“yazın İnsanları Zehirlememek İçin Sinekle Mücadelede Şimdi Yapılmalı”
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 26-03-2012, 11:42 #1

Sükút.

Mavii

“yazın İnsanları Zehirlememek İçin Sinekle Mücadelede Şimdi Yapılmalı”
Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, havaların yavaş yavaş ısınmasıyla sineklerin larvalarını bataklık gibi üreme alanlarına bırakmaya başladığını belirterek, “Yazın açık havada atılan ilaçlar sinekleri değil, insanları zehirliyor. Sinek ile mücadelede, ilaçlamanın şimdi tam zamanı.” uyarısında bulundu.

Mustafa Yıldız, Cihan haber Ajansı (Cihan) muhabirine yaptığı açıklamada, belediyelere sinekle mücadeleye şimdi başlama çağrısında bulundu. Karasinek, sivrisinek gibi haşerelerin larvalarını su birikintileri, bataklık, çöplük gibi kolay üreyebilecekleri yerlere bırakmaya başladığını vurgulayan Yıldız, “Bu sebeple ilaçlamanın şimdi tam zamanı. Şimdi yapılan ilaçlama birçok avantaj kazandıracak. Öncelikle daha dar bir alan ilaçlanarak bu şekilde hem ilaçların çevreye olan zararlı etkisi azaltılacak hem de maliyetten tasarruf edilmiş olacak.” dedi.

“YAZIN ATILAN İLAÇ SİNEKLERİ DEĞİL İNSANLARI ZEHİRLİYOR”
Yazın açık havada motorlu araçlarla gezilerek yapılan ilaçlamanın sinekleri değil, insan ve çevreyi zehirlediğinin altını çizen Yıldız, şu uyarılarda bulundu: “Yazın yapılan ilaçlama sinekler üzerinde etkili olmuyor. Ayrıca çevre bu ilaçlamadan büyük zarar görüyor. Genelde belediyeler yazın bu şekildeki ilaçlama yöntemini benimsiyor. Yüzlerce ton ilaç bu şekilde doğaya püskürtülüyor. Ancak yine de sinekle mücadelede başarılı olunamıyor. O kadar para, emek boşuna gidiyor ve çevre bilinçsizce zehirleniyor. Oysa bataklık, su birikintileri ve çöplükler şu üreme anında ilaçlandığı zaman yazın açık havada yapılan ilaçlamaya gerek kalmayacak. Bu konuda belediyelerin hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.”Benzer Konular

Görüntüleme:239, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 26-03-2012, 14:08 #2

Aѕα

`


Adam Haklı Dağılalım.
Aamaa O Sinek Arabasının Arkasından Koşmak Zevkli İştir

Alt 26-03-2012, 20:07 #3

Impossible.

Nothing lasts forever.


Sanki su püskürtüyorlar gibi ama ilaç işte.
Sinek ilacı araçlarını çok özlüyorum ahh çocukluğum

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:30 .