‘Köstebek bakanı açıklayacağım!’
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 05-10-2011, 09:37 #1

Düяя-i Yєкtα

Yasaklı Üye

‘Köstebek bakanı açıklayacağım!’


Kılıçdaroğlu, Deniz Feneri soruşturmasında köstebeklik yapan kişinin bir bakan olduğunu iddiasını bir adım ileriye taşıdı. Kılıçdaroğlu, bu kişinin kimliğini gelecek hafta Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup toplantısında açıklayacağını söyledi‘Köstebek bakanı açıklayacağım!’

BAHAR ATAKAN Ankara

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TBMM’de yaptığı açıklamada, Deniz Feneri soruşturmasında “Başbakan’ın çok yakın bir mesai arkadaşı köstebeklik yaptı” sözlerinin ardından bu kişinin bir bakan olduğunu dile getirdi. Bir gazetecinin, “Köstebek Bakanı niye açıklamıyorsunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Belki yoktur Bakan diyecek. O da bana söylesin. Desin ki, sen açıkla. Söz veriyorum açıklayacağım. Bir iki bilgiye ihtiyacım var. Onlar gelince açıklayacağım, söz. Bir dahaki salı grup toplantısında açıklarım” dedi.
“Gelmesini istediğiniz bilgi bakanın kimliği mi?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Hayır, kimliği belli. Kimliği siz de iyi biliyorsunuz. Şunu söylese, ‘Kanıtlarsan ben kapının önüne koyarım’ derse mesele yok. Tavrını bir bilelim bakalım. Şimdi bekliyorum. Güney Afrika’dan bir gelsin. Olur ya bir gazeteci arkadaşımız sorar. ‘Yan gelip yatma yeridir’i sordunuz bakın orada bir sorun yok. Ama bunu kimse sormuyor, burada bir şey var” karşılığını verdi. Bir gazetecinin “Zafer Çağlayan mı?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Hayır” dedi. Başka bir gazetecinin “Beşir Bey’in (Beşir Atalay) ismini söylemiştiniz zaten” sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, “Ben söylemedim ama...” yanıtını verdi.

‘Bana gizli ne anlatacak?’
Başbakan Erdoğan’ın, bazı Alman vakıflarının Cumhuriyet Halk Partisi ve BDP ’li belediyeler üzerinden PKK’ya para aktardığı sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Hiçbir belediyemizde bir şey yok” dedi. Bir gazetecinin, “Başbakan ‘gelirse Kemal Bey’e veririm’ diyor” sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, “Açıklasın. Bana gizli ne anlatacak? Çıksın anlatsın. Kaldı ki, farzedelim X belediyesi kredi aldı. Kim izin veriyor” diye konuştu. “Hazine” sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, “E vermesin” dedi.

http://siyaset.milliyet.com.tr/-kost...83/default.htmBenzer Konular

Görüntüleme:362, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 05-10-2011, 09:41 #2

oOoiskenderoOo

Ebrum


Kemal; birdaha ki seçimleri göremez bence. Teşekkürler.

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:33 .