SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 19-03-2016, 20:17 #1

` baLım.

Gökyüzü

SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!


Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Emniyet hain saldırıyı gerçekleştiren intihar bombacısının kimliğini belirlemeye çalışıyor. İstiklal Caddesi'nde meydana gelen terör saldırısında S.Y.'nin canlı bomba olabileceği iddia edilmişti. Ancak Habertürk'ün iddiasına göre, polis yine IŞİD'e yakınlığıyla bilinen M.Ö'nün ismine ulaştı. M.Ö'nün ailesinin fotoğraflardan cesedi teşhis ettiği iddia ediliyor. Ancak resmi bir açıklama yapılmadı

İstanbul’un en işlek caddelerinden olan İstiklal Caddesi’nde bugün sabah 10.58’de şiddetli bir patlama meydana geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 1'i çocuk 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

7'si ağır 36 kişinin yaralandığı, yaralılardan 12'sinin yabancı olduğu açıklandı. 4 ağır yaralı ameliyata alındı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında Beyoğlu'ndaki terör saldırısına ilişkin yapılan değerlendirme toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya ilişkin Başbakan Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Ala'dan telefonla bilgi aldı.

Olay yerinde çalışmalar sürüyor. Ekipler patlayıcının cinsini belirlemeye çalışıyor. İşte İstiklal Caddesi’nden gelen son dakika haberler...
SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!
Son dakika haberi: Taksim İstiklal Caddesi'ndeki Balo Sokak'ta bu sabah saat 10.58’de şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada canlı bomba ile birlikte 1'i çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Müezzinoğlu ölü yaralı sayısını açıkladı! İstiklal Caddesi'ndeki patlama sonrası yaptığı açıklamada yaralı ve ölü sayısı hakkında bilgi verdi. Bölgeden gelen son dakika haberleri anında aktaracağız...
SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!

Advertisement: [COLOR=#3B68FF !important]Replay Ad[/COLOR]
SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!
Ads by ZINC#inread { overflow:hidden; }
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İstiklal Caddesi'ndeki patlama sonrası yaptığı son açıklamada yaralı ve ölü sayısı hakkında bilgi verdi. Mehmet Müezzinoğlu 7'si ağır 36 kişinin yaralandığını, yaralılardan 12'sinin yabancı olduğunu açıkladı. 4 ağır yaralı ameliyata alındı. Ölenlerden 4'ü olay yerinde, biri hastanede hayatını kaybetti.
CANLI BOMBA O MU?

Habertürk'ün haberine göre, canlı bombanın patladığı olay yerinde elde ettiği deliller üzerinden M.Ö'nün ismine ulaşan polis, eldeki fotoğraflar ve görüntüleri M.Ö'nün Gaziantep'teki ailesine gösterdi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gösterdiği fotoğrafları ailesi de teyit etti.

HANGİ ÖRGÜT ADINA YAPTIĞI HENÜZ MEÇHUL

Bombacı M.Ö'nün poliste daha önce herhangi bir suçtan kaydı olmadığı ancak ailesinde DAEŞ'e yakın isimler olduğu ve poliste kayıtları olduğu belirlendi.

Ancak M.Ö'nün poliste bir suç kaydı olmadığı için saldırıyı hangi örgüt adına yaptığı henüz tespit edilemedi.
ÖLENLERDEN BİRİ İSRAİL VATANDAŞI
Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen canlı bomba saldırısındaki Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralıları ziyaret eden Sağlık Bakanı Yardımcısı Ahmet Baha Ötüken ziyaret etti.
Hastanede yaklaşık yarım saat kalan Ötüken çıkışta basın mensuplarının sorularını yantladı. Ötüken "Yaralıların durumları çok şükür iyi. İyileşmelerini bekliyoruz. 7 yaralı var. 1 kişi taburcu, 1 kişi ise hayatını kaybetti" dedi.SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!
EMNİYET YETKİLİSİ AÇIKLADI: 'IŞİD GİBİ GÖRÜNSE DE...'
Milliyet.com.tr'nin emniyet yetkililerinden edindiği bilgiye göre, saldırıda PKK ve IŞİD terör örgütü üzerinde duruluyor.
Hain saldırı gerçekleştiren intihar bombacısının kimliği (parmak izi üzerinden bulunmaya çalışılıyor) belirlenemediği için hangi örgüt olduğu henüz belli değil.
Emniyet her iki terör örgütünü de araştırıyor. Saldırının turist kafilesinin yakınlarında olması IŞİD'i saldırısı olarak görünse de, diğer kanlı terör örgütü PKK/TAK üzerinde de araştırma yapılıyor.
Resmi açıklamalara itibar edilmesi gerektiğini söyleyen emniyet yetkilileri, sosyal medya üzerinden paylaşılan kişi ve fotoğraflara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

PATLAMA SONRASI YAŞANAN PANİK


SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!

ERDOĞAN TELEFONLA BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki patlama sonrasında Kısıklı'daki ikametgahında bulunduğu sırada, konuyla ilgili olarak Davutoğlu ve Ala'yla birer telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, patlamaya ilişkin ayrıntılar ve gelişmeler hususunda İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'dan da telefon aracılığıyla bilgi aldı.
KRİTİK TOPLANTI SONA ERDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında Beyoğlu'ndaki terör saldırısına ilişkin yapılan değerlendirme toplantısı sona erdi. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ndeki toplantı, basına kapalı 45 dakika sürdü.Toplantıda, Başbakan Davutoğlu, olayla ilgili bilgi aldı. Toplantıya, başbakan yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı.
KURTULMUŞ'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş İstiklal'deki patlama ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Kurtulmuş, "Terör olaylarını önlemek için gayret sarf ediyoruz. Teröre asla teslim olmayacağız" dedi.
Kurtulmuş, dostlarımız, Türkiye ile dost olduğunu ifade edenlerden 'amasız fakatsız' Türkiye'nin yanında yer almasını istiyoruz." dedi.SON DAKİKA: YENİ SALDIRI UYARISI
Yetkili PKK'nın "agresif bir şekilde" Nevruz döneminde saldırılar gerçekleştirmeyi hedeflediğini belirterek, "Buna yönelik girişim ve hazırlıklar olduğunu biliyoruz. Bu dönemde yeni saldırılar gerçekleştirilebilir. Biz de agresif şekilde ve sert önlemlerle bu saldırıları engellemeye çalışıyoruz" dedi. Türk yetkili şöyle konuştu: "Son birkaç gün içersinden Suriye'den geçiş yaparak Türkiye'de eylem gerçekleştirmeyi hedefleyen üçten fazla PKK'lı ya da birlikte hareket eden kişiler canlı ya da ölü olarak ele geçirildi. Bunların amacı intihar saldırısı gerçekleştirmekti. Sınır başta olmak üzere ismi belirlenen kişilerin yakalanma için çalışmalar sürdürülüyor. Aynı zamanda şüpheli 13 araç içinde aramalar sürüyor" dedi.VALİ'DEN AÇIKLAMA! ÖLENLERDEN BİRİ CANLI BOMBA
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu'nda kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı meydana geldiğini belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 3'ü ağır 19 kişinin yaralandığını açıkladı. Vali Şahin, saldırıya ilişkin detaylı açıklamanın incelemelerin ardından yapılacağını aktardı.
BİR VATANDAŞIMIZ HASTANEDE VEFAT ETTİ
Şahin, yaptığı açıklamada "Beyoğlu'nda kaymakamlık önünde öğleden önce bir canlı bomba kendini patlatarak 3 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet vermiştir, 21 vatandaş yaralı olarak hastanelere kaldırıldı. Bunlardan 3'ü ağırdı. Bunlardan biri de biraz önce hastanede vefat etmiştir" dedi.
İstanbul Valisi Şahin, saldırıya ilişkin detaylı açıklamanın incelemelerin ardından yapılacağını aktardı.
"NİŞANTAŞI'NDA PATLAMA OLDUĞU BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL"
Vasip Şahin, patlamanın ardından Nişantaşı'nda da bir saldırı gerçekleştiğine yönelik özellikle sosyal medyada yayılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.


SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!

SORUŞTURMAYI 5 SAVCI YÜRÜTECEK
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin soruşturma başlattı. Başsavcılığın, terör saldırısı üzerine başlattığı soruşturmayı, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda görevli 5 savcı yürütecek. Başsavcı Hadi Salihoğlu da saldırının meydana geldiği Beyoğlu Kaymakamlığı önüne gelerek, bilgi aldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanlığı, "İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen patlama olayı sonrasında 112 Komuta Kontrol Merkezimize ilk çağrı saat 10.58 itibariyle gelmiş olup, saat 11.04'de ambulanslarımız olay yerine ulaşmıştır. 28 adet 112 ambulansı ile olay yerindeki yaralılara müdahale edilmiş ve hastanelere nakiller gerçekleştirilmektedir" açıklamasında bulundu.
SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı!
YARALILARIN GÖTÜRÜLDÜĞÜ HASTANELER
İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaralananlar hastanelere getirildi. Yaralıların sayısı ve getirildikleri hastaneler şöyle;
Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre 6 İsrail, 2 İrlanda, 1 İzlanda, 1 Dubai, 1 Alman ve 1 İran vatandaşı olmak üzere 12 yabancı uyruklu yaralı bulunuyor. İsrail yaralılarını almak için uçak gönderiyor.
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1’i ağır 5 yaralı
Şişli Etfal Eğitim ve Hastanesi : 2’si ağır 10 yaralı
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. 2 si çocuk 6 yaralı
Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi : İsrail vatandaşı 3 yaralı.
İstanbul valisi ağır yaralılardan birinin hayatını kaybettiğini açıkladı

PATLAMAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, İstanbul Beyoğlu'nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.
İSTİKLAL HER İKİ YÖNDE YAYA TRAFİĞİNE VE YAYALARA KAPATILDI
Polis İstiklal Caddesi'nin giriş ve çıkışlarını kapatırken Balo Sokak'ın çevresi de tamamen kapatıldı. İkinci bir patlama olacağı endişesiyle çevrede çok geniş güvenlik önlemleri sürdürülüyor.
Saldırgan veya saldırganların burada olabileceği yönündeki ihbarın üzerine polis ara sokaklarda da çalışma başlattı.


http://www.milliyet.com.tr/istiklal-caddesi-nde-patlama-gundem-2212382/Benzer Konular

Görüntüleme:165, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:53 .