Türk Kızına Yapılan Vatandaşlık Zulmü İsviçre'yi Karıştırdı!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 20-07-2017, 15:05 #1

` baLım.

Busy.

Türk Kızına Yapılan Vatandaşlık Zulmü İsviçre'yi Karıştırdı!


İsviçre'de doğup büyüyen teknik ressam Funda Yılmaz'ın mükemmel niteliklerine rağmen vatandaşlık başvurusunun reddi, ülkenin vatandaşlığı kabul prosedürleri hakkında tartışma yarattı.Türk Kızına Yapılan Vatandaşlık Zulmü İsviçre'yi Karıştırdı!

İsviçre'de doğup büyüyen ve bir İsviçreli ile evlenmek ve üniversite okumak isteyen Türk vatandaşı Funda Yılmaz'ın bütün şartları sağlamasına rağmen vatandaşlık başvurusunun "Yeterince uyum sağlayamadı" gerekçesiyle reddedilmesi ülkenin vatandaşlığa kabul prosedürleri hakkında tartışma yarattı.
VATANDAŞLIK SINAVINDAN 100 ÜZERİNDEN 100 ALDI
Gazete Habertürk'ün Guardian Gazetesi'ne dayandırdığı habere göre, girdiği vatandaşlık sınavından 100 üzerinden 100 puan alan, İsviçre'de doğup büyüyen, İsviçre şivesiyle mükemmel Almanca konuşan, bir İsviçreli ile evlenmek ve üniversite okumak isteyen 25 yaşındaki Funda Yılmaz'ın vatandaşlık talebi, "Yeterince uyum sağlayamadı" gerekçesi ile reddedildi.
"MAHALLE KASABININ ADINI BİLİYOR MUSUN?"
Vatandaşlık komisyonunun Yılmaz'a sorduğu ve yanıtını alamadığı sorular arasında "Mahalle kasabının adını biliyor musun?", "Belediyenin çöp geri dönüşüm sistemi nasıl işliyor?", "İsviçre'ye özgü sopalı ve toplu bir oyun olan Hournussen'in kuralları neler?" de bulunuyordu.
DÜNYA BASININDA YER BULAN OLAY 3. NESİL GÖÇMENLERİ AYAĞA KALDIRDI
Yılmaz'ın vatandaşlık başvurusunun reddi, İsviçre ve Almanya basınında yer almasının ardından, bu iki ülkede üçüncü nesil göçmenlerin vatandaşlık başvurularının kolaylaştırılması yönünde taleplerin yükselmesine yol açtı.


HABERLERBenzer Konular

Görüntüleme:93, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:18 .