Büyükelçilik yetkilileri bakanlığa çağrıldı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 12-09-2014, 13:45 #1

MyDReaM's

Forumun Tiryakisi

Büyükelçilik yetkilileri bakanlığa çağrıldı


Dışişleri Bakanlığı, Kuveyt'in Ankara Büyükelçiliği yetkililerinin, önceki gün Kurmay Yarbay Hakan Karakuş'un darbedilmesiyle ilgili olarak bakanlığa çağrıldığını duyurdu.


Büyükelçilik yetkilileri bakanlığa çağrıldı


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kuveyt Büyükelçiliği Ataşesi Emad Almohaid ilepilot Karakuş arasında, 10 Eylül'de Ankara'da, trafikle ilgili tartışma sonrasında, Karakuş'un yaralandığı belirtilirken, Karakuş'un bakanlık tarafından aranarak kendisinden olayla ilgili bilgi alındığı ifade edildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Abdullah Abdulaziz El Duveyk Ankara dışında olduğundan Kuveyt Büyükelçiliği yetkilileri bakanlığımıza davet edilerek, kendilerinden izahat talep edilmiştir. Olay tüm yönleriyle emniyet ve adli makamlarımızca araştırılmakta olup sonucuna göre gerekli girişimlerde bulunulacak ve gelişmeler hakkında bilgi sunulacaktır." (Doğan Haber Ajansı)
Türk Silahlı Kuvvetleri: pilotumuza yapılan saldırıyı kınıyoruz
Kuveyt Büyükelçiliği diplomatları ve elçilik görevlilerinin, Hava Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş’u darp etmesine bir tepki de Türk Silahlı Kuvvetleri’dan geldi.
Genelkurmay Başkanılğı’ndan yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu bir subayımıza yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyor, personelimize acil şifalar diliyoruz” denildi.
Benzer Konular

Görüntüleme:269, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:20 .