Türk Kızına Yapılan Vatandaşlık Zulmü İsviçre'yi Karıştırdı!

#1
İsviçre'de doğup büyüyen teknik ressam Funda Yılmaz'ın mükemmel niteliklerine rağmen vatandaşlık başvurusunun reddi, ülkenin vatandaşlığı kabul prosedürleri hakkında tartışma yarattı.Türk Kızına Yapılan Vatandaşlık Zulmü İsviçre'yi Karıştırdı!

İsviçre'de doğup büyüyen ve bir İsviçreli ile evlenmek ve üniversite okumak isteyen Türk vatandaşı Funda Yılmaz'ın bütün şartları sağlamasına rağmen vatandaşlık başvurusunun "Yeterince uyum sağlayamadı" gerekçesiyle reddedilmesi ülkenin vatandaşlığa kabul prosedürleri hakkında tartışma yarattı.
VATANDAŞLIK SINAVINDAN 100 ÜZERİNDEN 100 ALDI
Gazete Habertürk'ün Guardian Gazetesi'ne dayandırdığı habere göre, girdiği vatandaşlık sınavından 100 üzerinden 100 puan alan, İsviçre'de doğup büyüyen, İsviçre şivesiyle mükemmel Almanca konuşan, bir İsviçreli ile evlenmek ve üniversite okumak isteyen 25 yaşındaki Funda Yılmaz'ın vatandaşlık talebi, "Yeterince uyum sağlayamadı" gerekçesi ile reddedildi.
"MAHALLE KASABININ ADINI BİLİYOR MUSUN?"
Vatandaşlık komisyonunun Yılmaz'a sorduğu ve yanıtını alamadığı sorular arasında "Mahalle kasabının adını biliyor musun?", "Belediyenin çöp geri dönüşüm sistemi nasıl işliyor?", "İsviçre'ye özgü sopalı ve toplu bir oyun olan Hournussen'in kuralları neler?" de bulunuyordu.
DÜNYA BASININDA YER BULAN OLAY 3. NESİL GÖÇMENLERİ AYAĞA KALDIRDI
Yılmaz'ın vatandaşlık başvurusunun reddi, İsviçre ve Almanya basınında yer almasının ardından, bu iki ülkede üçüncü nesil göçmenlerin vatandaşlık başvurularının kolaylaştırılması yönünde taleplerin yükselmesine yol açtı.


HABERLER

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:56 .