Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Güncel Haberler (https://www.tatliaskim.com/guncel-haberler/)
-   -   'Kürt Olduğum İçin Sevdiğim Kızı Vermiyorlar' (https://www.tatliaskim.com/guncel-haberler/542460-kurt-oldugum-icin-sevdigim-kizi-vermiyorlar.html)

Musty_92 02-09-2011 02:01

'Kürt Olduğum İçin Sevdiğim Kızı Vermiyorlar'
 
http://rsm.haber365.com/H/1314879557_22_Haber.jpg

Erdal öğretmen, Bakan Akdağ'a 'Kürt olduğum için sevdiğim kızı vermiyorlar' diyerek yardım istedi.


Eruzurm’da öğretmenlik yapan Bitlisli Erdal Erdoğan, Kürt olduğu için 10 yıldır sevdiği öğretmen kızla evlenemediğini ileri sürerek Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yardım istedi. Erdal Erdoğan’la bir süre görüşen Bakan Akdağ, "Aileyi ikna etmelisin" dedi. Erdal Erdoğan, "7 yıldan beri Giresun’da yaşayan aileyi ikna etmeye çalışıyorum. Üniversite arkadaşım olan sevdiğim kızın babası, Kürt olduğum gerekçesiyle razı olmuyor" dedi.

Erzurum’da Ak Parti İl Teşkilatının merkez Palandöken ilçesindeki Çeçenistan Parkı’nda düzenlediği bayramlaşma törenine katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, özel bir dershanede öğretmenlik yaptığını söyleyen Erdal Erdoğan’ın ilginç yardım talebi karşısında şaşırdı.

Giresun’da yaşayan sevdiği kızla birlikte Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi fizik öğretmenliği bölümünü bitirdiğini anlatan Erdal Erdoğan, 7 yıldan beri istemesine rağmen sevdiği kızla evlenemediğini belirtti. Kızın ailesinin Türk-Kürt gerekçesiyle kızı vermediğini ileri süren Erdoğan, Akdağ’dan yardım istedi.

Dershane öğretmeni Erdal Erdoğan’ı dinleyen Bakan Akdağ, ona aileyi ikna etmesi yolunu gösterdi. Evliliğin zorla olmayacağını belirten Akdağ, Erdoğan’dan aileyle görüşmeyi sürdürmesini istedi.

Sevdiği kızın adını rahatsız olmamasını için vermeyen Erdal Erdoğan, yaşadığı olayı ve Bakan Akdağ’la görüşmesini anlatırken şunları söyledi:

"Yaklaşık 10 yıldır görüştüğüm kızla 7 yıldan beri evlenmek için mücadele ediyorum. Kızı istiyoruz, ailesi vermiyor. Ben Bitlisliyim. Ailesi Türk-Kürt olayından ve memleketimden dolayı vermiyorlar. Sevdiğim kız Karadenizli ve Giresun’da yaşıyor. İkimiz de Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirdik. Burada okurken tanışmıştık. Ben burada öğretmen olarak devam ettim. O da memleketine gitti ve orada öğretmenlik yapıyor. Babası ’Nuh’ diyor ’Peygamber’ demiyor. Kesinlikle ’olmaz’ diyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a durumu anlattım. İkimizin de öğretmen olduğunu söyledim. İş istemediğimi söyledim. Sadece hayırlı bir işe vesile olmasını istedim. O denli bir büyüğümüz isterse hayır demezler. Bakan Bey, duruma soğuk baktı. ’Bakacağım ama senin ikna etmen lazım. O işi kendin halledeceksin. Evlilik zorla olmaz’ dedi. Zorla değil ki her ikimiz de istiyoruz. Kızın babası eve bile almıyor bizi. Haber gönderiyoruz ama her zaman reddediyor. Benim ailem de ilk başta karşı çıktı, ’kendi kültürümüzden olsun’ dedi. Sonra ben taviz vermeyince onlar da kabullendi. Bayramda gidecektik ama kabul etmediler. İnşallah, yarıyıl tatilinde istemeye gideceğiz. 100 defada kapının önüne koysalar da vazgeçmeyeceğiz."

ToReBeL 02-09-2011 02:05

iyi yapıyorlar zorlamı verecekler ne iknasıymış artık insanların özel hayatınadamı müdale edecekler

~Osmanlı~Yadigarı~ 02-09-2011 02:09

ailesinin kendi seçimi vermez kimse karışamaz
şimdi bazıları bunu inş duygusala bağlamazlar kürt vatandaşlarımızla kardeşiz o doğru ama iş evlilik oldumu çok farklılıklar giriyor araya örfler adetler sorun olabiliyor aile birazda bunları düşünmüşlerdir belki

TatLıcDı 02-09-2011 02:13

Başka kökenden olduğu içindir sonuçta kürt bir aile de türkle evlendirmek istemeyebiliyor.

| •YσRgυη Yüяeк | • 02-09-2011 02:15

Alıntı:

ToReBeL´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 8900695)
şayet benim kızım olsa bende vermem ben türküm diyemeyen hiçbir insana kızım olursa vermem neysen neysin türkiye cumhuriyeti vatandaşıysan türksün türklüğünü kabul etmeyene bende kız vermem

:tb::tb::tb:

Paylasim icin tesekürler

Saвʀєт Yüʀєĝiм 02-09-2011 02:16

kız müslüman değilmiki

- Rυsłαηα 02-09-2011 04:37

abartmayın arkadaşlar kızın babası çocuğa Kürt'sün diyormuş
o ben Kürt'üm dememiştir gidip de.
ırkçılık çok gereksiz bir şeydir,lütfen.

Melodi. 02-09-2011 12:40

Off gene saçma sapan yorumlar.Herkesi aynı kefeye koymayın birileri kötü diye herkes mi kötü olacak ya.Türküm İki tane kuzenimde Kürt kızlarla evlendi ne oldu öldük mü kaldık mı bir şey mi oldu Allah Allah.

Yine_Mi_BaMYa 02-09-2011 12:47

Bu adam birisine kızacaksa gitsin Kürt imajını zedeleyen malum kişilere kızsın.

Bakanın karşısına kadar çıktığına göre seviyordur ya :) 10 yıl da geçmiş. Versinler :t10a:

Vera. 02-09-2011 14:21

Benim arkadaşımında sevdiği Kürttü gitti ailesini gördü örfünü adetini,sonra kız kendiliğinden vazgeçti :)

efşan 02-09-2011 20:27

Çoğu baba bu durumda aynı tavrı ortaya koyar.Yadırgamadım babayı.Kürtlerin örf adetleri düşündürmüş olabilir aileyi.Benim babamda aynı tavrı ortaya koyardı şüphem yok valla (: Bakan da çekimser kalmış bu konuda ki haklı yani,babasından zorla mı isteyecek kızı.

uYKuSuZ_uYKuCu 02-09-2011 20:41

Bütün Kürtler pkklı değil, bütün pkklılar da Kürt değil.
Kurtulun artık bu kafadan, tabii becerebilirseniz...

Asr. 02-09-2011 20:58

Tövbe estağfurullah.
Bu ülkede (!) yaşayan kökeni farklı bir sürü ırk azınlık var.
Ama kimlikler aynı hepsi T.C vatandaşı ! Ayrımcılık,ırkçılık ne insanlığa sığar ne o insanın ahlakına sığar.
Kürt dendi mi milletin yüzünün asılmasına anlam veremiyorum vermiycem de. Bir Türk asıllı Kürt vardır bir de İran ve Irak asıllı Kürt vardır. Ülkemizin Doğusunda yaşayan Kürtler Türk asıllıdır.
Kendi milletinizi kendi vatandaşınızı insanınızı böyle yobazca dışlamanız terbiyesizlik göstergesidir.
1 kişi yüzünden 150.000 kişiyi yakamazsınız.
Bunu bilir bunu söylerim.

Berdush. 02-09-2011 21:18

ALLAH korusun, verilirmi bee :nee:

Buĝlеm 03-09-2011 16:04

Vermeme sebepleri adetlerinden dolayıdır.Ayrımcılık falan yapmak istemem ama benimde kuzenim bir kürtle evli.Eşini de çok severim oturmasını,kalkmasını,konuşmasını bilir.Ama adetleri bizlerden çok çok farklı.Baştan adetleri yokmuş diye evlendi sonra çok zorlandı.Başkası olsa kaldıramazdı bile belki.Herkes böyledir diye veya kötülemek için demiyorum ancak gerçekten farklılar.En azından eşi olmasa da ailesi,ki çok uzun yıllardır doğuda yaşamıyorlar.

Ama bir de 10 yıllık bir geçmiş var.Dediği doğruysa insan bunca yıldır sevgisine hayran olur yine önlerini açar.Sonradan pişmanlığı olursa evladının yapacak bir şey yok.Başka biriyle de olsa olabilirdi diyecek aile.

Teşekkürler.

Ezan`Sesi 03-09-2011 18:50

Konudaki bazı yorumlar ırkcılık karşıtı. Şimdi bu insan burda bakandan yardımmı istemiş ırkçılıkmı yapmış? Ya-hu! Zaten her kesimde örf adet farklılığ var zaten. İşin en önemli kısmı sevgi ve sadakat olmasıdır. Herşeyi yerli yerine oturtup konuşmak yerine rayından çıkarmada üsütümüze yok sanırım..Hani sizlerin sıkca söylediği bir söz vardı:aşk ne gurur tanır nede engel? Demekki sizlerde gururda yok. Yok hani, olsaydı gün gelir sizinde bir Kürt sevdiğiniz olurdu düşüncesi yatardı. Gülme komşu gelir başına misali,Bunları idrak edip düşünmek işinize gelmıyor sanırım. Çok değil, Bi açın görün artık müslüman iseniz, Yüce Peygamber S.a.v din dil ırk ayrımı yapan bizden değildir. sözünü hatırlayın.

aşк-ι ѕüкũη 03-09-2011 19:09

Hic gülesimde yoktu yani :D nasil bir sacmaliktir bu ?
Yok adet farki yok cart curt (: sacma sanki Türkler arasinda sehirler arasinda adetler yok
her ilin farkli bir adeti var yoksa herkes ayni sehirden biriyle evlenirdi :D

Kürdü türkü cerkezi lazi ne fark eder Hepimiz tek Bir ALLAHA a inandiktan sonra (:

-Pєяѕєρнσηэ- 04-09-2011 22:23

Hani kürt türk her zaman birdii kardeşti ne olduda böyle yorumlar yazdınız 5 parmağın 5'i bir değil diye bir laf vardır arkadaşlar lütfen bütün insanları aynı kefeye koymayın.!!!

Düяя-i Yєкtα 15-09-2011 16:12

Bence kendisine, etnik kimliğine saygı duyan biriyle evlenmeli.. Evlilikte en önemli unsur saygıdır..

AhMeT 15-09-2011 16:21

sevginin dili olmaz ama kızımıda vermek zorunda değilim dimi


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:53 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2020 Tatliaskim.com