Sağdan sola: Büyük büyük anne, büyük anne, anneanne, torun, torun çocuğu

#1
Sağdan sola: Büyük büyük anne, büyük anne, anneanne, torun, torun çocuğu


İZMİR’de 96 yaşındaki Zehra Çimtalay, torununun torunu kucaklarken, 5 nesil bir araya geldi.

Sağdan sola: Büyük büyük anne, büyük anne, anneanne, torun, torun çocuğu
Büyük büyük anneyle buluşmada 2 yaşındaki ’torunun torunu’ Defne Salan şaşırdı. Anneanne ve büyük anneden sonra büyük büyük anneanne kavramı minik Defne’nin kafasını karıştırırken, annesi 31 yaşındaki Ece Erkoç Salan, "Birçok insanın anneannesi, büyük anneannesi yokken, kızımın büyük büyük anneannesi yaşıyor, çok şanslı" dedi.
5 KUŞAK BİRARA /FOTO GALERİ
İzmir’de 1900’lerin başında doğup, milenyumu gören Zehra Çimtalay 96 yaşında. 3 çocuk, 7 torun, 15 torun çocuğu ve 2 de torununun torunu olan Zehra Nine’nin etrafında, çocuklar torunlar dört dönüyor. 3 çocuklu Zehra Çimtalay’ın kızı Servet Ülker ise 74 yaşında. 2 çocuk, 3 torun sahibi olan Ülker, torununun çocuğunu görmenin, kızı 52 yaşındaki Suna Ülker de, kızı Ece Erkoç Salan’dan anneanne olmanın mutluluğunu yaşıyor. 5 neslin en küçüğü Ece Erkoç Salan’ın 2 yaşındaki kızı Defne. Küçük olduğu için akrabalık tanımlarını yeni anlamaya başlayan Defne, bu büyük buluşmada Zehra ninesinin boynuna sarılıp öpücükler verirken, anne Salan şöyle konuştu:
"Anne tarafından 5 nesil bir aradayız. Büyük anneannem var, annemin anneannesi. Anneannem burada, annem burada. Ben ve kızım buradayız. En büyüğümüz 96 yaşında, en küçüğümüz 2 yaşında. Kızımı annesinin büyükannesiyle tanıştırıyoruz. Çünkü artık Defne akraba ilişkilerini öğrenmeye başladı. Herkesi tanıyıp, adlandırabiliyor. Onun için buradayız, onun büyük büyük anneannesiyle görüşmeye geldik. Hepimiz İzmir’deyiz. hepimizin evi ayrı. Ama sık bir araya geliyoruz. Büyük anneannem Defne doğduğunda daha dinçti, onu kucağına alıp seviyordu. Ama defne bunları hatırlamıyor. Şimdi büyüklerini tanımaya başladı. Biz de onun için bir araya geliyoruz. Büyük anneannemin yaşlılık hastalıkları dışında büyük bir sağlık problemi yok. Herkesin farklı akraba ilişkileri var. Birçok insanın anneannesi, hatta buyük anneannesi yokken kızımın büyük büyük anneannesi yaşıyor. Kızım çok şanslı, hepimiz için de değişik ve ilginç bir duygu. Sağlıklı olduktan sonra herkes gibi ben de büyük büyük anneanne olmak isterim."
Ege’nin annesi, Defne’nin anneannesi Suna Ülker ise, iki ayrı yüzyıl içinde 5 kuşağın yer almasının ilginçliğine dikkat çekerken, "Annem, anneannem ve kızımla aralarımızda 20’şer yaş var. O sayede çocukları, torunları gördük. Fark kızımda bozuldu, ama ben torunumu, anneannem de torununun torununu gördü, güzel bir tablo" dedi.


Hay Massallah..

İlginizi Çekebilir


#2
cok hos ya gülümsetti beni bu haber, tskler
keske herkes onlar kadar sansli olsa...


#3
Torununun torununu gören Cennet'e gider derler (:


#4
Annemin anneannesi ben ilkokul 3e giderken vefat etti.
Çok severdim onu : )


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:55 .