Türkiye Böyle Dolandırıcılık Görmedi!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 27-04-2011, 03:25 #1

Sürenbayan.

ayışığındagüneşleniyorum.

Türkiye Böyle Dolandırıcılık Görmedi!


Türkiye Böyle Dolandırıcılık Görmedi!

İnek ve dana adına çek kesince...

Çorum'un Dodurga İlçesi'nde besicilik yapan 50 yaşındaki Metin Biçer'e, sattığı 2 büyükbaş hayvan karşılığı verdiği 2 bin 300 liralık çekin alıcı yerine 'Bir inek bir dana' diye yazan Kamil Solaker, çek bedeli kadar para cezası alırken, 1 yıl süreyle de bankalarda çek hesabı açması yasaklandı. Metin Biçer, "Çekte isim yerine bir inek bir dana yazdığı için paramı alamadım. Beni dolandıran kişiye az ceza verdiler" dedi.

Dodurga İlçesi'nde besicilik yapan Metin Biçer 2003 yılı Kasım ayında, tanıdığı olan Kamil Solaker'e bir inekle bir dana satıp, karşılığında 1 ay sonrasına 2 bin 300 TL'lik çek aldı. Zamanı gelince bankaya gidip parasını almak isteyen Biçer, aldığı cevap karşısında şaşkına döndü.

Banka yetkilisinin çekin isim kısmına bir inek bir dana yazıldığını belirterek bu parayı ödeyemeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine Kamil Solaker hakkında Osmancık Asliye Ceza Mahkemesi'ne dolandırıcılık suçundan dava açtı. 8 yıldır devam eden dava geçen ay sonuçlandı. Mahkeme, Kamil Solaker'e karşılıksız çek yazmak suçundan çek bedeli kadar yani 2 bin 300 TL para cezası verip, bir yıl bankalara çek hesabı açmasını yasakladı.

Ancak verilen ceza Metin Biçer'i mutlu etmedi. Karara itiraz ettiğini söyleyen Biçer, "Bankaya gidince görevli memur çeki sadece adına yazılan kişinin tahsil edebileceğini belirtti. Çekin üzerinde alıcı kişinin adının yazılması gereken kısımda bir inek bir dana yazıldığını söyledi. Bunun üzerine ben de şikayetçi oldum. Paramı alamadım. Beni dolandıran kişiye az ceza verdiler" dedi.

Benzer Konular

Görüntüleme:362, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:27 .