Affet Babacığım
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 24-06-2008, 22:31 #1

!!qMz!!

Aktif Üye

Affet Babacığım


Evlendiğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babasını istemiyor ve onun evde bir fazlalık olduğunu düşünüyordu. Tartışmalar bazen inanılmaz boyutlara ulaşıyordu. Yine böyle bir tartışma anında; eşi, bütün bağları kopardı ve "Ya ben giderim, ya da baban bu evde kalmayacak" diyerek rest çekti... Eşini kaybetmeyi göze alamazdı.

Babası yüzünden çıkan tartışmalar dışında mutlu bir yuvası, sevdiği ve kendini seven bir eşi ve birde çocukları vardı. Eşi için çok mücadele etmişti evliliği sırasında. Ailesini ikna etmek için çok uğraşmış ve çok sorunlarla karşılaşmıştı. Hâlâ onu ölürcesine seviyordu.


Çaresizlik içinde ne yapacağını düşündü ve kendince bir çözüm yolu buldu. Yıllar önce avcılık merakı yüzünden kendisi için yaptırdığı kulübe tipi dağ evine götürecekti babasını. Haftada bir uğrayacak ve ihtiyacı neyse karşılayacak,böylelikle eşiyle de bu tür sorunlar yaşamayacaktı.

Babasına lâzım olacak bütün malzemeleri hazırladıktan sonra yatalak babasını yatağından kaldırdı ve kucakladığı gibi arabaya attı. Oğlu Can, "Baba bende seninle gelmek istiyorum" diye ısrar edince onu da arabaya aldı ve birlikte yola koyuldular.

Karakışın tam ortalarıydı ve korkunç bir soğuk vardı. Kar ve tipi yüzünden yolu zor seçiyorlardı. Minik Can, sürekli babasına "Baba nereye gidiyoruz ?" diye soruyor ama cevap alamıyordu. Öte yandan; nereye götürüldüğünü anlayan yaşlı adamsa gizli gizli gözyaşı döküyor oğlu ve torununa belli etmemeye çalışıyordu.

Saatler süren zorlu yolculuktan sonra dağ evine ulaştılar. Epeydir buraya gelmemişti. Baraka tipindeki dağ evi artık çürümeye yüz tutmuş, tavan akıyordu. Barakanın bir köşesini temizledi hazırladı ve arabadan yüklendiği yatağı oraya itina ile serdi.Sonra diğer malzemeleri taşıdı en son da babasını sırtlayarak yatağa yerleştirdi.

Tipi, adeta barakanın içinde hissediliyordu. Barakanın içinde fırtına vardı adeta. Çaresizlik içinde babasını izledi. Daha şimdiden üşümeye başlamıştı.Yarın yine gelir bir yorgan ve birkaç battaniye getiririm diye düşündü.

Öyle üzgündü ki, dünya başına göçüyor gibiydi. O, bu duygular içindeyken babası, yüreğine bıçak saplanmış gibiydi. Yıllarca emek verdiği oğlu tarafından bir barakaya terk ediliyordu. Gururu incinmişti, içi yanıyordu ama belli etmemeye çalışıyordu. Minik Can ise olanlara hiçbir anlam veremiyordu. Anlamsızca ama dedesinden ayrılacak olmanın vermiş olduğu üzüntüyle sadece seyrediyordu.

Artık gitme zamanıydı. Babasının yatağına eğildi, yanaklarını ve ellerini defalarca öptü.Beni affet der gibi sarıldı, kokladı. Artık ikisi de kendine hakim olamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Buna mecburum der gibi baktı babasının yüzüne ve Can'ın elini tutup hızla barakayı terketti. Arabaya bindiler.

Can yola çıktıklarında ağlamaya başladı, neden dedemi o soğuk yerde bıraktın diye. Verecek hiçbir cevap bulamıyordu, annen böyle istiyor diyemiyordu.

Can: "Baba, sen yaşlandığında ben de seni buraya mı getireceğim?" diye sorunca dünyası başına yıkıldı. O sorunun yöneltilmesiyle birlikte deliler gibi geri çevirdi arabayı. Barakaya ulaştığında "Beni affet baba." diyerek babasının boynuna sarıldı. Baba oğul sıkı sıkı sarılmış çocuklar gibi hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı.

Oğlu: "Baba beni affet! Sana bu muameleyi yaptığım için beni affet!" diye hatasını belli ediyordu...Babası oğlunun bu sözlerine en anlamlı cevabı veriyordu..."Geri geleceğini biliyordum yavrum. Ben babamı dağ başına atmadım ki, sen beni atasın... Beni bu dağda bırakamayacağını biliyordumBenzer Konular
 • Affet Babacığım...
  Evlendiğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babasını istemiyor ve onun ev...

 • Affet Babacığım...
  Affet Babacigim.. Evlendiğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi baba...

 • ... Affet Babacığım ......
  ... Affet Babacığım ... Evliliğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babas...

 • '''Affet babacığım'''...
  Evliliğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babasını istemiyor ve onun evd...

 • affet babacığım...
  Evlendiğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babasını istemiyor ve onun ev...


Görüntüleme:682, Cevaplar:12

İlginizi Çekebilir >
Alt 25-06-2008, 01:33 #2

yasmin_y

Foruma Isınan Üye


biliyordm ama paylaşım içn saol

Alt 25-06-2008, 19:11 #3

pollyana

Foruma Alışıyor


sanırım tw de vermıslerdı bole bı hıkaye yanlıs hatrlamıosam..saol paylasm ıcn

Alt 25-06-2008, 19:12 #4

pollyana

Foruma Alışıyor


sanırım tw de vermıslerdı bole bı hıkaye yanlıs hatrlamıosam..saol paylasm ıcn

Alt 25-06-2008, 19:58 #5

Oº¨`• güL •´¨ºO

İnsandemosu


çok güzeLmiş ya saoL

Alt 26-06-2008, 11:09 #6

dİdOsH

Yasaklı Üye

Hakikaten çokk güzeLmiş.. Emeğine sağLık..

Alt 26-06-2008, 11:22 #7

ayseL.

Hakan Günday


emeğine sağlık cnmmm

Alt 26-06-2008, 14:08 #8

dewilbabe

Forum Üstadı


evet ole bısı ızlemıstım tv de

Alt 26-06-2008, 22:08 #9

!!qMz!!

Aktif Üye


tşkler arkadaşlar

Alt 26-06-2008, 22:39 #10

v3d4

Az iNsaN çOk HuzuR..


gerçekten çok güzeldi Türk Silahlı Kuvvetleri ler

Alt 27-06-2008, 14:18 #11

● ∂яєαяιηєѕѕ ● «

x .... x


paylaşım için sağol

Alt 27-06-2008, 17:40 #12

≈ Vεѓѓụcκтεs ῶεiв ≈

Merve Ş. beni bul .


saol paylaşımın için !

Alt 27-06-2008, 18:56 #13

!!qMz!!

Aktif Üye


tşkler arkdaşlarr

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:51 .