerde nasıl davranacagını ögrenmiştir benim gözümde... bu gigişle insanımızı hiç büyütmez edecekler...
gidişimiz hiç iyi degil ya hadi hayırlısı bakalım...

Alt 11-01-2011, 17:55 #22

-

Yok yok, Bnce sınıfları ayırsınlar.
Hatta birgün erkekler, birgn kızlar gelsin okula .d

Alt 11-01-2011, 21:40 #23

BAL

Breakfast at Tiffanys


Rica ederim

Alt 12-01-2011, 19:54 #24

❀ܓ Sükûnetim.

. . .


Güzel olmus

Alt 12-01-2011, 20:31 #25

BAL

Breakfast at Tiffanys


Bildiğim bişey varsa o da ufak bir ayrıntıyı atladıkları ;
-Yasaklar yasaklanan şeyi daha çekici kılar


Bu okuldayken ''başka renk çorap yasak diye'' rengini iğrenç bulduğumuz gri çorapları; okul bitince bayıla bayıla giymemiz gibi bişey. Hiçbi farkı yok bu yasağında.

Alt 12-01-2011, 20:33 #26

Oleandeя.

Bizden Biri


Sevgili olaylarını engellemek için olabileceğini düşünüyorum.
Yada abartılmış bir haber.

Alt 12-01-2011, 23:25 #27

photoshopfon

Forum Heveslisi

Okulda 45 cm mesafeye açıklama


Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında ''Müdürden erkek ve kız öğrencilere 45 santim yasağı'' başlıklı haberlerin ''tamamen gerçek dışı, gerçekle bağdaşmayan, tamamen yanlış beyan ve ifadelere dayalı'' olduğu belirtildi.

Karma eğitimin yapıldığı lisenin, öğrencilerin yetenek sınavı ile alındığı seçkin bir eğitim kurumu olduğu ifade edilen açıklamada, ''Okulumuzun gerçekle bağdaşmayan ve haber değeri olmayan maksatlı yayınlarla gündeme getirilmesi Valiliğimizde bir talihsizlik olarak değerlendirilmiştir'' görüşüne yer verildi.

Haberlerde, okul müdürü tarafından kız ve erkek öğrencilerin birbirlerine en fazla 45 santim yaklaşabileceklerine dair emir ve duyuru bulunduğu iddialarının ''anlamsız ve mantık dışı'' olarak nitelendirildiği açıklamada, şöyle denildi:

''Karma eğitim yapılan, sınıf ve sıralarda kız-erkek öğrencilerin beraber oturduğu bir okulda böyle emir ve talimatın olamayacağı herkesçe bilinen bir gerçektir. Kız öğrenciler için sıraların önüne tahta yaptırıldığı tamamen asılsız ve gerçeği yansıtmayan bir bilgidir. Zira okulda ve dersliklerde kullanılan sıralar Türkiye genelinde kullanılan sıra ve dersliklerden farklı değildir. Bu sıralara ekstra bir parça eklenmesi iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.''

Haberlerde kız ve erkek yemekhanelerinin ayrıldığı yönünde de iddialara yer verildiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bakanlığımızın ortaöğretimde daha çok kız öğrencinin okullaşması amacıyla başlattığı pansiyon kapasitelerinin daha verimli kullanması uygulamasına yanlış bilgiye dayalı olarak tam tersi bir anlam yüklenmektir. Çünkü bu uygulama ile kız çocuklarını erkeklerden ayırma ve ayrıştırma yerine daha çok kız öğrencinin sosyal hayata ve eğitime katılımını sağlamak ve teşvik etmek amaçlanmaktadır. İlimizde de bu uygulamanın bir gereği olarak, aynı çatı altında bulunan Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine ait kız öğrenci pansiyonu ile Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin erkek pansiyonunun kapasiteleri beraber değerlendirilmiş, kız öğrenciler lehine daha çok kapasite geliştirmek amacıyla, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine kayıtlı 25 erkek öğrencinin Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin pansiyonuna geçişleri sağlanmıştır. Her tür pansiyon harcamaları ve iaşe işlemleri Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından karşılanması ile ilgili bakanlığa teklif yapılmıştır. İddia edildiğinin aksine halihazırda söz konusu okuldaki kız ve erkek öğrenciler tek ve ortak olan yemekhaneyi kullanmaktadırlar.''

''Okul yurdunda kız ve erkek öğrencilerin kaldığı pansiyonlar arasına demir parmaklıklar ve farklı giriş kapılarının kullanıldığı'' iddiasının ise tamamen gerçeği farklı bir mecraya taşımaktan ibaret olduğuna işaret edilen açıklamada, ''Zira aynı binanın çatısı altında iki farklı okula ait iki pansiyon var. Bu pansiyonların girişlerinin ayrı olması doğal ve normal bir olaydır. 'Haftada iki saat din dersi için 3 öğretmen bulunuyor' iddiası ise tamamen yanlış bilgiye dayanmaktadır. Çünkü Okulun din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin haftalık ders saati sayısı her sınıf için 1, öğretmen normu 1'dir ve halihazırda okulda tek bir öğretmen görev yapmaktadır'' bilgisine yer verildi.

Merkez Yenişehir ilçesindeki Nevit Kodallı Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi önünde dün toplanan bir grup veli, öğrenciler arasında ''kız-erkek ayrımı'' yapıldığı iddiasıyla eylem yapmış, kız ve erkek öğrencilere ''birbirlerine çok fazla yaklaşmamaları yönünde baskı yapıldığını'', yemekhanelerin ''kız-erkek bölümü'' diye ayrıldığını iddia ederek, bu durumu protesto etmişlerdi.

AA

Alt 13-01-2011, 02:09 #28

SiLa|ay

Azimli Üyebence her kızın başına dikmeliler


Alt 13-01-2011, 02:20 #29

Yine_Mi_BaMYa

Foruma Isınan Üye


Son dönemin modası : Müdüre,Öğretmene at iftirayı(Konjonktürel olarak :irticacı diyeceksin,ima da olabilir) .Kameralar gelsin.Çekim yapılsın.İddalar edilsin.Kanıt yok,izi kalsın.Alt 14-01-2011, 20:35 #30

Greenstreetholigans

Deneyimli


Alıntı:
nesrin63´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu sabah tv gösterdi.....aileler çok şikayetçi ama nafile.
durun daha bu başlangıç,sınıflar ayrılacak daha......
Yorumlarına hastayım yahu.
Ya ayırmazlarsa sınıfları nolacak
Habire başlangıctasınız. Altı üstü bir okul haberi.

Haberinde aslı yokmuş sanırım.
Birileri gazı veriyor böylelerine

Gaza da zam yapsalar iyi olacak (!)

Alt 14-01-2011, 20:38 #31

satanium

Azimli Üye


haha saçma ve aptaLca

Alt 14-01-2011, 20:40 #32

lee-yo-won

Aktif Üye


konu için teşekkürler
bunun gerçek oldugun inanmıyorum ..!

Alt 14-01-2011, 21:00 #33

nesrin63

....


Alıntı:
GreenStreetHoligans´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yorumlarına hastayım yahu.
Ya ayırmazlarsa sınıfları nolacak
Habire başlangıctasınız. Altı üstü bir okul haberi.

Haberinde aslı yokmuş sanırım.
Birileri gazı veriyor böylelerine
Gaza da zam yapsalar iyi olacak (!)

bak bende hastayım.....ilaç alıyorum biraz iyi geliyor.
tamammı canımın içi
başkaları daha ağır şeyler yazmış.benim yorumum solda sıfır kalmış.
ben neymişim be....yorumlarımla bile hasta ediyorum milleti.
çok üzüldüm geçmiş olsun, bir daha hastalanmaman dileğiyle.

Alt 14-01-2011, 21:12 #34

neu

Yasaklı Üye

çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:05 .