Manisa Soma Maden Kazasında Ölü Sayısı 157′ye Yükseldi!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 15-05-2014, 10:49 #21

Papatya

Çiçek.


ne denir ki?
icimiz aciyor..
Allah rahmet eylesin
Rabbim yakinlarina sabir versin
ve yaralilara acil sifalar diliyorum..

Alt 15-05-2014, 16:05 #22

eskiAcik

ultrAslan


ölen işçilerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum gerçekten cok acı bir durum...

Alt 15-05-2014, 20:04 #23

εδדяεŁŁα.

Forumun Tiryakisi


Olay yerine birçok arkadaşım gitti.
Gerçek sayı o kadar farklı ki.
Bir babanın avucunda "Hakkını helal et oğlum." yazısı,
Bir insanı sedyeden daha değersiz hissetiren bi ülke,
Yeni evliler, evlenecek olanlar, hamile eşler, çocuğu kucağında eşler, anneler, babalar,...
İhmali protesto edenlere de gaz, çalışıp ekmek parasını kazananlara da..
Ülkem her gün zehirleniyor.
İnsanlar da ölüyor, insanlıkta!
Bir arkadaş yazmış; k/ÖMÜR bitti ustam. Üşüyoruz!

Rabbim hayatını kaybeden abilerimize, babalarımıza, arkadaşlarımıza rahmet eylesin.
Ailelerine sabır versin, dayanma gücü versin.

Alt 17-05-2014, 12:12 #24

For Answers

ÖZEL ÜYE

Türkiye'mizin başı sağ olsun.

Alt 17-05-2014, 19:56 #25

Serzeniş.

Deneyimli


Allah'ım hepsinin ailesine akrabasına sabır versin bi çocuk çıksa "Senin ısınmak için babam benim yüreğimi yaktı" dese ağzımı açamam.

Alt 18-05-2014, 19:40 #26

` baLım.

Beşiktaş.


En son sayı 310 muydu?

Alt 20-05-2014, 16:01 #27

Greenstreetholigans

Deneyimli


Başbakan bu foruma üye olsa benden çok banlanırdı.
Başbakana laf atmak sebebiyle mesajım silinmişti, şimdi laf atacağım ama mesaj silinir mi diye düşünmeden de edemiyorum.

1- Olayı siyasete çekiyorlar diyorlar.
Çekmeyip de napacaklar yahu? Güney Kore'de başbakan gemi battığı için istifa etti, Letonya'da AVM binası yıkıldı diye başbakan istifa ediyor.
Hem siyasi bir mesele bu. Devletin, hükümetin özelleştirdiği yerlerden birinin hali. Sadece bir tanesinin hali, diğerleri ne durumda varın siz hesap edin ama ben bir örnek vereyim şehrimden: K.Maraş'ta Afşin-Elbistan'da da linyit çıkartılır. Birkaç sene önce göçük olmuştu ve toprağın altında kalanlar "HÂLÂ" çıkartılamadı. Yakınları için dua edecek bir mezarları bile yok bunların.

2-Ölüler üzerinden siyaset yapılmazmış, siyaset yapılacak yer mi Soma deniyor.
Bal gibi de yapılır siyaset.
Mısır'daki ölüler için aylarca mitinglerde siyaseti ben mi yaptım, yoksa başbakan ve şakşakçıları mı? Ölülere göre mi değişiyor siyaset. İşinize göre siyaset oluyor vallahi.
İyi olursa sizden, kötü olursa darbe oluyor, dış güçler oluyor, sabotaj oluyor, paralel devlet oluyor, Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti oluyor... Yahu Adalet Ve Kalkınma Partisi din mi, Tayyip de peygamber mi de bir kere hata yaptım diyemiyor. Diğerleri de ölümüne savunuyor onu.

Benim ya da başkalarının hangi konuda siyaset yapacağı kimseyi ilgilendiremez. Bizi eleştirmeyin demenin farklı versiyonunu bulmuş hükümet. Yahu siz siyasete dini soktunuz be, camide afiş dağıtıldı, hutbede siyaset yapıldı bu memlekette. Neredeydi duyarlılığınız?

3-Şirketteki görevliler ve müdürler tutuklanmış sanırım.
Bakanlar ve başbakan istifa etmeli, istifa.
Hükümetin özelleştirme politikasının sonucu oldu bunlar.
Ama bizimkilerin Müslümanlık anlayışına hayranım(!)
Bakın Hz.Ömer ne demiş, diğer 2 madde ile de ilişkilendirin bu sözü. Yöneticiler nelerden sorumluymuş:
"Fırat'ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa Allah onun benden hesabını soracak"

Yüzlerce canın vebali bende değil herhalde. Bakan çıkmış diyor, sorumluların gözünün yaşına bakmayız. Aynı bakan kısa süre önce orayı övmüştü, aynı bakanlık orayı denetlemişti:
Taner Yıldız o madenin güvenliğini böyle övdü- Sözcü Gazetesi

Hz.Ömer'in sözünü anlayamayanlar, mitinglerde Allah kelimesini ağızlarından düşürmüyorsa ben buna şunu derim: Dini, siyasi çıkarları için kullanan lanet parti.

Güney Kore'deki Budist ya da Letonya'daki Hıristiyanlar kadar insani değerlere ve iş değerlerine sahip olamıyorlarsa ve Hz.Ömer'in o sözünü anlayamıyorlarsa bizimkilerin Müslümanlık anlayışı farklı yolda ilerliyor. Ben de o yola istediğim gibi laf atarım.

4-Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3 hafta önce önerisi varmış TBMM'de. Çoğunluk Adalet Ve Kalkınma Partisi olduğu için Cumhuriyet Halk Partisi'nin ya da diğer muhalefetin hep reddediliyor. Bakın, 13 Mayıs'ta da öneride bulunmuş Cumhuriyet Halk Partisi: Çocuk istismarı için ve reddedilmiş mesela. Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin zihniyetini TBMM'de çok net görüyoruz.
Şamil Tayyar'ın beyni yanıyor ki sayıkladı:
Şamil Tayyar'ın Soma açıklaması

Soma'nın sorumlusu olduğunu Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin yöneticileri çok iyi biliyor. ama yönetilenleri hiç bilmiyor, onlara göre Adalet Ve Kalkınma Partisi din herhalde. Sonuçta hırsızlığı, yolsuzluğu her şeyi meşrulaştırdılar. Yeniden yazıyorlar bir din, Hz. Tayyip(!) önderliğinde.

Soma'nın sorumlusu AKP!- Sözcü Gazetesi

Şu bakanı da asla unutmam. Adalet Ve Kalkınma Partisi dönemindeki ilk maden faciası değil bu, bunlar da mı güzel öldü diye sormak lazım:
Bu madenciler de güzel ölür mü?- Sözcü Gazetesi

Şuradaki videoyu iyi izleyin.
“Sayın Başbakan Manisa’da Cumhuriyet Meydanı’na çıkar, der ki ‘Somalı işçi kardeşlerim burada mı…’ Askeri bir disiplinle 3 bin tane dizilmiş Somalı maden işçisi baretleri kaldırırlar. Neşesiz, mutsuz, heyecansız dimdik dururlar.
Çünkü bir gün önce onların yemek fişleri madende toplanmıştır. Ertesi gün miting alanı çıkışında geri dağıtılacaktır. Başbakan selamlanacak, çıkarken kimlik geri alınacaktır. Yevmiye işlemektedir, Başbakan için görev yapılmaktadır. Selamı çakarsın, çakmadıysan ertesi gün işinden olursun. İşinden olmayanlar madene inerler. Maden patlar, işçi ölür. Ölen ölür, kalan sağlar Recep Tayyip Erdoğan’a yetmektedir.(…)”
Soma önergesi 20 gün önce böyle reddedilmiş - ZAMAN

5-Burhan Kuzu denen Akpli var, Manisa belediyesinin açıklamasını resmi olarak kabul etmeyip başbakanımız gidince söyler diyor. İlk başta az bir sayı bekliyorlardı. Belediye başkanı yüz civarında ölü var deyince kıvırma moduna geçmiş Burhan Kuzu. Paralel yapıya kadar gitti Burhan Kuzu:
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...ek_yuvasi.html

6-Adalet Ve Kalkınma Partisi suçlu derken kesinlikle haklıyım. Oradaki işçilerden biri konuşuyor ve siyasi içeriğe giriyor. Spiker de hemen uyarıyor. Size bunu haberlerde vermezler. Alın izleyin:'Bu firma AKP'nin taşeronu, şurada Atatürk'ün değil büyük ustanın fotoğrafı var'

Adalet Ve Kalkınma Partisi ile yandaş iş adamları canlara kıyıyor, kıyıyor...

Medya demişken o gün TRT, NTV, ATV fln farklı alemlerdeydi.
Atv'de yayın aynen şuydu: Melekler Mescid'i Aksa'ya mı İndi

Alıntı:
CNN yayınında madenden çıkartılan bir işciye sordular burası denetlenmiş daha önce diye.Adam acı acı güldü ''Özel sektörde ne denetlemesi abi geç onları'' dedi.
Devlet ile özel sektör arasında al gülüm ver gülüm oynanıyor. Denetleyen, denetlenen ve hükümet bunun hesabını vermeli deyince siyaset oluyor ama vermeli. Sadece şirkettekileri tutuklamakla olmuyor bu işler. Hani, nerede bizim müslüman bakan, ne kadar yüzsüz, ne biçim müslüman bu, hala istifa etmedi. Bir Budist kadar olamıyorsa Allah deyip dolaşmasınlar her yerde. Dini, sakız ettiniz be sakız.

7-Geçelim Tayyip'in o muhteşem açıklamasına:
Böyle Şeyler Fıtratta Var Demek İçin 1800'lere Gitmek - Video - Alkışlarla Yaşıyorum

Bana küfür etseler daha iyiydi.

Tayyip Erdoğan: "Bunlar olağan şeylerdir. Literatürde iş kazası denilen bir olay vardır. Bunun yapısında, fıtratında bunlar var. Hiç kaza olmayacak diye bir şey yok. Türkiye genelinde üç günlük milli yas ilan ettik. Cuma günü hutbe okunacak. Ayrıca İngiltere’de 1862’de 204 kişi öldü."

Sormak gerek Tayyip'e, bizim özel sektörler 1800lerdeki İngiltere'nin teknolojisiyle eş mi
Eğer eş ise siz bunlara nasıl onay veriyorsanız
Eğer eş değilse de niye kameralar önünde yalan söylüyorsun
Dini de sıkıştırmış araya, hutbeler diyoor. Gazı alacak.
2023 deyip de 1800lerin İngiltere'sinden örnek vermek komik be, komik.

Benle beraber banlanan arkadaş, sen bu açıklamaya katlanır mısın? Katlanacaksanız Tayyip'e diyordun, kendini koy işçi ailelerin yerine ve şimdi konuş, katlanabilir misin?
Gerçi banlı olmaya katlanamamışsın sen, Tayyip'e itaat edersiniz.

Bir noktaya daha değineceğim.
Tayyip'in gergin haline ülke alıştı. Bu açıklamaları yaparken ne kadar sakindi. Yolsuzluk davaları zamanı nasıldı be, emniyet ile yargıyı dağıttı. Şimdi de çıkmış iş kazaları literatürde var diyor kolayca. Küfür gibi resmen. İş kazalarını önlemek, sıfıra indirmek benim görevim diyemiyor. Bugünün Avrupasına baksın bakalım iş kazası var mı? Yook, madenlerde yok. Bundan dolayı 1800lerin İngiltere'sine kadar gidiyor. Eğer o tarihlerde bulamasa tarih öncesi çağlara kadar giderdi. Ne biçim bir beyin yönetiyor bizi yahu.

Madencinin başına gelince kader oluyor. Tayyip efendi, kefeni giydik dolaşıyoruz diyordu. Açıklasın bakalım aylardır halkla arasındaki binlerce asker, polis ve korumayı. Kefeni giymek bu mu?
Artık halkı da dövüyor Tayyip. Bu dövülen eleman da dönek bir şey çıktı. Her kanala farklı bir şey konuşuyor. Ne dediğini bilmiyor garibim, medya da kafasına göre kullanıyor. Bir şey bilmiyorsan sus be adam! İyi niyetliysen de kötüler kullanıyor seni.

Bizim Dünya lideri halk tepkisinden çekiniyor artık. %45'i dışında meşru değil, kabul etmiyorlar. Her yerde tepki görüyor, her yerde koruma ordusuyla geziyor. Markete sığınan başka lider varsa gösterin, dünyamız genişlesin.

8-Dayakçı Tayyip'in tekme atan müşaviri olur.
Hangi hakla tekme atıyor Yusuf denen mahlukat?
Halkın Tayyip'e tahammülü yok artık. Polisi coplar, müşaviri döver...
Protesto ve polis müdahalesi videoları:
Erdoan'a Soma'da protesto - Hrriyet GNDEM

Arabasına binemedi! videosu

erdoğan'ın markete sığınması videosu | 59saniye

Tayyip'in tokatı dışında vatandaşı azarlaması da var:
https://twitter.com/solhaberportali/...85836117430272

9- "Bir bakan için oğlunun tutuklandığını tv'den öğrenmekten daha acısı var mı?" diye sormuştu Arınç. Altta paylaşacağım resim için bir şey dedi mi acaba:
https://twitter.com/nihatsirdar/stat...42218368126976

10- Medyadan seçtiğim tepkileri isimleriyle beraber koyayım. Nurgül Yeşilçay ile Erol Köse çok fena çıktı. Önce Nurgül:
İclerinden biri cikip topunuzdan nefret ediyoruz sizi hic sevmiyoruz öldürmek icin daha naapalim bi bitmediniz dese de acikacik rahatlasalar
“Dua edin dua edin”dualik durum mu kalmis?!!! niye dua edelim,neye dua edelim!!!hersey ortada. Allah sabir versin bol bol sabir!!!
para kazanmak icin öldürdük demiyolarda “sehit”lafi ediyolar

Erol Köse'nin bayağı var. Linki vereyim siz oradan okursunuz, sağlam eleştirilerde bulunmuş:
http://sozcu.com.tr/2014/magazin/soma-2-509069/

Sezgin Tanrıkulu:
Çalışma Bakanını gören varmı; Letonya'da Başbakan AVM, Güney Kore'de Başbakan Gemi kazaları sonrasında özür dileyerek istifa etmişlerdi!

11-Yandaş gazetecilere değinmemek olmaz. Paralel, sabotaj deyip gidiyorlar. Yazıktır yahu.
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/yand...clesti-508915/

12-İlk 2 gündeki haberleri takip etmiştim. Dış İşleri yardım teklif eden ülkeleri açıklamıştı. İçlerinde tek Müslüman ülke İran idi. Sonradan eklenen oldu mu?
Mısır'ınız, Arabistan'ınız fln nerede çok merak ediyorum da...

13-Ntv'deki röportaj:
Çalışmaya devam edecekmisiniz madende diye soruyorlar maden işçisine. Kredi ödüyorum, Soma'da başka iş yok, yapabilecek başka bir şeyim yok diyor.

Ülkeyi köleleştirdiler. Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin övündüğü ucuz işçi bu işte. Ölenin yerine yenisi gelir ya da adamın eli bağlı. Herkes borç batağında. Adalet Ve Kalkınma Partisi sizi korkutuyor, açlıkla korkutuyor, darbe diyerek korkutuyor. Şimdi sorarım size, ülkenin IMF'ye borcu bitmiş, ekonomi uçuyor değil mi? Bu ve bunun gibi işçiler niye borç batağında o zaman?
Adalet Ve Kalkınma Partisi'ye kölelik edeceksiniz, köleleştirdiler. Tarım bitti, bitirdiler. Samanı ithal eden ülke olduk. Hayvancılık can çekişiyor. Sanayide ise kölesin.
Ucuz işçi ile övünen bakanımız vardı, canı ucuz olan işçi.
Bir de kaçak işçi isteyen bakan var. Bunun da imdadına Suriyeliler yetişiyor. Kaçak işçi olarak her yerdeler. Bunlar daha da ucuz oluyorlar.
Amaç ne:
Adalet Ve Kalkınma Partisi kazanıyor çünkü muhtaçsın, açlıkla terbiye ediyor seni.
Yandaş iş adamları kazanıyor çünkü işçi ucuz, piyasada bol. Denetim de yok, madenin çıkması 130 dolarmış sanırım ama firma 25-30 dolara çıkarıyormuş. Bunun altında yatan şey üstün teknoloji fln değil. İnsan canını önemsememek için elinden gelen üç kağıtçılığı yapmak.

13-Firma yetkilisi, holding sahibi ne dedi bilmem ama yaşam odası mı neydi bunun için bayağı kıvırdı. Rezil! Direkt diyemiyor, yaşam odası yoktu diye. Kapattık, tadilattaydı, carttı, curttu... Devlet de buna razı zaten. Yaşam odalarının yasal zorunluluğu yok. Ama yakında hükümet gösterişe geçer, zorunlu hale getirir. Giden yüzlerce can... Denetim olacak mıymış bari, iş adamları zarar edecek Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin. Buna da bir kılıf bulurlar.

14-Ayakkabımı çıkarayım, sedye kirlenmesin diyen işçiye ne diyeceğimi bilemiyorum. Medya güzel insan diyor, eh medyaya ve hükümete göre biri. Lakin senin canın değersiz mi, niye bu kadar ezilmiş, değersiz gibi davranıyorsun işçi? Sen o çizmeyle yöneticileri ezmeliyken kendini eziyorsun. Ne bu ezilmişlik hali? İşçilerdeki bu zihniyet çok kötü.
Zonguldak'ta grev yapan işçilerin maaşları kesilecekken Bolivya, Venezuella ve Küba'da işçiler iş bırakma eylemlerine gittiler. Komünist Küba, iş hakları hususunda bizimkilerden daha duyarlı.

Ülkede cidden sorun var. Müslümanlığı da sorun, demokrasisi de... Budist'i daha demokratik, komünisti daha insancıl diğer ülkelerin.

15-İlk 2 günde biriktirdiğim haberlerden derleme oldu.
Okuduğunuz için tşk ederim.
Umarım silinmez.
Bir daha da böyle yorumlarımı çok ararsınız.

Son olarak birçoğunuz sosyal medyadasınız. Takip edin TBMM'yi:
https://twitter.com/TBMMGenelKurulu

Kim, ne zaman, ne halt yiyor az çok anlarsınız.

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:45 .