Gömlek Kralı Müebbetten Tahliyeye
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 16-01-2016, 09:42 #1

Musty_92

Poser :)

Gömlek Kralı Müebbetten Tahliyeye


Gömlek Kralı Müebbetten Tahliyeye

Ravelli Gömlekleri'nin sahibi Ahmet Tayan, müebbet hapis cezası aldığı davadan tahliye edildi.

Ravelli Gömlekleri'nin sahibi Ahmet Tayan için ‘kasten adam öldürmek’ suçundan dava açıldı. Tayan'a önce müebbet verildi, cezası önce 'haksız tahrik'ten 16 yıla ardından 'iyi hal'den 13 yıla indirildi. Mahkeme, sanığın tutuklulukta geçirmiş olduğu süreyi göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdi.

Yalçın BEL / İSTANBUL

Ravelli Gömlekleri’nin sahibi Ahmet Tayan, 14 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul Üsküdar’daki Selimiye Su Ürünleri Kooperatifi barınağında tartıştığı arkadaşı Ersin Fatih Pekcan’ı (44) kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Olay yerinden firar ettikten 8 gün sonra polise teslim olan Tayan, Pekcan’ın kooperatifte kumar oynamak istediğini, buna izin vermediği için kendisine saldırdığını söyledi. Tayan kendini, “Gelir gelmez, ‘buranın kralı sen misin?’ diyerek saldırdı. Yumruğu yediğimde öleceğimi sandım. Masada karpuz kestiğimiz çakı vardı. Ne yaptığımı bilmiyorum bile. Ben de ölebilirdim” diye savundu.

YARGITAY KARARI BOZDU

Tutuklanan Tayan hakkında ‘kasten adam öldürmek’ suçundan dava açıldı. Yargılama esnasında mahkeme, ‘ağırlaşmış yaralama’ suçunun oluştuğunu belirterek sanığa 14 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme haksız tahrik gerekçesiyle cezayı yarı yarıya düşürerek, 7 yıla indirdi. Dava dosyası Yargıtay’a gönderildi. Tahliyesine 2 yıl kalmışken Tayan’a, kötü haber Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nden geldi. Yargıtay, ‘suçun işleniş şekli, hedef alınan bölge, yaralamanın niteliği ve kastın yoğunluğu’ gerekçeleriyle Tayan’ın “yaralama” değil “kasten öldürme” suçundan cezalandırılmasını ve tahrik indiriminin asgari hadden uygulanmasını istedi.

13 YIL 4 AY CEZA ALDI

Bunun üzerine dosyayı yeniden ele alan Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Tayan’a, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme, bu cezayı haksız tahrikten önce 16 yıla, ardından da iyi halden 13 yıl 4 aya indirdi. Mahkeme, sanığın tutuklulukta geçirmiş olduğu süre ve temyiz aşamasının alacağı zaman dikkate alındığında, ileride mağduriyete neden olmaması için tahliyesine karar verdi.Benzer Konular

Görüntüleme:155, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:34 .