Hiç Kimse Başarı Merdivenlerine Elleri Cebinde Çıkmamıştır..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 08-02-2008, 10:06 #1

Alcera

Foruma Isınan Üye

Hiç Kimse Başarı Merdivenlerine Elleri Cebinde Çıkmamıştır..

[align=right:a2c40ec6ca]Hiç Kimse Başarı Merdivenlerine Elleri Cebinde Çıkmamıştır...


Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. Konfüçyüs Siz kendinize inanın, başkaları da size inanacaktır.

Montaigne Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler. William Churchill Damlayan su taşı deler. Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Latin Atasözü Eğer ağaca çıkmak istiyorsanız, yıldızlara çıkmaya niyet edin, başarırsınız. Konfüçyüs Büyük felaketler büyük insanların yetiştiği okuldur. Napoleon Onların peşinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.

Walt Disney İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Kendisi bile şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçebilirse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olurdu. Swette Marden Harikulade şeyler ancak içlerindeki bir şeyin koşulların üzerinde olduğuna inanma cesareti gösterenler tarafından yapılmıştır. Bruce Barton Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir.

James B. Conant Hata yapmaktan korkmak, ilerlemenin ölümüdür. Alfred North Whitehead Değişimi başlatanların ilk işi, alışkanlıkları ortaya çıkarmaktır; onları değiştirmeye çalışmak değil. Gary Hamel Beni yıkamayan herşey beni güçlendirir. Nietsche Mucize, enerjinizi korkularınıza değil rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar. Yüzeyde hazine bulamazsınız. Her sey üstüne üstüne geliyorsa, belki de sen ters gidiyorsundur.

Fransız Atasözü İnsanoğlunun yapacakları, hayal ettikleri ile sınırlıdır. Arthur C. Clarke Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir. İmkansızlık yalnız sersemlerin sözlüğünde bulunan bir kelimedir. Napoleon Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır. Walter Bagehot Bir kez de korkunu yen, zaferi güzeldir. Yeterli zamanım yok deme...

Pasteur, Michelangelo, Leonardo da Vinci'nin de günleri 24 saatti... Hakkıyla başlatılan bir girişim, gereken herşey kazanılana dek bırakılmamalıdır. Kolay kazanılan zaferler ucuzdur. Kazanmaya değer olanlar ise zorlu bir savaşın sonunda gelir. Ne zaman bir sorunum olsa, yaşamımdaki kötü bir anı anımsar ve "Bununla başa çıkabilmiştim. Şu an karşılaştığım zorluk bundan çok daha hafif, bunu da halledebilirim."derim.

Karamsar olmak zor değil. Zor olan, çılgın bir firtınadan sonra gökkuşağı gibi gülümseyebilmektir. En büyük zaferimiz düşmemek değil, düştüğümüz zaman ayağa kalkmamızdır. Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme. John Wooden Sorun, ne kadar derine düştüğün değil, düştükten sonra nereye zıplayacağındır. Büyük hayaller, çoğu kez erişebileceğinizden o kadar uzaktadır ki ümitsizliğe kapılabilirsiniz.

Ama gerçekleştireceğiniz her küçük hedef, size bir sonrakini deneme güvenini verir. İlk seferde başaramazsanız, tekrar tekrar deneyin, sonra vazgeçin. Hemen vazgeçmek,aklını kullanmamaktan başka bir şey değildir. Yenilmek ama yinede teslim olmamak... Zafer budur. Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez.

Bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurumun kenarındayken bile gülümseyeceksin.


alıntı[/align:a2c40ec6ca]

Görüntüleme:3793, Cevaplar:1

Alt 08-02-2008, 11:49 #2

sekerladyy

Foruma Alışıyor

Bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurumun kenarındayken bile gülümseyeceksin.

qüsel bi sözz tşkr edrm cnm


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerHiç Kimse Başarı Merdivenlerine Elleri Cebinde Çıkmamıştır.. Konusuna Benzer Konular

şu an cebinde kaç paran var(yalan yok)


bakalım şuanda tatli askimda kimde ne kadar para var ilk ben söleyim yataktan yeni kalktığım için cebimde beş kuruş para yok hehe :kstm:

İstifası cebinde


Mustafa Denizli’nin, yaşanan son olaylardan ötürü istifanın kapısına kadar geldiği iddia edildi. Tecrübeli teknik adamımız Mustafa Denizli'nin,...

Eli Cebinde Gitmek Aşktan..


Ne kolay görünür.. eli cebinde gitmek aşktan ıslıkların ezgisiyle silik.. yalpalayan boşlukları bağıraraktan doğasının verdiği yetkiye dayanarak.....

YüReGi CeBinde DéLiKanLı !


"sana bir mektup yazdım. Sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp adını yazdım. büyük harflerle yalnızca adını. Adresini bilsem gönderir miydim bilmiyorum....

MSN Avea abonelerinin de cebinde


Avea, Microsoft ile yaptığı anlaşma doğrultusunda orijinal Windows Live Messenger'ı cep telefonlarından kullanma fırsatı sunuyor. Öte yandan Avea,...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:46 .