gızemlı kolye

#1
Öğleden sonra saat 4-5 sularında geç kalan baharın tadını çıkarmak için biri 7 yaşında kız, diğeri 5 yaşındaki oğlan olan 2 çocuğunu alarak şehrin kenarına düşen parka doğru yola çıkıyor kadın. kocasını kaybedeli 15 ay olmuştu.
Çocuklar salıncakta sallanırken kadın da onları görebileceği bir banka oturur. Bir ara çocuklardan büyük olanı, yani kız kaybolur. telaşla sağa sola bakar. Sağ çaprazındaki bankta otururken bulur.kızını. Her zamanki gibi hayali birisiyle konuşmaktadır. Eğitimli bir kadın olan anne bunu doktora danışmış, bu yaştaki çocukların hayali arkadaşları olabilieceğini, bu konuda telaşlanmaması gerektiğini söylemiştir.Yine de rahatsız olur ve kızına seslenerek kardeşine gözkulak olması gerektiğini söyler.

yarım saat kadar oyundan sonra çocuklara seslenir gidiyoruz diye. Çocuklar koşarak gelirler.Eve doğru yola çıkarlar.

Eve geldiklerinde kapı açıktır. Üstelik kapıda anahtar da vardır. Korkuyla usulca kapıyı ardına kadar açar.Hiç bir şeye dokunulmamıştır. Odaları tek tek dolaşırlar. Herşey yerli, yerindedir. Gözüne iilişen bir şey hariç! oturma odasında duvarda asılı duran merhum kocasının resmi. İçindeki resim yoktur.Telaş ve korkuya kapılan kadın ne yapacağını bilemez. niye o resim? niye değerli eşyalar değil de sadece o aile için sonsuz değeri olan bir resim alınmıştır?

kız "babam mı almış anne onu " diye sorar. Hayretle çocuğa dönen kadın şaşırır. "Ne babası kızım. o burda değil biliyorsun.".
"burda ya anne. bak bugün bana ne verdi." kız cebinden bir kolye çıkarır. Bu kolye, ölen adamın annesine ait bir kolyedir. Adam kadına sürekli takması için ısrar eder, kadın da, kayınvalide ilişkisinde olduğu yaşlı kadına ait bu kolyeden nefret ederdi.
Kız anlatır: her hafta arabistandan geldiğinde " annen o kolyeyi takıyor mu diye soruyordu. Ben hayır deyince kızıyor, bir yerleri ağrıyor, tekrar gidiyor du. bu gün parkta bu kolyeyi bana verdi . Söyle bunu mutlaka taksın. dedi yine"

kadın ağla¤¤¤¤¤ kollarından tutup sarsıyordu minik kızı. " Kızım baban öldü. bunu baban vermiş olamaz. kim den aldın bunu?" diyerek hıçkrıyordu. kız da ağlıyor, " biliyorum öldü ama her hafta geri gelip bu kolyeyi soruyor bana."

Bir süre sonra doktorun çalışmasıyla, ailenin baba öldüğü zaman cennete gideceği, orada huzur içinde mutlu olacağını çocuğa telkin ettikleri anlaşıldı. Çocuğun cennetle kabe ve arabistanı bağdaştırdığı, baba ve annenin bu kolye için konuştukları sırada başka bir konu nedeniyle tartıştıkları, kızgınlıkla çocuklara kötü davrandıkları anlaşıldı. Cennette huzurlu olabilmesi için annenin kolyeyi takması gerektiğine karar veren çocuğun böyle bir görev edindiği kararına varıldı.

İlginizi Çekebilir


#2
ilginç .. emeğine sağlık


#3
PayLaşım İçin teşekkürLer.. Gerçekten İLginç Bir Hikâye..


#4
Tuhaf oldum okurken..
Trk Silahl Kuvvetleri ederim paylasim icin


#5
ilginç bi hikaye paylaşm içn tşk


#6
Gerçekten ilginç emeğine sağlık


#7
ilginçç


#8
çok mantıklı ve çok ilginç walla paylaşm için teşklr arkdşm


#9
güzeldi


#10
paylaşımın için teşekkürler. .
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:08 .