Sponsorlu Bağlantılar:
  mαrstαn düşen kαdın
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree51Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-10-2015, 19:16 #1

İmane

Forum Üstadı

mαrstαn düşen kαdın

Gözlerini kapattı, bir ah daha çekti içine. Bir kez daha soludu nefesinden geçmişte bıraktığı tüm anılarını. Bir kez daha canı yandı o anda, bir kez daha gözyaşlarıyla ıslattı kalbini kadın. Bir kez daha uzandı kararmış hayallerine, bir kez daha elinden kayıp gitti. Açtı gözlerini, cebinden bir paket sigara çıkardı. Titreyen elleri ile açtı kapağını, damlalar ufak ufak süzülürken gözlerinden. O bir dalı ağzına atmıştı bile, ceplerini kurcalamaya başladı. Çakmağını arıyordu, bi an bir kağıt parçasına dokundu. Durakladı, yavaşça cebinden çıkardı. Göz ucuyla baktı avuçlarına, bir resim canlandı o anda. Ağzından düştü sigarası, dizleri onu ayakta tutamadı, çöktü bir köşeye hıçkırarak ağlamaya başladı. Nefesisinin yettiğince bağırdı adama, gözyaşları bedenini ıslatana kadar ağladı kadın. Dayanamadı, iyice düştü yere. Gözleri kapanırken, hafifçe aralandı avuçları. Avuçlarından uçuştu yüreğinden parçalanan siyah keLebekler...

Еva ve Ayaz Bunu beğendi.
Görüntüleme:3746, Cevaplar:104

Alt 23-10-2015, 19:17 #2

İmane

Forum Üstadı
Ankara dönüşü, bavulumu açmadan yatağıma uzanıp kitabımla ve bir rulo kağıt peçeteyle akşamı geçirdim fakat saat onikiye yaklaşmadan uyuyakaldım. Havaların karmaşık ruh hali, hasta olmama sebep oldu. Nisan’da kar mı yağarmış ! Kutsal bir pazar sabahında, odadaki herkes uyurken sakin bir müzikle birlikte kitabın son sayfalarına gelebildim.
“Renksiz Tsukuru Tazaki’nin Hac Yılları” kitabını okumanızı öneririm, güzel bir konuya sahip. Beş kişilik bir arkadaş grubunun içinde bulunan Tsukuru Tazaki, bir gün hiç bir gerekçe gösterilmeden arkadaşları tarafından dışlanır. Bu konuyla nasıl başa çıkacağını bilmeden, içine gömerek on altı yıl geçirir ve onca vakitten sonra bir gün arkadaşlarını bulup neden dışlandığını öğrenmeye karar verir.

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:18 #3

İmane

Forum Üstadı
Annenin günlüğünü okumasından beteri var mıdır ya? Hele ki içine kaç kere nefes aldığını yazacak kadar çok şey yazıyorsan. Nasıl bir iğrenç histir bu, eski sevgilimi öğrendi. Sonra tanıyıp yeniden aşka inanmamı sağlayan adamı öğrendi, yaptıklarım hayallerim hepsini öğrendi ve beni hepsinden mahrum etmeye çalışacak. İçimde iğrenç bir korku var, korkuyorum. Gidecek kimsem yok, param yok, kaçmaya yol yok. Kaldım bu minik şehirde, tek başıma, korku dolu minik bir kız çocuğu gibi.

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:18 #4

İmane

Forum Üstadı
"Ama çok sevdim be günlük! Gökyüzü kadar çok sevdim, en sevdiğim şarkı gibi sevdim.Bir fincan kahveyi ya da bir parça kurabiyeyi sevdiğim kadar sevdim.Peki niye sevilmedim? Allah aşkına günlük! Bu sevgisizliğin nedeni ne böyle?"

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:19 #5

İmane

Forum Üstadı
BİR ARA HİÇBİR ŞEY YOKMUŞ HER ŞEY NORMALMİŞ GİBİ. BÖYLE HERKESLE İYİ ANLAŞIYORSUN BULUNDUĞUN BUNALIM HALİ GEÇTİ BİTTİ SANIYORSUN, SEVİNİYORSUN. SONRA NE OLDUĞUNU BİLMİYORSUN AMA KENDİNİ YİNE DİPTE HİSSEDİYORSUN. BU DEFA HER ŞEY DAHA ZOR GELİYOR, HİÇ İYİ OLAMAMIŞSIN GİBİ. BOŞLUK ÇOK DAHA DERİN SANKİ. İYİSİN AMA AYNI ZAMANDA DEĞİLSİN SANKİ. Bİ TUHAF.

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:46 #6

İmane

Forum Üstadı
Çalış. Çünkü sen öğrencisin. Çünkü duyguların yok. Robotsun çünkü. Hayatının baharında sadece derslerine çalış. Aşık olma. Gezme. Dolaşma.

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:47 #7

İmane

Forum Üstadı
Ve sen kaybolmuş yıllarımın adı, sen hiç dokunamadığım sevgili. Kitap sayfalarının arasında kaybettim seni ben, gözyaşlarımla yazdığım satırlarda buldum. Öylesine özledim seni, öylesine bakamadım sana. Öylesine sevdim fakat söyleyemedim sana. Yazıpta okutamadığım bir sensin, özleyipte bakamadığım, yüreğine yandığım bir sensin.

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:48 #8

İmane

Forum Üstadı
Kaybedecek bir şeyin kalmayınca, ne yaptığının da bir önemi kalmıyor. Çok değişiyorsun sonra. Aynada gördüğün yüzü bile tanıyamaz hale geliyorsun. En sevdiklerini bile kırmaya başlıyorsun istemeden. Kimin ne dediği umurunda bile olmuyor. Sürüklenip duruyorsun içine düştüğün boşlukta. Son bir umut, son bir yardım eli bekliyorsun, tekrar yüzüne kapanıyor bütün kapılar. Git gide dibe batıyorsun sonra. Bir kere düştün mü, bir daha çıkışın olmuyor. Özlemlerin artıyor, geçmeyen geceler başlıyor. Gelmeyen bir gideni beklemekten yorgun düşüyorsun. Aldığın nefesi vermek yerine, yutuyorsun. Kaybedecek bir şeyin kalmayınca, ne yaptığının da bir önemi kalmıyor.

Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:49 #9

İmane

Forum Üstadı
Kavga ettikten sonra ilk böyle bir susarsın.
Tüm kavgayı baştan alırsın beyninde.
Düşünürsün.Tartarsın tüm söylediklerini.
Kimi zaman ağırdır ona söylediklerin. İçin acır, kendine kızarsın.
Kimi zaman da onun yaptıklarını düşünüp, bir kez daha öfkelenirsin ona.
O küçücük zaman zarfında ona bakarsın hafiften gözlerini yana kaydırıp.
O da sana bakıyordur.
Geri çekersin hemen gözlerini.
Başka şeylerle ilgilenirsin.
Rüzgar alır götürür saçlarını bazen.
Bazen de bir kaç mısra mırıldanırsın en sevdiğin parçadan.
Sen susarsın, o da susar.
Dönersin arkanı, dolar gözlerin.
belirli etmemeye çalışsan da sesin titrer mesela.
Seni çok sevdiğini bilirsin.
Ağlayacağına dayanamayacağını bilirsin ama tutamazsın kendini.
Onun da içini acıtırsın ama yine de ağlarsın.
O an kavrar seni belinden, tutar ellerini.
Özür diler.
Sense hala kızgınsındır, bakmak istemezsin gözlerine.
Ama sonra bir kaç saniye döner bakarsın ona, öyle içten bakar ki gözlerine, dayanamazsın.
Sarar kolların onun boynunu. Sımsıkı sarılır sana.
Değer dudağın onun omzuna, onunki de sana.
Kokusunu kocaman çekersin içine..
İşte o anlarda daha bir özlersin onu.

Öyle sıkı sarılır ki sana; her şeyi unutturup gülümsetmeye çalışır seni.
Gülümsersin.
Yine bakar gözlerine; ve öper ardından.
Sevdiğini söyler, her zamankinden daha içten, daha çocukça, daha masum..


Еva Bunu beğendi.

Alt 23-10-2015, 19:50 #10

İmane

Forum Üstadı
Neresinden bakarsan bak, ayrılık; bir çeşit itibarsızlaştırma örneğidir. evet bizzat ve direkt olarak itibarsızlaştırma. çünkü ayrılık insanı eşten, dosttan, işten, güçten, zaman kavramının arasındaki anlamız boşluktan, ikili diyaloglardan, çaydan, kahveden, biradan, rakıdan, anneden, babadan, aileden, gezmeden, eğlenmeden, içmeden, yemeden uzaklaştırıp, itibarsızlaştırır insanı. hiç bir hakkın kalmaz yeryüzünde keşfedilen keyifler üzerinde. gece vakti bir özlemle uyumaya çalışırken, kaybedilen zaman üzerinde bir hükmün yoktur. sabah sol yanında saçma, bir o kadar tanımsız sızıyla uyanmanın hezeyanını anlatmazsın kimseye. şansın varsa yazarsın. Aziz Nesin'in dediği gibi: ''özlenen bilse nasıl özlendiğini, kendi yokluğundan utanır.''
bir tanısı, şifası yoktur. hiç bir alan, hiç bir terim ifade katmaz buna. aşk acısının kanunu namına tutuklu kalırsın kendini hapsettiğin kafes içinde.
kafanda soru işaretleriyle dolu, bir yörünge belirlemeye çalışsan da nafile..
organların aslolan görevlerinden alı koyulduğunda iflasın eşiğine gelirsin kalben.
duygularını yitirirsin insanlar üzerinde.
tek bir odak merkezin vardır, ''o''.
şayet sigarayı bırakmadıysan, şanslısındır. bıraktıysan da zaten çokta umursamazsın sarılacak bir dalın olur. akşamları meyhanede arkadaşların seninle sohbet etme adına girişimleri yersizdir. kadehe bakarsın onu düşünürsün. bir şarkı çalar sonra: özlem içerir, hasret içerir ebenin amını tersten, düzden, yandan görmeni içerir. kanın pıhtılaşır, beynin sulanır, sen yerle yeksan bir halde geçmişte kalan bir kaç anıyla yoldaş olursun.
kitaplar tozlanır, ev dağılır, bulaşık birikir, çamaşır kirlenir, sakalın uzar sen bunlar üzerinde de hiç bir hak iddia edemezsin.
sonra mı?
sonrasızdır zaman. tek sonran ondan ibarettir.
ertelenir bir çok şey hayatından. planlardan, kurallardan, yapılması gerekenlerden olabildiğince uzaklaşmıştırsın artık. gülümseme ile arana dağlar, tepeler, binlerce kilometreler değerinde mesafeler girmiştir. elini uzatsan tutacak kadar yakın olan tek şey; işemek için tuvalete gittiğinde ki kamışın olur. yiyemediğin yemeklerin hatırına sıçarsın. sıçarken de düşünürsün. sorgularsın bir çok gelişmekte olmayan, gelişemeyen, o gelene dek gelişmeyecek olan her şeyi.
sen artık basit, sıradan birisindir.
ve geçmekte olan zaman aleyhine işler.
aleyhine işleyen en büyük devrimdir aslında onsuz kalmak. ve sen onsuz kalmanın ne demek olduğunu müptelası olduğun yalnızlık içinde keşfedersin. ve hayatında belki de ilk defa bir keşiften nefret edersin.

Еva Bunu beğendi.

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklermαrstαn düşen kαdın Konusuna Benzer Konular

'Połчαииα' - Seνdα / αииeм gıвı


cu7sugmAGew Güvenmek istedim kendime Fırsatım vardı olmadı Birazcık şahlansam yakıştırılmadı Tatmin oldular Elden bir şey gelir...

₪ нüzиüмüи soи çırpıиışı ~


Umutsuzluğun tablosuydu benliğim, ve gün geçtikçe artan senliğim.. Ben sözlerime bu sefer ortadan başlayacağım asıl heyecanlı olan...

#. Đøğuм güиüи кuтlu ølsuи ḏєliм ~ 'ραиdoгα' ..


26 Mart .. Dililiminn birtaneminn doğum günü .. Aksilik olur kaptırırım , giremem filan diye simdiden acıyorum konusunu . (: Seeen başımaa...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:19 .