AKP net olsun destek veririz
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 18-08-2011, 04:58 #1

Asr.

yoo

AKP net olsun destek veririz


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörün engellenmesi hususunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını, ancak öncelikle AK Parti’nin kafasının bu konuda net olması gerektiğini söyledi.
AKP net olsun destek veririz

Hakkâri’nin Çukurca İlçesi’ndeki saldırı ve Hükümetin terörle mücadele konusundaki açıklamalarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Hükümetin, (Ramazan sonrası göstereceğiz, ramazan sonrasında gerekli önlemleri alacağız) şeklindeki söylemini doğru bulmadığını” söyledi. Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

- Eğer 8 yıldır iktidardaysanız, hâlâ bugüne kadar bir önlem almadıysanız, aldığınız önlemi kamuoyu ya da diğer siyasi partilerle paylaşmadıysanız, toplumsal mutabakat sağlamadıysanız, terörle mücadelede başarı elde edemezsiniz. Yapılması gereken, toplumsal bir mutabakatı sağlamaktır. Defalarca söyledik, terörün engellenmesi hususunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Ama önce Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin kendi kafasının net olması lazım. Mücadeleyi hangi yöntemlerle yapacağını bilmesi lazım. Öyle anlaşılıyor ki 8 yıllık çabanın sonucunda herhangi bir yol katetmemişler. Geldikleri nokta, ‘Yine şehitlerimiz var, ramazanın bitmesini bekliyoruz...’ olacak şey değil.

- (Ramazandan sonra bir sınır ötesi operasyon bekleniyor mu sorusuna) Bilmiyoruz. Neyi düşündüklerini bilmiyoruz. Değişik yorumlar yapılıyor. Biz de o yorumları takip ediyoruz. Meclis’in olağanüstü toplanması konusuna bakacağız. Parlamentoyu olağanüstü toplantıya çağırmak önemli bir şey. Bir değerlendirme yapacağız. Bu değerlendirmeden sonra görüşümüzü kamuoyu ile paylaşacağız.

- (Valilerin yetkilerinin artırılacağına ilişkin soruya) Valilerin zaten yetkileri var. Asker, valinin izni olmadan bir operasyon yapamaz. Ama ‘Terörü önleme hususunda ek yetkiler verilsin’ deniliyorsa, bu yetkilerin ne olduğunu yasa geldiğinde görmüş olacağız.Benzer Konular

Görüntüleme:244, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 18-08-2011, 05:03 #2

TyroL

Bir Hayal Gibiydi ...


Cumhuriyet Halk Partisi destek versek vay halimize ..

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:47 .