Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Güncel Haberler (https://www.tatliaskim.com/guncel-haberler/)
-   -   Son dakika: Halep'te son durum! Tahliye otobüslerini yaktılar (https://www.tatliaskim.com/guncel-haberler/666365-son-dakika-halepte-son-durum-tahliye-otobuslerini-yaktilar.html)

` baLım. 18-12-2016 20:11

Son dakika: Halep'te son durum! Tahliye otobüslerini yaktılar
 
Suriye'de Esed rejiminin Halep'ten yapılan tahliyeye karşılık Fua ve Kafarya köylerindeki Şiilerin tahliye edilmesi için bölgeye gönderdiği 5 otobüs ateşe verilerek yakıldı.

Bu arada Reuters haber ajansından gelen son dakika bilgisine göre tahliye edilecekler arasından ilk grup Halep'ten ayrıldı.
https://www.tatliaskim.com/resimler/...18/417778.Jpeg


Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ve Suriye televizyon kanallarına dayandırılan bilgiye göre, Esad rejiminin Halep'ten yapılan tahliyeye karşılık Fua ve Kefarya köylerindeki Şiilerin tahliye edilmesi için bölgeye gönderdiği 5 otobüs ateşe verilerek yakıldı. Otobüsler İdlib'te ateşe verildi. Alev alan otobüsler kullanılamaz hale geldi.
OTOBÜSLERİ KİM YAKTI
Suriye'de hükümete bağlı televiyon kanalı "Silahlı teröristler 5 otobüsü yaktı" ifadeleriyle haberi verdi.
Reuters'a açıklama yapan muhalif gruplarsa otobüslerin öfkeli kalabalığın saldırısına uğradığını iddia etti.
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de, otobüslerin El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi üyelerini saldırısına uğradığını açıkladı.
1200 KİŞİ TAHLİYE EDİLECEK
Suriye'de İran komutasındaki Şii milisler ve rejim ordusunun kuşatmasında bulunan doğu Halep'ten sivillerin tahliyesi için yapılan yeni anlaşmaya göre, İdlib yakınlarındaki Fua ve Kafarya'daki Şiiler tahliye edilecek ondan sonra Halep'te tahliyelere yeniden başlanacak.


https://www.tatliaskim.com/resimler/...18/417781.jpeg

Doğu Halep’ten tahliye edilecek 1200 siville beraber muhaliflerin elinde bulunan Fua ve Kafarya köylerinden de aynı sayıda insan tahliye edilecek.
Kuşatma altındaki doğu Halep'te bulunan sivillerin tahliyesine de yeniden başlandığı bildiriliyor. İlk kafilenin İdlib'e doğru yola çıktığı öğrenildi.

MİLLİYET

Günce 18-12-2016 21:02

Allah yardımcıları olsun.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:49 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2018 Tatliaskim.com