İşte YGS'de en iyi okullar

#1
YGS’de ilk 1000’e giren okullar belli oldu.

ÖSYM'nin YGS'deki şifre ile kopya çekildiği iddiası üzerine soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu "ilk 1000'e öğrencilerin okuduğu liseler listesi" sınavdaki başarı durumunu da gözler önüne serdi.

ÖSYM'nin listesinde okul türlerine göreİşte YGS'de en iyi okullar yabancı dilde eğitim yapan anadolu liseleri ve fen liseleri en başarılı liseler oldu. Özel fen liselerinin de yüksek başarı oranı dikkati çekti.

Milliyetin'in haberine göre YGS'de ilk bine 64 öğrenci gönderen Ankara Atatürk Anadolu Lisesi en başarılı lise olurkenİşte YGS'de en iyi okullar bu liseyi 48 öğrenciyle Ankara Fen Lisesi izledi. İstanbul Lisesi 40 öğrenciyle 3. olurkenİşte YGS'de en iyi okullar Konya'dan Meram Fen Lisesi 39 öğrenciyle 4. sırada yer aldı. İstanbul Atatürk Fen Lisesi 5İşte YGS'de en iyi okullar İstanbul Kabataş Lisesi 6İşte YGS'de en iyi okullar Adana Fen Lisesi 7İşte YGS'de en iyi okullar Bursa A. Osman Sönmez Fen Lisesi 8İşte YGS'de en iyi okullar İzmir Fen Lisesi de 9. oldu. En başarılı 10 okul arasına özel liselerden sadece Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi 23 öğrenciyle 10. sıradan girebildi.

Yabancı dilde eğitim veren anadolu liselerinden 459 öğrenci YGS'de ilk bine girdi. Anadolu liselerini fen liseleri ve özel fen liseleri takip etti.

Sadece 4 genel lise öğrencisi ilk bine girerkenİşte YGS'de en iyi okullar en büyük başarıyı açıköğretim lisesinde okuyan 1 öğrenci gösterdi. Genel lise olan Antakya Nimet-Fahri Öksüz Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar İzmir Karşıyaka Bayraklı Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar İzmir İnönü Lisesi ve Gaziantep Lisesi'nden 1'er öğrenci ilk 1000'e girmeyi başardı. İmam hatip liseleri arasında ise sadece Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden 1 öğrenci dereceye girerkenİşte YGS'de en iyi okullar askeri liselerden de İzmir Maltepe Asker Lisesi ilk bine 5 öğrenci gönderdi. Meslek liseleri arasından listeye giren olmazken Anadolu Meslek Lisesi'nden 1 öğrenci ilk 1000 listesinde yer aldı.

İŞTE O OKULLAR

YGS'de ilk 1000'e öğrenci gönderen liselerden bazıları şöyle: Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 64. Ankara Fen Lisesi 48. İstanbul Lisesi 40. Meram Fen Lisesi 39. İstanbul Atatürk Fen Lisesi 35. İstanbul Kabataş Lisesi 34. Adana Fen Lisesi: 27. Bursa A. Osman Sönmez Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar İzmir Fen Lisesi 24. Özel Bahçeşehir Fen ve Teknolojı Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Aydın Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar İstanbul Galatasaray Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Ankara Gazi Anadolu Lisesi 23. Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Bursa Anadolu Lisesi 22. Balıkesir T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi 20. Özel Samanyolu Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Özel Çağ Fatih Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Kayseri Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Bornova Anadolu Lisesi 19. Özel Samanyolu Cemal Şaşmaz Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Özel Amerikan Robert Lisesi 17. Mersin Fen Lisesi 16. Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi 15. Eskişehir Fatih Fen Lisesi 14. Özel Yamanlar Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar İçel Anadolu Lisesi 12. Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar İstanbul Çapa Anadolu Öğretmen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Meram Anadolu Lisesi 11. Özel Kasımoğlu Coşkun Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Denizli Erbakır Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Diyarbakır Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Körfez Fen Lisesiİşte YGS'de en iyi okullar Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi 10. (İnternetHaber)

İlginizi Çekebilir


#2
Hani benim okuduğum Lise


Ankara çok iyi çıkardı, tebrikLer, ne diyeLim (:


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:23 .