Hiçbir güç ülkemizi bölemez Hiçbir güç laik yapıyı bozamaz
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 02-10-2007, 15:49 #1

Hürrem.

fazlasözegerekyok

Hiçbir güç ülkemizi bölemez Hiçbir güç laik yapıyı bozamaz


Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Harp Akademileri’nin açılış töreninde çarpıcı açıklamalar yaptı İşte Paşa'nın; Anayasa'dan PKK'ya, laiklikten Türk Silahlı Kuvvetleri'ya saldırılara ve dış politikaya kadar sert sözleri...

Değiştirilmek istenen Anayasa ile ilgili üniversitelerin hazırladığı ilk taslağı biliyoruz. İktidarın son Anayasa taslağını bilmiyoruz. Taslak açıklandıktan sonra bizi ilgilendiren konulardaki görüşleri ilgili makamlara ileteceğiz.

DEVLET BUDANIYOR...

Son zamanlarda devleti budarken, bireyin yüceltildiğini görüyoruz. Devleti yok ederken, bireyin yüceltilebilmesi ne kadar doğru? Bizim taraf olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz unsurlar vardır. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter devlet yapısının, üniter yapıdan oluşan ulus devlet yapısının, bu temel yapıya dayalı laik devlet yapısının ve Silahlı Kuvvetlerin yerleşik düzenlemelerinin politik, hissi ve ön yargılı yaklaşımlarla bozulmamasıdır.

KORKULARLA YAŞAMAYALIM

Korkularımızla yaşamayalım. Bir husustan emin olalım, hiçbir güç Türkiye'yi bölemez, kimsenin gücü buna yetmez. Hiçbir güç Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti başka bir şeye dönüştüremez. Hiçbir güç, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik yapısını değiştiremez, bunu yapmaya gücü yetmez. Terör örgütüne terörist diyemeyen, terör örgütü mensuplarını 'kardeşlerimiz' diye tanımlayan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 'bölücü' diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, bu sorunu hukuk içinde çözmek zorundadır. Terörle mücadelesinde on binlerce asker ve vatandaşını teröre kurban veren hiçbir ülke, böyle bir zafiyetin içine düşmemiştir. Kulağa hoş gelen birtakım sloganvari sözlerle konuşanları ulusumuz asla affetmeyecektir.

TERÖRE DIŞ DESTEK

Bilinen bir gerçektir; bir ülkedeki terör örgütünün dışarıdan destek almadıkça varlığını devam ettirmesi olanaksızdır. İlişki içinde bulunduğumuz dost ve müttefik birçok ülkeyi bugüne kadar bu konuda uyardık. Irak'ın kuzeyinde oluşabilecek bir bağımsız devlet sadece siyasi boyutuyla değil, güvenlik boyutuyla da Türkiye için birinci derecede risktir. Türk Silahlı Kuvvetleri sistematik ve önyargılı saldırıların hedefi oluyor. Bazı tartışmaları çok yersiz buluyorum. Türkiye'nin başka İslam ülkeleriyle kıyaslanması, Türkiye Cumhuriyeti'nin bu tür tartışmaların merkezine konulması ayrıca kaygı verici bir husus oluşturmaktadır.

GERÇEK LİDER ATATÜRK’TÜR

20. Yüzyıl’da tarih sahnesine çıkan ve kendilerine 'karizmatik lider' denilen kişiler, biri hariç dengesiz bir insan olup çıktılar. Her şeyi yok ettiler. Bu biri, Atatürk'tür. O gerçek anlamda bir liderdir. Çünkü kendisinden sonraya hiçbir dogma, kalıplaşmış bir 'izm' bırakmamıştır. Askerliğin sorgulamaya cesaret edilemeyen temel kuballerini de zaman zaman irdelemelisiniz.

BU YUVA LİDERLER YETİŞTİRDİ

Bu şanlı yuva, Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere nice büyük liderler yetiştirmiş bir yer olarak tarih ve benliğimizdeki yüksek liderlik kabiliyetini bilimsel bir yaklaşımla araştıracak bir kurumdur.Benzer Konular

Görüntüleme:582, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:16 .