YÖK'ten Kürtçe'ye İzin Çıktı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 25-09-2011, 21:05 #21

NecatiEmre

Forum Üstadı


Alıntı:
***alpaslan***´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bütün kürtler kötüdür diye birşey zaten söylemedim. benim burda konuşmuşluğum bulunan en az bin kürt var içlerinden iyi olanları ben size söyleyim;
abim gibi sevdiğim birisi uzman çavuşluktan gelme memur olmuş dağcı komando olarak 4 sene kadar görev yapmış sonra buraya gelmiş kendisi vanlı ve kürttür fakat ağzından tek bir kürt milliyetçiliği ile ilgili söz duymadım veya ben kürtçe konuşmak istiyorum beni bırakmıyorlar gibi bir laf.
diğer kürtlerin ona bakışını söyleyim size, adama düşman gibi bakıyorlar neden bizim tarafımızda savaşmadıda ''Türkiye Cumhuriyeti'' nin tarafında savaştı diyorlar kürt olmasına rağmen öyle bir ayrımcılık yapmadığı için nefret ederler kendisinden.

dediğim gibi bur çok az bir istisna ki zaten böyle olanlar benim abim kardeşimdir onlara laf söyleyeni önce ben vururum fakat işin diğer tarafı kardeşlik türküsü söyleyipde sonra kürdüz ölene kadar vallahi apoyu özledim diyenler. ben ırkçılık yapmıyorum lazı çerkesi ve bütün ırklara karşı devlete millete bir yanlışı olmadığı sürece kardeşimdir. ama vatana ihanet edeni hiçbir zaman kalbimden silmem bir gün illaki hesaplaşacağız onlarla.

Bu yoruma şapka çıkarırım , biz ne diyoruz ? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir Kürt kendi dilinin inceliğini öğrensin. Tutupta bize silah çeksin demiyoruz ki

Alt 25-09-2011, 21:10 #22

***alpaslan***

Forum Heveslisi


ben ne diyorum tam anlayamadın galiba içinde fesatlık olmayan kürt tutupta ben kürtçe konuşmak istiyorum okul açılsın falan filan demez dediğim gibi bunlar bahane emin olun orada devlet eli ile terörist yetişecek. üniversiteyi nerde okudun bilmem ama ben ankara ün. siyasal bölümünün olduğu kampüste okudum orada nasıl kaldırım taşlarını söküp polise atan ortalığı harabeye çeviren şaklaban kominist öğrecniler varsa burasıda aynısı olur hatta daha beteri olur.
saygılar...
tahW Bunu beğendi.

Alt 25-09-2011, 21:19 #23

NecatiEmre

Forum Üstadı


Öğrencilere fırsat verelim , dil ve edebiyat sevgi işidir , bu işi kindar olanlar beceremez zaten. Bırakalım adam lisanını öğrensin , biz olmayan şeye hüküm veremeyiz. Pkk meselesi dışında üniler hep radikal yaşıyor , Ankara'da neler yaşandığını biliyoruz hepimiz , ünileri mi kapatalım ?

Zaten işin cilvesi şurda , devlet olma gereğidir bu mesele. Biz devlet olduğumuzdan ötürü , Kürtlerin kendi dillerinin korunması dahi bizim sorumluluğumuz. Hatta siyasi bilimci olarak senin en iyi bilmen gereken şey ? Biz kültürleri ve özellikle erozyana uğrayan dilleri korumak zorundayız.

Belki Kürt dilinin derinliğini öğrenenler tarihi daha iyi anlatıp , günümüzün Kürtlerini aydınlatırlar vesselam.

- Kürtlerin hepsi kalleş ve hain değildir , bazılarının dediği gibi.

Alt 25-09-2011, 21:29 #24

Hüma

-Çilek kokulu kadın.


Bölümümüzde topic içerisinde ikili sohbet havası yaratmamaya özen gösterin.
Eleştiri ve Yorumlarınızda yapıcı olmaya deneyin.

Birbirinize değilde konuya cevap yazın lütfen.
Ayrıca konunun içerinden farklı mesajları ve anlamları bu konu altında paylaşmayınız.

Alt 30-09-2011, 09:41 #25

Düяя-i Yєкtα

Yasaklı Üye

Alıntı:
NecatiEmre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Azızık tarih bilgisi vereyim ;
Bence bu yorumları yazanlar öncelikle Dersim olaylarını bir araştırıp okusunlar.

Alt 01-10-2011, 13:32 #26

Άzє.

Akademisyenlik Yolunda.


Alevilik ders olarak işlenecek birde kürtçeyi ögrencez bakalım daha neler görcez
Teröristleride kardeş bildik mi oo degmeyin Türkiyenin keyfine

Alt 01-10-2011, 13:51 #27

Rinkishiruku

Foruma Alışıyor


Bazı arkadaşLar yazmışLar İngiLiz,ALman diLLeri vs var Kürtce de oLması gayet normaL bişey diye..
NormaL fLan degiL arkadaş!
Tamam biz Kürt-Türk ayrımı yapmıyoruz ama görüLen o ki onLar ayrım yapmaya çaLışıyorki böyLe ayrı bir diL öğrenimi,Yok KÜRDİSTAN DEVLETİ kurma saçmaLıkLarı,yok kürtce tv programLarı istemek.. Bu ve benzeri bir sürü oLayLa kendiLerini içinde buLundukLarı TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDEN soyutLamaya çaLışıyorLar ama nedense TürkLer ayrım yapıyor deniLiyor!
Sen Türkiye'de yaşıyorsan iLk önce Türkçe DiLini öğreneceksin Kürtçenide git nerde öğreniyorsan öğren.
İngiLizce ve ALmancayada geLince bunu da destekLemıyorum ama ne yazık kı artık her yerde her iş sektöründe yabanci diL şart , bu yüzden öğrenmek gerekiyor.Ama KÜRTÇE diye bir diL yoktur bu Cumhuriyette tek diL TÜRKÇE'dir bunu kabuLLenın ARTIK !
rock4ever89, ***alpaslan*** ve tahW Bunu beğendi.

Alt 06-10-2011, 12:57 #28

BarıŞa-Rock

Foruma Isınan Üye


tabi tabi kürt dili güzeldi valavalavalakurdey
almanın fransızın rusyanın ingiltirenin azerbaycanın ispanyolun latincenin hepsine eyw
bu adamlarn bir ülkesi bir düzeni var demi kimsenin topraklarına göz koyup bız buraya eli geçirip kendı ulkemızı kurcazda demıyorlar bu adamların dili ögrenilir
peki kurtlerin ülkesi nerde acaba ben neden google eartta goremıyorum kurdistan diye bir ülke kürtlerin bir ülkesi yok dili diye birşeyde yok kendi kendilerine saçma sapan bir dil çıkarmıslar gelenek diye onu ogrenıyorlar bu adamların ne dilinden bahsedıyorsunuz sizz yaa yatcak yerleri yok adamların turkıyenın topraklarına goz koyup burayı kurdıstan yapcaz dıyıp üstüne turkce konusup turklerın ekmegını yıyen boyle gereksiz et parçalarınn birde dilinimi ögrencez özgür bir ülke dedik diye iyice cıvıttını be usta yakında pkk la yan yana yemek yıcez özgür bir ülkeyiz nede olsa baslarım boyle özgürlüğe kurtlere ztn gıcıgım birde dillerini ögrencekmısız

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:53 .