Rusya'dan İran ve Esed'e uyarı: Sizi vururuz
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 15-12-2016, 19:45 #1

` baLım.

Beşiktaş.

Rusya'dan İran ve Esed'e uyarı: Sizi vururuz


Rusya'dan İran ve Esed'e uyarı: Sizi vururuz


Rusya ile İran arasında Halep hususunda anlaşmazlık yaşandığı iddia edildi. Rusya'nın, Esed rejimi ve İranlı milislere konvoya ateş açarak ateşkesi ihlal etmesi halinde karşılık vereceği tehdidinde bulunduğu öne sürülüyor.

Rusya ve İran'ın Halep'teki ateşkes hususunda anlaşmazlıklar yaşadığı ve ateşkesin bu sebeple sürekli ihlal edildiği iddia edildi.
El-Cezire, Rusya ve İran'ın ateşkes hususunda anlaşmazlık yaşadığını öne sürdü. İddiaya göre, Rusya, Halep'te ateşkesi bir kez daha ihlal eder ve konvoya ateş açarsa Esed rejimi ve İranlı milislere karşılık verme tehdidinde bulundu.
TÜRKİYE'DE KIRMIZI ALARM VERİLDİ
Öte yandan Halep'ten tahliye edilecek siviller ve olası kitlesel göçe karşı Türkiye'de kırmızı alarm verildi. Türkiye, yeni göç dalgasına karşı sınırı kapatırken, gelecek siviller İdlib'de Türkiye'nin kontrolünde kurulacak 80 bin kişilik çadırkente yerleştirilecek.
KIZILAY GENEL MÜDÜRÜ İDLİB'DE
Sivillere insani yardım için Türkiye'den 10 TIR yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi. Kurulacak çadırkent ve yapılacak insani yardımları koordine eden Türk Kızılay'ın Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, ekibiyle Suriye'ye geçerek çadırkentin kurulacağı İdlib bölgesinde incelemelerde bulundu.
Kınık, yaptığı açıklamada Türkiye'nin Halep'ten gelecek sivillerin barınması ve insani yardım hususunda tüm hazırlıklarını yaptığını belirtti.
"TÜRKİYE'YE ALINMADAN SURİYE TOPRAKLARINDA YARDIM EDECEĞİZ"
Kınık, "Siviller Türkiye'ye alınmadan, Suriye topraklarında insani yardımda bulanacağız. Bu amaç doğrultusunda İdlib bölgesinde 70-80 bin kişiyi barındırmaya imkân sağlayacak çadırkent kurulacak, gelenler bu çadırkentlere yerleştirilecek. İdlib'e bağlı Atme bölgesinde daha önce bizim öncülüğümüzde kurulan kamplar var, aynı şekilde yeni kamplar kurularak gelen siviller buralara yerleştirilecek" bilgisini verdi.
SINIR KAPILARINDA ÜST DÜZEY ÖNLEM
Yayladağı ile Cilvegözü Sınır Kapıları'nda güvenlik önlemleri artırıldı. Radikal grupların içinde bulunan militanların yeni göç dalgasıyla birlikte sivillerin arasına karışarak Türkiye'ye sızma ihtimaline karşı kapılarda güvenlik alarmı verildi. Yayladağı sınır kapısının karşısında Esad güçlerinin kontrolünde bulunan Lazkiye'ye bağlı Keseb Sınır Kapısı bulunurken, Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısında ise Bab El-Hawa sınır kapısı bulunuyor. Sınırın Suriye tarafı aralarında El Nusra'nın da bulunduğu muhalif grupların kontrolünde bulunuyor. Suriyeli muhalifler bu sınır kapısını kullanıyor.

AKŞAMBenzer Konular

Görüntüleme:181, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:05 .