Türk Bayrağı isteyen turiste PKK bayrağı yapınca...

#1
Türk bayrağı yerine PKK bayrağı yapan dövmeciye 1 yıl hapis.Bodrum’da koluna Türk bayrağı dövmesi yaptırmak isteyen turiste terör örgütünün sözde bayrağını yapan sanık, terör örgütü propagandası yapma suçundan mahkum oldu. Sanığın cezası, 3. yargı paketi kapsamında ertelendi.
Türk Bayrağı isteyen turiste PKK  bayrağı yapınca...
TÜRK BAYRAĞI YERİNE SÖZDE PKK BAYRAĞI

Bodrum Gümbet’te tatil yapan Hollanda uyruklu turist Mark R, arkadaşlarıyla birlikte girdiği berber dükkanında dövme de yapıldığını görünce, dövme yapan kişiden sol omuzuna Türk bayrağı dövmesi yapmasını istedi. Bunun üzerine sanık Özcan T, turistin koluna terör örgütü PKK’nın sözde bayrağını yaptı. Olayın ardından kolundaki bayrağın Türk bayrağı olmadığını anlayan turist, sanıktan şikayetçi oldu. Sanık Özcan T. hakkında, Terörle Mücadele Kanunu’nun terör örgünün propagandasını yapma suçunu düzenleyen 7. maddesinden kamu davası açıldı. Davaya bakan İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi, turistin koluna yapılan dövmenin fotoğrafının da dosyada delil olarak sunulduğu davada fotoğrafı inceleyerek, sanık tarafından turiste yapılan dövmenin terör örgütü PKK’nın ”HPG” adlı yapılanmasına ait sözde bayrağı simgelediğinin anlaşıldığına hükmetti. Sanığın yasa dışı PKK terör örgütünün propagandasını yaptığı sonucuna varan mahkeme, sanığın Terörle Mücadele Kanunu’nun bu suçu düzenleyen 7. maddesinin 2. fıkrası gereğince 1 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay 9. Ceza Dairesi, sanığa eyleminin, yerel mahkeme hükmünden sonra yürürlüğe giren ve kamuoyunda 3. yargı paketi olarak bilinen 6352. sayılı Kanun’un geçici 1. maddesi kapsamında kaldığına işaret etti. Daire, bu nedenle yerel mahkeme kararını bozarak, bu madde gereği sanık hakkındaki kovuşturmanın ertelenmesine karar verdi ve dosyayı yerel mahkemeye gönderdi.

İlginizi Çekebilir


#2
1 yıl mı 1 yıl göz açıp kapatıncaya kadar geçer
ya o dövmenn izi insanların o kişiye nasıl baktığı
allahım ya..
1 yıl demek ne demek ya...
başka bir ülkede olsaydı "ağzından bile yalnışlık la kaçmazdı 1 yıl "


#3
Bir o. evladı daha..


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:33 .