Gökkusagının Anlamı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 18-03-2008, 10:23 #1

ำ qËćÈ``ÿĂġΜųŖų ۴

Yasaklı Üye

Gökkusagının Anlamı


Dünyanın tüm renkleri birgün bir araya toplandılar ve hangi rengin en önemli, en özel tartışmaya başladılar.
Yeşil "elbette en önemli renk benim. Ben yaşamın ve umudun rengiyim. Çimenler, ağaçlar, yapraklar için seçilmişim...Şöyle bir yeryüzüne bakın her taraf benim rengimle kaplı" dedi.
Mavi hemen atladı ve "sen yalnızca yeryüzünün rengisin. Ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim. Gökyüzünün mavisi insanlara huzur verir ve huzur olmadan siz hiçbir işe yaramazsınız" dedi.
Sarı söze girdi ve "siz dalga mi geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim...Güneşin rengiyim. Ben olmazsam soğuktan donarsınız hepiniz."dedi.
Turuncu onun sözünü kesti ve "Ya ben? Ben sağlık ve direncin rengiyim dedi. Portakalı, havucu düşünün...Ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim, ama güneş doğarken ve batarken gökyüzünün o güzel rengi verende benim unutmayın.
Kırmızı daha fazla dayanamadı ve "Ben hepinizden üstünüm! Ben kan rengiyim. Savaşın ve ateşin rengiyim. Aşkın ve tutkunun rengiyim!Bensiz bu dünya bomboş olurdu! dedi.
Mor ayağa kalktı ve "Hepinizden üstün benim...Ben asalet ve gücün rengiyim. Tüm krallar, liderler beni seçmişlerdir. Bazen otorite ve bilgeliğin rengiyim insanlar beni sorgulamaz. Dinler ve itaat ederler" dedi.
Tüm renkler kavga etmeye başladılar. Her biri ötekini itip kakıyor "En büyük benim" diyordu. Bir anda şimşekler çaktı ve yağmur damlacıkları gökten düşmeye başladı. Tüm renkler neye uğradıklarını şaşırdı, korkuyla birbirlerine sarıldılar. Ve yağmurun sesi duyuldu; "Bu kavganızın anlamı ne, bu üstünlük çabanız neden? Siz bilmiyormusunuz ki her biriniz farklı bir görev için yaraltıldınız. Birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özgüsünüz. Şimdi el ele tutuşun ve bana gelin.
Renler bunun üzerine kendilerinden çok utandılar. El ele tutuşup birlikte gökyüzünde havalandılar ve bir yay biçimini aldılar. Yağmur onlara renk cümbüşü durumunda gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar. İnsanlara yarınlar için umut olacaksınız. Gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size GÖKKUŞAĞI diyecekler, anlaştık mı?
Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa ardından gökyüzünde GÖKKUŞAĞI belirir. Bizde GÖKKUŞAĞIndaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız ve hepimiz özeliz. Bu farklılığımız ve bu özelliğimiz bizi çevremizle bir uyum içinde bütünleştiriyorBenzer Konular

Görüntüleme:532, Cevaplar:4

İlginizi Çekebilir >
Alt 10-05-2008, 20:49 #2

xsensizimx

Yasaklı Üye

Paylaşım için tşkler

Alt 10-05-2008, 22:15 #3

HiCRaN

Forum Üstadı


payl ıcın ssaol cnm cok dogru hepımız bırbırımızden farklıyız

Alt 10-05-2008, 22:16 #4

||' puŕpŁé '||

Deneyimli

paylaşım içn tşk

Alt 14-05-2008, 11:47 #5

ำ qËćÈ``ÿĂġΜųŖų ۴

Yasaklı Üye

yoruMLar içiN TşkLer GözLErinZe SALık

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:57 .