- ay tenli kadın.
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 10-06-2014, 18:37 #1

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan

- ay tenli kadın.İzmir'e aşık bir genç kızın günlüğü.

Ben hep İzmir derim. Sevgim İzmir'indir. İzmir huzurdur,huydur ben de. Bazen çok bunalıyorum. Hiç olmayacakmış hissine kapılıyorum ama sonra öyle değil diyorum kendime. Ben bugün bir farklı inandım. Ben bugün çok farklı inandım gerçekten. Güneş'e farklı baktım. Göğe bakalım dedim kendime. Ama artık güzel günler gelse ya,göğe bak göğe bak nereye kadar dediğim de oldu. İzmir'e gidene kadar gökyüzüyle nefes alıcam. Bu zamana kadar öyle yaptım. Gökyüzü gibi oldu İzmir ben de. Kendimi İzmirden ayrı düşünemiyorum. Ve ben inanıyorum. Önümüzdeki günler haftaları,haftalar ayları kovalayacak ve sonunda güzel şeyler olucak. Minicik bir hüzün geçmiyo değil içimden. Ama inanıyorum. Sonunda gidicem İzmir'e ben. Kulağımda İzmir şarkımla. Hep ağlayarak dinlediğim ve eşlik ettiğim şarkıma gülerek eşlik edicem. Benim hikayem başlayacak çok yakında. Çok güçlü bir kız olucam ben. Şuan olduğumdan daha güçlü. İnanırsan her şey mümkün. İnanıyorum,inanıyorum,inanıyorum.Ve sen hep kal istiyorum günlük. Üzülsem de kal,sevinsem de. Ve sen şahit ol İzmir'e gidişime.

Vapurdan sarkıtılan ayaklar,çocukluğuydu İzmir'in.Benzer Konular

Chn ve Araf Bunu beğendi.
Görüntüleme:62520, Cevaplar:637

İlginizi Çekebilir >
Alt 23-06-2014, 13:03 #2

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Ama öyle olmayacak.
Öyle olmasını çok istiyosun. Ama olmayacak işte. Kimse sonsuza kadar kalmıyo dünyada. Gerek yok kırmaya. Senin gibi olmıycam ben. Sana rağmen olmıycam. Çok güçlü bi kız olucam ben. Görüceksin. Sen gördüğünde ben olmıycam. Çok geç olduğunu farkedeceksin. Geç. Şimdiden geç. Çok geç. Değmezsin. Şu satırlarımın hiçbirine. Ama yazıyorum. Unutmamak için yazıyorum. Üzüldüğüm için değil. Unutmamak için yazıyorum. Kırıldığım için değil. Unutmamak için yazıyorum. Beni kıramazsın sen. Yoksun ben de. Yoksun içimde. Hiçbir hücremde. Yoksun kalbimde. Hiçbir odasında. Yoksun ruhumda. Olamazsın da. Haketmiyosun. Nokta kadar bile. Yoksun işte. Olmayacaksın. Olmadığını farkettiğinde ne hissettiğinde umrumda olmayacak. Sahi sen hissedebilir misin? O kalp var mı sen de? Sadece kan pompalıyo işte. O da boşuna. Boş. Sadece üzmek,kırmak için varsın sen. Ama üzülmüyorum. Çok güçlü olucam ben. Görüceksin. O günler de gelecek. Benim hikayem başlayacak. Her satırını ben yazıcam. Ve sen noktasında dahi olmayacaksın.
Emek. Bunu beğendi.

Alt 01-07-2014, 13:20 #3

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


İçin sızlar ya hani böyle. Ama gelmez bir şey elinden. Öyle işte.
Kavuşacağımıza inancım tam. Gününü bilmesem de. Bu acıtsa da.
Belki bugün değil birgün diyerek geçiyo günlerim. Öyle.
çєгα? Bunu beğendi.

Alt 02-07-2014, 01:43 #4

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Sustum. Sustu. Sustuk.
Susmak en güzeliymiş. Bağırmak isterken bile yutup susmak. Sadece gökyüzüne bak. Bir yıldız seç. Nolursa olsun parla küçük yıldız.

Alt 03-07-2014, 00:45 #5

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Yalan söyledim.
Ve gözlerimi kaçırdım sonra beni en iyi tanıyan insandan. Üzülmedim ki. Zerre acımadı içim. Yalan söyledim. Nasıl da acıdı kalbim onu öyle görünce. Durdum,insan kalan yerlerim koşup sarılmak isteyince. Derin bi nefes aldım,kovmak için kalbimin üstüne oturan öküzü. Ellerimle kapattım yüzümü. Derin nefes almaya devam ederken acıdı yine. Kalkıp gitmedi öküz. Ezdi kalbimi. Ezdi içimi. Çiğnedi. Gitmedi. Ama acıdı. Üzülmemek kelimesinin her harfinde sızladı içim. Hiçbir kelimemi haketmiyo demiştim. Doğru. Haketmediğini bile bile yazışlarım içimin yangısından hep. Koşup sarılamayışlarım güçlü kız oluşumdan geliyor. Anladım. Belki bir a fazladır oraya bilemem. Sarılmamı bile haketmedin sen. Ama baktım arkandan,içim sızlarken. Sızladı. Sonra söylediklerin geldi aklıma işte. Söylediklerin zihnimi meşgul ederken,üzülmüyorum dedim. Yalan söyledim. Ama bu doğru.
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 06-07-2014, 23:47 #6

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Dün gibi hatırlarım sana gelişimi. Sızlatır içimi hiçbir şeyin değişmeyişi. 6temmuz13.

Anlatacak çok bir şey olmasa da geldim. Bugün zil çaldı,kapıyı bi açtım İrem. Pijamalarımla sarıldım hem de ireeem ireemmm diyerek. Kaç dakika öyle kaldık bilmiyorum. Mutluydum sanki bugün. Sonra ne mi oldu? Boşver. Kimseye güven olmayacağını bir kez daha gördüm. Kimsenin beni düşünmediğini ve rahatlıkla arkamdan iş çevirebildiklerini. Oturdum,bi sigara yaktım. Geçti mi? Hayır. Ama alışmışım artık. Koymuyo. Acıtsa da. Sadece hayatımdan çıkarıcam. Öyle.
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 08-07-2014, 02:09 #7

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Bile bile incitilen oldum ben İzmir.
Bile bile gözden çıkarılan oldum. Bile bile ona buna değişilen oldum. Gözyaşlarım umrunda olmadı kimsenin biliyo musun? Aksine daha fazla üzmek için çabalamaktı amaçları. Ben ağlayamadıkça canımı yakmaktı. Sonra içerden kalbimin kırılma sesini duydum. O kırıkların içimi deşmesini seyrettim. Canım yanınca sana gelirdim ya hani sana bile gelmiyorum şimdi. İki damla gözyaşımı kendi ellerimle sildim. Gülümsedim. Neden şaşırıyorum ki dedim. Asla yapmaz dediğim herkes daha da fazlasını yaparken şaşırmamalıydım. Sustum. Belki bir gün ben de güneşli günlere uyanırım seninle. Ama şimdi gece. Yalnızlığımla birlikte hüznünü seviyorum tütün kokan parmaklarımla. Seviyorum. Hüznünü bile.

Alt 10-07-2014, 00:46 #8

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Mutluluk lazım abi!

İzmir.
Ben.
Aşık oldum galiba.
Öyle..
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 19-07-2014, 03:21 #9

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


İzmir.
İzmir, izmir, izmir.
Seni tüm kalbimle seviyorum. Tüm hücrelerimle.
Uzun zamandır ilk defa bunu söylüyorum. Kaçtığım sen değildin, kendimden kaçtım. Acımdan kaçtım. Kaçmaya çalıştığım şeyin, hep tam ortasında bulunduğumu unutuyorum bazen. Unutmak istiyorum ya da. İçim böyle o kadar tuhaf ki,sanki güzel günler yakında.
Sana sarılacağım günü bekliyorum sadece. Sen kere özledim seni. Ömrüm yetmez ki özlemimin bitmesine.
Birde biri var. Onunla güçleniyorum. Hem gülümseyip, hem ağladığım biri. Bazen çok kızdığım, bazen kırıldığım ama bir şekilde beraber kalabildiğim biri. Öyle biri ki, kimse gibi değil. Ben konuşmasam, içimi dökmesem de, ne demek istediğimi biliyo ve beni iyi tanıyo. O yüzden güçleniyorum biraz da. Bu biri kim dersen, May Nörsüm o benim. Canım, taa içi canımın. İyi geceler En Sevdiğim.
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 19-07-2014, 09:25 #10

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Uyumadım. Tüm gece boyunca umutlar biriktirdim içimde. Kalbimin dibindeki hüznüne, sevgini karıştırdım yine. Penceremin camına yağmur damlaları vurdukça, gülümsedim. Sonra gökyüzüne baktım. Ellerimi uzattım, yağmur damlalarına. Gök gürledi ama korkmadım. Güneşli günler gördüm avuçlarımda. Avuçlarıma düşen her yağmur damlasında, ayrı anılarım var şimdi. Yaşanmayı bekliyor hepsi. Gece boyunca biriken umutlarım gülümsetti beni. Unutmuşum meğer, hep sana inandığımı. Sonra içimin her karesine, sevgin bulaştı. Yaralarıma merhem olmuştun hep unuttun mu? İyileşiyorum sevginle. Fısıldıyorsun içime, "Bekliyorum, geleceksin." diye.
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 25-07-2014, 02:48 #11

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Merak ediyorum sadece. Ben kötüyken neden hiç kimse yok? Ben ağlarken? Ben incinmişken? Peki kendime de bir şey sorayım. Neden bu kadar aptalım? Sana sorayım hatta İzmir. Neden böyleyim? Onlar zerre yanında olmaz,sen her zaman koşarsın onlara. Artık kimseye inanasım yok. Bi sana inanıyorum. Sen bana inanmıyosun ama di mi? İnansaydın şimdi böyle olmazdı. İnanma zaten İzmir. Artık sana gelmesem de olur. Valla olur. Bana sarılmasan da olur. Olur işte.
Olmasa da olur.
Olur.

Alt 28-07-2014, 04:15 #12

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Bazı insanlar var. İyi ki varlar.
Bugün bayram. Hiç öyle hissetmesem de. Çocuklar şeker toplamaya çıktıklarında hissederim belki biraz. O değil de bugün benim Canımın dibinin doğum günüsü. Dooom günü çocuğu ya. İyi ki doğmuş. Birgün beraber üflüycez o mumları.. İnanıyorum.
Akşam tek başıma masada çay içerken tuhaf oldum. Böyle bi sessizlik filan. Taktım kulaklıkları. Bi baktım kediler bile gitmiş. Bi ara Tosun geldi sandım ama artık gelmiyo. Kaç ay oldu. Neysem sonra Canımcığım aradı. Konuştuk falan. Sessizliğimle arama girdi ihihi. Sonra o eşya taşımak için gitti. Beş dakika geçmedi Semoşum geldi. Gel gel semoşum tek başıma kaldım dedim. Sonra Eminler geldi. Bi ara çok kötü hissettim. Yangın merdivenlerine gittim. Sigara içtim. Uzaklara baktım. Düşündüm. Hep düşünüyorum zaten. Yorgunluğum bu yüzden. Böyle bi ağlamam geldi. Ama ağlamadım tabisi. Semoşumla dertleşmek gerçekten çok iyi geliyo. İyi ki var o da. Allah sevdiklerimizi yanımızdan ayırmasıın amiin.
Bana artık seninle olan bayramlar nasip etsin Allahım.
Herkese iyi bayramlar.
Sabah olsun artık.
Çocuklar gelsin.
Şeker istesinler.
Sonra özgenin nisanın diğer kızların elbiselerine bakıp gülümseyeyim.
En önemlisi Emin.
Damat gibi olacak minik sevgilim.
Allahım şükür her şeye.
İyi geceler İzmir. İzmir'im..
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 28-07-2014, 13:32 #13

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Bayram gezmelerini sevmiyorum.
Ananemlere gitmesem kırılacak, gitsem sinir olucam. Of Allahım.
Ama galiba gidicem. Evde de Emin yokken sıkılıyorum.
İki ucu değil kaç ucu boklu değnek belli değil.

Alt 28-07-2014, 20:04 #14

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Ne düşünsem oldu yine. Yine ve yine. Gitsem sinir olucam demiştim ya, siniri geç kavga bile ettim. Hepsi benim üstüme geldi yine de susmadım. Kötüyüm. Çünkü annem üzgün. Ne desem bilemiyorum İzmir. O an dünya yıkılmıştı sanki. Öyle kötü oldum ki. İnsanların ne kadar nankör olduklarını bir kez daha gördüm. Yaptığın iyiliklerin bir çırpıda silinebildiğini gördüm. Ama affetmiycem. Bi kere demiştim sana. Affetmeyeceğim insanlarla dolu hayatıma susarak ve hissizleşerek devam ediyorum diye. Artık susmuyorum.
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 29-07-2014, 14:51 #15

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Bugün daha iyiyim. Elfoşlara gittik. Dürdane teyze yoktu ama kahve falan içtik. İyi geldi. Gerizekalılardan haber aldım. İnsan o yalanları söylerken kendinden utanır biraz. Allah görüyo ya amaan. Birde Kutsalla konuşuyoruz. Kaç sene önce görüşmüştük en son. Ayarlayıp görüşelim diyo. Çok iyi olur. Özlemişim lan kızı resmen. Kardeşi bile 17 olmuş. Yaşlandık artık diyo. Daha 20 olcam ben beee. Öyle yani. Allahım artık güzel şeyler olsun.

Alt 30-07-2014, 16:41 #16

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Tabii ki Ağustos'un güzel ve iyi gelmesini beklemiyorum. Evet tabi. Tabi canım. Yani herhalde. Ne haddime öyle bir şey beklemek. Peh. Artık sonlardayım.

Alt 05-08-2014, 02:40 #17

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Bir insanın sana dua etmesi ne kadar güzel bi şeymiş İzmir. Düşünsene, sana kavuşmam için dua eden bir kalp var. Gözlerime bakıp o hüznü görebilen birisi var. Kalbimin en dibini gören biri. Tak tak içimden geçeni söyleyen biri. Gözlerim dolduğunda gülümseyen, elimi tutan biri. Artık dayanamayıp gözyaşlarım akıp gittiğinde yüzümü yere eğişimden hüznümü anladı. Neden dedi işte. O an anlatmak istedim içimde ne varsa. Sonra tuttum kendimi, yuttum kelimeleri. Ama biriktirdiğim gözyaşları akıp gitti. Anlattım sonra. Gözlerimin içine baktı hep. Sanki kalbimi okuyo gibi. Tuhaf hissettim. Gözlerimi kaçırdım. Sustum sonra. İçim rahatladı. Bademler gittiğinde ben kimse görmesin diye ağlarken görmüş beni. İçim acıdı dedi. Mutlu oldum çünkü birisi benim acımı, hüznümü önemsiyo. Ve o birisi iyi ki var. Neden birisi diye anlattım bilmiyorum. Yarın doğum günü Emine teyzenin. Kek yapıcam ona. O benim hüznüme ortak oldu. Sana sevgime ortak oldu. Unutmam bunu. Sadece seninle olmam için dua etmesi bile yeter. Çok güzelsin dedi bana. Utandım ben ya. Papatya gibisin falan. Direkt ben mi dedim. Daha büssürü içimi ısıtan şeyler söyledi. Sarılmak istedim kalkıp ama elini tutmakla yetindim. Çünkü sarılsaydım çok ağlardım. Herkesin içinde. Öyle işte.
İyi geceler En Sevdiğim.

Alt 05-08-2014, 23:30 #18

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Badem'in bebeleri artık yok.
Melek oldular İzmir..
Saturday. Bunu beğendi.

Alt 06-08-2014, 14:07 #19

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Abimle gidip kimliğimi çıkarttırdık. Sinirini kendinden çıkarttı. Eli kanadı. İçim acıdı. Ben niğde gazozunu çok sevmiştim o yüzden minibüsten erken indik. Oturduk konuştuk biraz. Çok yoruldum zaten. Biraz konuşturdum onu. Sonra yürüdük. İyi geldi. Bir senedir bulamadığım kimliği şimdi bulurum gibime geliyo. Hep öyle olurmuş çünkü. Öyle yani.

Alt 22-08-2014, 12:58 #20

merdümgiriz.

bak yazıyorum beni baştan


Bugün hem güzel, hem de hüzünlü. Gelmeyecektim aslında ama geliverdim. Yeni şarkılar keşfediyorum, hüznüme ortak olan. İzmir'e yazmaya devam. Kahveyle üst üste sigaralar içmeye de. Belki hiç, belki hep şeyler oluyor. İçime atıyorum. O acıyla bir yaş daha büyüyorum içimden. Bu satırları güneş gören penceremden, kulaklarımda kuşların cıvıl cıvıl sesleri varken yazıyorum sana. Gözü hasta olan, iyileşsin diye çabaladığım kedimde melek olmuş. Annemler benden saklamış. Ki öğrendiğim an, çok mutluydum. Köpeğim kollarını kocaman açıp bana sarılmış, gülümsüyordum. Öbür bahçeden kızın teki çıkıp, öyle bir an, senin kedin öldü diyiverince, ne? nasıl? hı? acıdı. O kadar acıdı ki. Ağlayamadım. Üstünde sinekler varmış. Öylece yatmış ve melek olmuş. Ve çöpe atmışlar. Ne kadar zor de mi? Bahçede biraz toprak kazıp gömmek. Zor. Çöpe atıverdi adam onu. Kimsesiz, öylece melek olan yavrumu. İnanmıştım. İyi olacak demiştim. Ki oldu da. Sonra gene hasta oldu. Ama yine de beni görünce koşmaya çalışması.. Bir meleğin sevgisini kazandım ben bu dünyada. Bademlerden sonra onun melek olduğunu öğrenmek ciğerimi yaktı. İnandığım ne varsa, alınıyor ellerimden. Sustum. Ağlamadım. Bir sigara yakıp uzaklaştım, ötede ağlayacaktım. Köpeğim peşimden geldi. Oturdu yanıma. Baktı gözlerime. Baktı, baktı, baktı. Gitmiş dedim. O da gitmiş. Şşt sen beni seviyorsun de mi? Ben de seni seviyorum, ben de seni.
Ben patiyi çok özledim. Koreliyi, bakışı, uyanığı, şirineyi, zeytini çok özledim. Badem'i çok özledim. Çok. Böyle o kadar acıyor ki izmir. Gözlerim doluyor sadece. Ağlayamıyorum. Öyle acıyor ki. Susturuyor. Yakıyor böyle içimi. Elimden bir şey gelmiyor. Tosun gelmiyor artık. Gelse belki bu kadar acımayacak. Sarılıp ağlayacağım, içim yanmayacak. Ama gelmiyor. Karnını açıp şirinlik yapmıyor. Yaralarına batikon sürmüyorum, üstüm başım ilaç kokmuyor. Sevgiyle öptüğüm sarı tüylerinin kokusunu özledim. Ama gelmiyor. Belki o da.. Neyse.
Hüznüme ortak olan bir adam var. Hiç tanımıyorum ama güzel bir adam biliyorum. İlk yazdığım notu kim aldı bilmiyorum ama ulaşmadı. Birkaç gün önce gene yazıp not bıraktım. Hem teşekkür etmiş, hem şiir yazmış bana. Hem de twitter ve face adresini. Yine not bırakıcam. Sabah bakkala gittik Eminle. Mutlu oldum görünce. Gülümsedim. Ama hüzünlü bi gülümsemeydi. İzmir hala güzel insanlar var bu dünyada. Bunu bilmek umudumu korumama yardım ediyor. Bir de İremle geçiyor günlerim. Eskisi kadar olmasa da çocukları sevmek ve yaşamak güzel biliyorum. Bugün hüznün dibine dibine vurduğum gün. Bugün Turgut Uyar'ın kalbime sızı bıraktığı gün. Yaşamak isterdim onu. Böyle karşılıklı oturup, hüznümü susmak. Çünkü anlat demezdi biliyorum. Enine boyuna yaşardık hüznümüzü. Ne kadar güzel adam. Sonra göğe bakardık. İç çekerdik. Umut derdik. Umut hep var..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:45 .