# Bu manzara için ölümü göze alıyorlar
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 25-07-2011, 11:06 #1

` baLım.

Beşiktaş.

# Bu manzara için ölümü göze alıyorlar


# Bu manzara için ölümü göze alıyorlar

Tuz Gölü’nün doğal güzelliğini ve büyüleyici manzarasını görebilmek bir bölgeye gelen ziyaretçiler, Aksaray-Ankara karayolunun göl girişine geçiş verilmediği için yolu ikiye bölen bariyerleri atlayarak canlarını tehlikeye atıyor.

Ankara-Aksaray karayolunun 135. kilometresinde bulunan Şereflikoçhisar ilçesi yakınındaki Tuz Gölü,
Türkiye’nin tuz ihtiyacının büyük bölümünü karşılamasının yanı sıra, doğal güzelliği ve büyüleyici manzarasıyla görülmeye değer bir yer.

Konya ve Aksaray ile Ankara’ya sınırı olan Tuz Gölü, Türkiye’de turizmde önemli bir yere sahip. Kapadokya’nın geçiş güzergahında bulunan Tuz Gölü’ne son yıllarda turistler büyük ilgi gösteriyor.

Ancak Aksaray-Konya karayolunda Tuz Gölü’ne giriş olmadığı için ziyaretçiler yol ortasındaki bariyerleri canlarını tehlikeye atarak geçiyor.

Yoğun araç trafiğinde karşıya geçmeye çalışan ziyaretçilerin bu davranışı adeta kazalara davetiye çıkartıyor.

-KAPADOKYA’YA GELEN TURİSTLER PROGRAMINDAN TUZ GÖLÜ’NÜ ÇIKARTTI-

Tuz Gölü kenarındaki bir işletmenin sahibi olan Özgür Yılmaz (31), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aksaray-Konya karayolundan Tuz Gölü’ne giriş olmamasının kimi zaman trafikte tehlikeye neden olduğunu söyledi.

Bölgeye gelen ziyaretçilerin gölün karşısındaki dinlenme tesisinde veya yolun kenarında araçlarını bırakarak yolun karşısına geçmeye çalıştığını anlatan Yılmaz, "Karşıdan karşıya geçmek için bariyeri aşan insanlar araç trafiğinin yoğunluğundan dolayı tehlikeye neden oluyor" dedi.

Kapadokya’ya gelen turistlerin gezi programlarında Tuz Gölü olmasına rağmen yaşanan sorundan dolayı
tur otobüslerinin yollarına devam ettiğini bildiren Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: "Kapadokya’yı gezen turistler, dönüşte mutlaka Tuz Gölü’ne uğrarlar.

Ancak şu anda karayollarının yolun ortasında yaptıkları bariyer girişi engelliyor. Aksaray-Ankara karayolundan Tuz Gölü’ne giriş için yol yok. En azından göbek yaparak bir yan yol verilebilir. Şu anda tur şirketleri Tuz Gölü’ne uğramadan gidiyorlar, turistlerin girebileceği bir yol yok." Geçen yılın Eylül ayında yol çalışmaları kapsamında yolun orta kısmının bariyerlerle bölündüğünü ve bu yönden gelen araçların Tuz Gölü’ne giriş yapamadığını bildiren Yılmaz, yetkililerden yol için geçici de olsa bir çözüm getirmesini istedi.

-KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KAVŞAK İÇİN İHALEYE ÇIKTI-

Karayolları 3. Bölge Müdürü Haşmet Ruşen Oğuzalp, bölge sınırları içerisinde yer alan yoldaki sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiğini belirterek, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün araçların geriye dönüşü için bir kavşağı projesi hazırladığını bildirdi.

Projenin ihale aşamasında olduğunu ve bu sürecin ardından çalışmalara hızla başlanacağını kaydeden Oğuzalp, "O yol da kavşağı oluşturacağız. Kavşağın açılabilmesi için yolda dolgu gerekiyor. Bu zaman alacak. Çünkü bu yolla ilgili düzenlemeler için açılan ihaleye yapılan itirazlar yüzünden henüz sonuçlanamadı.

En kısa zamanda tamamlanacağını umuyoruz. Biz sorunun bir an önce çözümü için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.Benzer Konular

Q7iSyankar Bunu beğendi.
Görüntüleme:359, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 25-07-2011, 11:10 #2

Q7iSyankar

Foruma Isınan Üye


Paylşm İçin Tşkr Cnm.
` baL?m. Bunu beğendi.

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:33 .