CHP'den Barbaros Şansal'a 'palalı' yanıtı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 27-09-2013, 20:04 #1

♂kyanus

...

CHP'den Barbaros Şansal'a 'palalı' yanıtı


CHP'den Barbaros Şansal'a 'palalı' yanıtı
Modacı Barbaros Şansal, Gezi olayları sırasında eylemcilere pala ile saldırı olayının arkasında Cumhuriyet Halk Partisi'nin olduğunu iddia etti, Gürsel Tekin'i şahit gösterdi. İddiayı yalanlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 'Asparagas' yorumunda bulunurken AK Partili Hüseyin Çelik de Twitter'da savcıları göreve çağırdı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Şansal'a tepkisi ise "Aklını peynir ekmekle yemiş herhalde. Moda işine baksın o" demek oldu.

CHP'den Barbaros Şansal'a 'palalı' yanıtı
Gezi Parkı protestolarına destek veren modacı Barbaros Şansal'ın "palalı" saldırgan Sabri Çelebi ile ilgili iddiada bulunduğu şok bir videosu yayınlandı.
Videoda Şansal, Gezi eylemcilerinin düzenlediği bir platformda konuşurken 'palalı saldırı' olayının Cumhuriyet Halk Partisi tarafından organize edildiğini ileri sürüyor.


BARBAROS ŞANSAL'DAN GÜNDEMİ SARSAN İDDİA - Hürriyet TV HaberŞANSAL, Cumhuriyet Halk Partisi'Lİ TEKİN'İ DE ŞAHİT GÖSTERDİ


CHP'den Barbaros Şansal'a 'palalı' yanıtı

Şansal, şunları söylüyor videoda:
"Yine bir gece, Taksim'deki tam meydandaki bir kafede Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı danışmanlarından bir tanesi bana, Talimhane'den çok yakında palalı birinin çıkacağını, konuştuklarını ve bunu Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin üstüne atacaklarını söyledi. Yalnız değildim, yanımda Gürsel Tekin vardı, başka şahitlerim de vardı."
Şansal, ’Gezi olayları sırasında eylemcilere pala ile saldırı olayının arkasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu’ iddiasıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şansal, ""Bildiğim kadarıyla bunu söyleyen arkadaş Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin polisiyle davalı. Gürsel Tekin de oradadıydı. İl Genel Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi’li bir üyesinin danışmanı bana söylediğinde ’Şaka mı yapıyorsun?’ dedim. 10 gün sonra bu olay gerçekleşti. Belki tesadüf belki de gerçekten planlanmıştı. Onu bulmak, araştırmak benim değil Savcılığın, hukuğun görevi" dedi.

ŞANSAL'IN TWITTER HESABI ASKIYA ALINDI
AK Parti’li Hüseyin Çelik’in Twitter aracılığıyla savcıları göreve çağırmasını bilmediğini, kendisinin Twitter hesabının askıya alındığını dile getiren Şansal, "Ben orada tek başıma değildim. Çağırırlarsa tabi ki gider ifademi veririm. Orada Gürsel Bey’le de konuşuldu'' iddiasında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi'Lİ TEKİN'DEN YALANLAMA
Cumhuriyet Halk Partisi Genel BAşkan Yardımcısı Gürsel Tekin, modacı Şansal'ın iddialarını yalanladı. Olayın gerçeklikle ilgisinin olmadığını belirten Tekin, ''Tamamen asparagas'' yorumunda bulundu.
Tekin, 29 Eylül Pazar günü Türkiye'nin gündemini yakından ilgilendirecek konularda, belgelerle bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, "Herkes bu açıklamamızı beklesin" dedi.
AK PARTİLİ ÇELİK'TEN SAVCILARA ÇAĞRI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Barbaros Şansal’ın ‘palalı’ saldırganla ilgili iddiası üzerine savcıları harekete geçmeye davet etti.
Hüseyin Çelik resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Barbaros Şansal'ın internete düşen, palalı kişiyle ilgili iddia ve beyanlarını delil göstererek savcıları harekete geçmeye davet ediyorum” dedi.
CHP'den Barbaros Şansal'a 'palalı' yanıtı
BAKAN GÜLER: SAVCILAR İDDİAYI DEĞERLENDİRECEKTİR
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Şansal'ın iddiasıyla ilgili olarak ''İddianın dayanağı nedir bilemiyorum. Ben de televizyonlardan duydum. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcıları bu iddiayı da değerlendirecektir'' diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI: İFTİRA
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Barbaros Şansal'ın "palalı saldırgan" hususunda Cumhuriyet Halk Partisi'ye yönelik iddialarına ilişkin "Bu sözler gerçekle iddiası olmayan bir iftiradan ibarettir. Şansal iddiasını ispatla mükelleftir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığından Şansal'ın iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:
"Barbaros Şansal'ın Talimhane bölgesindeki palalı saldırgana dair Cumhuriyet Halk Partisi'yi suçlayan iddialarına cevap vermeyi gereksiz bulmakla birlikte, kamuoyuna saygımızdan, ülke olarak kritik süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde böylesi saçma ve gerçeklikle hiçbir şekilde örtüşmeyen bu iddiaya karşı bir açıklama yapma gereği duyduk.

Şansal, 'Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı danışmanlarından bir tanesi'nin olayı Cumhuriyet Halk Partisi'nin tezgahladığı tarzında sözler söylediğini iddia etmiştir. Bu sözler gerçekle iddiası olmayan bir iftiradan ibarettir. Şansal iddiasını ispatla mükelleftir. Genel Başkan Yardımcımız Gürsel Tekin'in de belirttiği gibi ülkenin gerçek sorunlarının üzerini kapatmak için yaratılmak istenen sahte gündemlere alet olmayacağımızı, buna alet olanları da muhatap kabul etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz."
KILIÇDAROĞLU: MODA İŞİNE BAKSIN O
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Barbaros Şansal'ın "palalı saldırgan" hususunda Cumhuriyet Halk Partisi'ye yönelik iddialarına ilişkin, "Aklını peynir ekmekle yemiş herhalde. Moda işine baksın o" dedi.

Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi Antalya temsilciliğini ziyaret ederek, gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Barbaros Şansal, Gezi olaylarındaki 'palalı saldırganın' Cumhuriyet Halk Partisi ile bağlantısı olduğunu iddia etti, bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Kim o?" diye sordu.

Şansal'ın modacı olduğunun söylenmesi üzerine Kılıçdaroğlu, "Aklını peynir ekmekle yemiş herhalde. Moda işine baksın o. Eğer siyasete soyunacaksa AKP orada duruyor, gider oraya katılır, o zaman bizim muhatabımız olur" diye konuştu.


CHP'den Barbaros ansal'a 'palal' yant - Hrriyet GNDEMBenzer Konular

Görüntüleme:497, Cevaplar:7

İlginizi Çekebilir >
Alt 28-09-2013, 20:28 #2

Owl

...


İnandıracak hiç bir delil ve konuşma gerçekleşmemiş sadece yalanlama çabası.
Acaba doğru mu söylüyor palalı hususunda?

Alt 28-09-2013, 20:39 #3

Greenstreetholigans

Deneyimli


Alıntı:
Şeb-i Arûs";9951047][COLOR="Black´isimli üyeden Alıntı
İnandıracak hiç bir delil ve konuşma gerçekleşmemiş sadece yalanlama çabası.
Acaba doğru mu söylüyor palalı hususunda?
[/COLOR]
Bence iddiayı atan ispatlasın önce. Niye bunu düşünmüyorsun da Cumhuriyet Halk Partisi'den bir şey bekliyorsun.
Biraz mantıklı olunuz.
Doğru söylediğini ispatlamakla yükümlüdür demiş Cumhuriyet Halk Partisi. İspatlasın değil mi?

Alt 28-09-2013, 21:20 #4

Owl

...


Alıntı:
W-Genzo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence iddiayı atan ispatlasın önce. Niye bunu düşünmüyorsun da Cumhuriyet Halk Partisi'den bir şey bekliyorsun.
Biraz mantıklı olunuz.
Doğru söylediğini ispatlamakla yükümlüdür demiş Cumhuriyet Halk Partisi. İspatlasın değil mi?

Keşke sırf laf olsun diye bana cevap vermekten mantıklı düşünüp habere yorum yapsaydınız...

Alıntı:
kamuoyuna saygımızdan, ülke olarak kritik süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde böylesi saçma ve gerçeklikle hiçbir şekilde örtüşmeyen bu iddiaya karşı bir açıklama yapma gereği duyduk.
Bu cümle ne kadar da samimiyetsizlik kokuyor bilmem okudun mu?
Gezi olayları gerçekleşirken kamuoyuna saygı neredeydi?
Gezi olayları devam ederken sürekli halkı galeyana getirme gayesinde olan bugün de kalkıp kritik günde olduğumuzu akıl edecek şahıs nasıl samimiyetine inandırabilir?
Gezi olayları gerçekleşirken en kritik anlarımız değil miydi?


[IMG]Cumhuriyet Halk Partisi Genel BAşkan Yardımcısı Gürsel Tekin, modacı Şansal'ın iddialarını yalanladı. Olayın gerçeklikle ilgisinin olmadığını belirten Tekin, ''Tamamen asparagas'' yorumunda bulundu.
Tekin, 29 Eylül Pazar günü Türkiye'nin gündemini yakından ilgilendirecek konularda, belgelerle bir basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, "Herkes bu açıklamamızı beklesin" dedi.[/IMG]

Böyle bir idda olacak ve sen kalkıp basın açıklamasını alelacele yerine 3 4 gün sonrasına erteliyorsun.
Böyle bir süre temin etmek bir hazırlık mı?
Kusura bakma ama benim mantığım bunları kabul etmiyor.
Bir iftira varsa alelacele basın açıklaması yapılır.

Ve son bir şey daha.

Kılıçdaroğlu, "Modacılar da siyaset yapamaz mı?"
Siyaset planınıza ortak olup bunu dile getirmesi ve saçma bir açıklama ile samimiyetsizlik saçıyor...

Neyse benim mantığım yetmez bazıların hayal gücüne...

Esenle kalın

Alt 29-09-2013, 01:53 #5

***alpaslan***

Forum Heveslisi


ben Cumhuriyet Halk Partisi gibi pkk lı dhkp-c li terörist ve yandaşlarını barındıran&sempati duyan ama aynı zamanda ''Atatürkçü'' olan partiden herşeyi beklerim, aynı zamanda Adalet Ve Kalkınma Partisi de Cumhuriyet Halk Partisi den farksız.

Alt 29-09-2013, 11:20 #6

Greenstreetholigans

Deneyimli


Çamur at izi kalırsa kalsın.
Bizim düşünme özürlüler de inanıyor.
Söyleyen kişi, olayı ispatlamakla yükümlüdür diyorum.
Üzerinden aylar geçmiş, Gezi'ye dair her şeyi itibarsızlaştırma operasyonu yalanlarla devam ediyor.
Bakın, yukarıda Allah var, bu yalana ortak olanlar da aynı suça girer inş.

Size şimdi soruyorum:
Cumhuriyet Halk Partisi bu palalıya karşı hamleler yaptı TBMM'de. Ama palalıyı ilk başta savunanlar da Akepelilerdi ve Akepeli vekildi. Esnafımız diye tutturmadınız mı burada sizlerde?
Şimdi de gelmiş palalı Cumhuriyet Halk Partisi ile deyip adamı da satıyorsunuz. Gündeme göre dönenlerden hiç hoşlanmam.

Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi vekili demiş ki:
''Gazetelere baktım, palalıyı Cumhuriyet Halk Partisi organize etmiş, Allah Allah. Şimdi bakın, bir İskender bey dün akşam saatlerinde açıklama yaptı. Ben, 'Cumhuriyet Halk Partisi yaptı demedim' dedi. Adalet Ve Kalkınma Partisi sözcüsü Hüseyin Çelik, savcıları göreve davet etti. Ama unuttukları bir şey var, bu palalıyı mecliste genel kurulda Adalet Ve Kalkınma Partisi milletvekili İdris Şahin çıktı savundu. Aynen de şöyle dedi, 'Esnafın hukuk çerçevesindeki bir eylemidir' dedi. İki, mahkeme serbest bıraktı bunu. Üç, yurt dışına elini kolunu sallayarak çıktı. Mahkemenin talimatını biz mi verdik? Havaalanındaki polise, gümrük memuruna talimatı biz mi verdik? Hükümet sizsiniz. Bu yalanı, bu iftirayı geçmişte de yaptılar”


Peki, palalının çıktığı ilk günlerde mecliste yaşananlar neydi:
Adalet Ve Kalkınma Partisi'li İdris Şahin "palalı saldırı"yı "Esnafın hukuk çerçevesindeki eylemi" olarak niteledi. Şahin'i kınayan muhalefet sözcüleri "Şiddeti, palayı meşrulaştıran ve vatandaşı birbirlerine karşı tahrik etmek isteyen bir tezahürün anlayışı" dedi.
Şahin’in bu sözlerine muhalefet partilerinin grup yöneticilerinden “kınama” geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi “O evde zor zapt edilen yüzde 50’nin tezahürüdür bunlar zannediyorum” dedi.


Bu palalıyı Fas'a da kaçıran Cumhuriyet Halk Partisi idi ya. Palalıyı serbest bırakan da Cumhuriyet Halk Partisi idi dersiniz yakında.
Olm madem bu kadar güçlü Cumhuriyet Halk Partisi, bırakın iktidarı Cumhuriyet Halk Partisi'ye. Her şeye Cumhuriyet Halk Partisi diyecek kadar beceriksiz ve yalancılar mevcut maalesef ülkemizde. Yazık, Allah herkese beyin nasip eder inş, düşüneninden.

Alt 29-09-2013, 13:16 #7

NecatiEmre

Forum Üstadı


Hayır böyle sıcak bir gündem günlerinde nasıl olur da böyle Fütursuz bir açıklama yapılır. Eğer gerçekten palalıyı Cumhuriyet Halk Partisi ayarttıysa , bunun yürütme şekli farklı olur. Ayartmadıysa da yürütmesi farklı olur. Çocuk oyunu mu bu , aklına eseni herkesin düşünmeden konuşması ? Zaten Türkiyem kaç gündür diken üstünde , gerek var mı ? Şansal'ı sevmezdim , hiç mi nefret ediyorum. Adalet Ve Kalkınma Partisi den ise ben muzurluk yapan çocuk tavrı beklemezdim , böyle bir ithamı biz kabul edemeyiz , Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin muhalefet partisidir , Barbaros Şansal önce Cumhuriyet Halk Partisi'ye karşı sorumluluğunu yerine getirmelidir , cümlesini beklerdim. Olmuşsa da haberim yok , yani olayları artık yatıştırmamız lazım , körüklemek değil.

Alt 29-09-2013, 13:23 #8

Always and Forever

Forumun Tiryakisi

Ner haltta Adalet Ve Kalkınma Partisi suçlanabilirken, neden cehape'ye suçlama yapıldığında bu kadar tepki veriyor tatlısu solcuları?

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:21 .