Çü'de Mezuniyet Coşkusu

#1
Çağ Üniversitesi'nden mezun olan 500 öğrenci diplomalarını aldı.
Çağ Üniversitesi'nden mezun olan 500 öğrenci diplomalarını aldı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Yenice Yerleşkesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, geleceğe ulaşmanın yolunun bilimsel gelişimden geçtiğini belirterek, Türkiye'nin kalkınmasının yanı sıra en önemli zenginliğinin eğitilmiş ve yetişmiş insan gücü olduğunu söyledi.

21. yüzyılın bilgi çağı olduğunu, ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin yetiştirdikleri gençlerle ölçüldüğünü ifade eden Güzeloğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye, büyük bir geleceğe emin adımlarla giderken en büyük güvencemiz bugün mezun ettiğimiz sevgili gençlerimiz. Bu ülkenin geleceğine en iyi katkıyı koyacak olan onlardır. Burada ülkemiz adına yarının gelişmiş ve kalkınmış, 21. yüzyılda bölgesinde ve dünyada lider ve önder bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişmesine katkıda bulunacak olan bu genç beyinleri bir arada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. "

Anne ve babaları kutlayan Güzeloğlu, hayatını eğitime adayan ve Türkiye'nin aydınlık geleceğine eğitime yaptığı olağanüstü yatırımlar yapan Bayboğan Vakfı kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Yaşar Bayboğan ve eğitim kadrosunu da başarılar diledi.

Yaşar Bayboğan ise, Çağ Üniversitesi'nin dünya standartlarında, Türkiye'nin en iyileri arasında olduğunu belirterek, çağın gereklerine uygun olarak verdikleri eğitim ve öğretimle, hayata hazırlanan öğrencilerin geleceğin yöneticileri olacağına inandığını vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Çetin Bedestenci de, Çağ Üniversitesi'nden mezun olan gençleri yabancı dili çok iyi bilen, genel kültür düzeyi yüksek, karar verme yeteneği olan, etik değerlerle bezenmiş, çağdaş iletişim ve bilişim teknolojilerini kullanabilen, faydalı insanlar olarak yetiştirdiklerini kaydetti.

Mezunların resmi geçit gerçekleştirdikleri töreni Mersin Garnizon Komutan Vekili Albay Bedri Dursun, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Yenice Belediye Başkanı Ali Kuru, Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ethem Sarı ile çok sayıda veli izledi.

İlginizi Çekebilir


#2
Maşallah : )


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:50 .