----İnTiHaR---
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 04-10-2006, 20:32 #1

!I{L!L /\/!$A

Azimli Üye

----İnTiHaR---


Amerikan Adlî Tıp Derneğinin 1994 te San Diego da tertiplenen ödül yemeğinde dernek başkanı Don Harper Mills, aktardığı acayip bir ölüm olayındaki adlî komplikasyonlarla dinleyicilerini şaşkına çevirmişti.Kaderin adaletine dair ince bir nükte taşıyan bu yaşanmış öykü, sanırız sizleri de hayrete sevk edecektir.

23 Mart 1994 te Ronald Opus un cesedini inceleyen adlî tabip, onun kafasından yediği kurşunla öldüğü sonucuna vardı.Müteveffa, on katlı bir binanın tepesinden, intihar niyetiyle aşağıya atlamıştı. (Umutsuzluğunu, geride bıraktığı bir notta açıklıyordu.) Ancak, dokuzuncu katın önünden geçerken pencereden gelen bir kurşun başına isabet etmiş, hayatı bu kurşunla sona ermişti. Apartmanın sekizinci kat penceresi düzeyinde cam silicileri korumak için konulmuı bir ağ vardı; ama bu ağın varlığını ne silahı çeken, ne de müteveffa biliyordu. Açıkçası, kurşun olmasaydı, Opus'un intihar girişimi başarılı olamayacak; zemine çakılmadan, sekizinci kattaki ağa takılıp kalacaktı. Bu durumu anlattıktan sonra, "Normal olarak," diye devam etti Dr. Mills, "intihar etmeye karar veren biri, mekanizma tasarladığı gibi olmasa da, bunu eninde sonunda başarır."

Opus un dokuz kat aşağıda yere çakılmayıp da dokuzuncu kattan düşüyor olduğu anda başına gelen kurşunla vurulmuş olması, muhtemelen, onun ölüm modunu intihardan cinayete çevirmeyecekti. Fakat, Opus'un intihar girişiminin başarılı olmayışı, savcıyı elinde bir cinayet vakası olduğu düşüncesine itti. Silahın patladığı dokuzuncu kattaki odada yaşlı bir adam ve karısı yaşıyordu. Tartışıyorlardı ve adam kadını silahla tehdit ediyordu. Öyle sinirlenmişti ki, tetiği çekti; fakat mermi kadını ıskalayarak pencereden dışarı yöneldi ve Opus'a isabet etti. Bir insan A şahsını öldürmeye teşebbüs eder, fakat B şahsını öldürürse, o B şahsını öldürmekten suçlu sayılmalı idi. Savcının ulaştığı sonuç buydu. Dolayısıyla, dokuzuncu kattaki yaşlı adam, cinayetten suçluydu.

Bu suçlamayla karşı karşıya kaldığında, adam da, karısı da çok şaşırdılar.

Çünkü, tetiği çekerken adam da, karısı da silahın dolu olmadığından kesinlikle emindiler. Yaşlı adam uzunca bir süreden beri boş silahla karısını korkutmayı alışkanlık haline getirmişti. Bunu karısı da bilir, o yüzden adamın tehdidine pek aldırmazdı. Kısacası, adamın karısını öldürme kasdı yoktu; silahın dolu olduğunu dahi bilmiyordu. Böylece, Opus'un öldürülmesi bir kaza oluyordu; silah kazara doldurulmuştu.

Araştırmalara devam edilince, ölümcül kazadan yaklaşık altı hafta önce yaşlı çiftin oğlunu silahı doldururken gören bir tanık ortaya çıktı. Anlaşıldığına göre, yaşlı kadın oğlundan mali desteğini çekmişti ve babasının annesini silahla korkutma temayülünü bilen oğul, annesini cezalandırma kasdıyla, babasının annesini vuracağını umarak, gizlice silahı doldurmuştu. Annesi ölecek, baba cinayetten suçlanacak, mallar oğula kalacaktı. Artık olay yaşlı çiftin oğlunun Ronald Opus cinayetinden sorumlu olduğu noktasına gelmişti.

Tam bu sırada savcının karşısına yeni bir viraj çıktı. Araştırmalara devam edilince, geçen altı hafta içinde anneyle babasının silahla tehdide varan bir tartışma yaşamamaları, dolayısıyla annesinin ölümünü bir türlü başaramayışı nedeniyle, oğulun umutsuzluğunun arttığı anlaşıldı.

Bu, onu 23 Mart'ta on katlı binanın tepesinden atlayarak intihar etmeye itmişti.

Ancak, ölümü planladığı gibi olmamıştı; dokuzuncu katın önünden geçerken babasının boş zannettiği silahı tetiklemesiyle annesine isabet etmeyip pencereye seken kurşunun kafasına isabet etmesi nedeniyle, Ronald Opus'un hayatı sona ermişti.

Dosya intihar olarak kapatıldı.Düşünenlere ibret ola!..Benzer Konular
  • intihar var...
    intihar var içer'im'de ve hani güz geldi diye ıslanıyor ölüm aklında hiç yokken tanrının... yaşa...


Görüntüleme:943, Cevaplar:13

İlginizi Çekebilir >
Alt 04-10-2006, 20:46 #2

DOLUNAY*

Deneyimli


paylaşım için sağol ben buna benzer bişeyi bi tv kanalında izledim ellerine sağlık

Alt 04-10-2006, 20:50 #3

!I{L!L /\/!$A

Azimli Üye

gözlerine sağlık arkadaşım.banada az önce bi arkadaşım gönderdi bende sizinle paylaşayım dedim

Alt 04-10-2006, 20:54 #4

semmoş

Aktif Üye


çok enteresan gerçekten emeğine sağlık..

Alt 04-10-2006, 22:07 #5

!I{L!L /\/!$A

Azimli Üye

teşekkürler seninde gözlerine sağlık...

Alt 04-10-2006, 23:05 #6

*KaLpSiZ*

iYi Düşün, Öyle Sev!


güzeldi eline sağlık

Alt 05-10-2006, 00:09 #7

!I{L!L /\/!$A

Azimli Üye

saol cnm seninde gözlerine sağlık

Alt 05-10-2006, 12:44 #8

»¦«ReBell»¦«

♥ღ!!..özℓє∂ιм


ellerine sağlık

Alt 10-10-2006, 14:21 #9

MaHkUm_Kis

Foruma Alışıyor


çok güzel olmus arkadaşım

Alt 11-10-2006, 00:36 #10

!I{L!L /\/!$A

Azimli Üye

okuyan gözlerinize sağlık arkadaşlar

Alt 11-10-2006, 01:33 #11

the_ciin

Aktif Üye

bu ne ya başım döndü allah rahmet eylesin

Alt 11-10-2006, 13:45 #12

MaHkUm_Kis

Foruma Alışıyor


güzel olmuşöykün ellerine saglık arkadaşım güzel olmussss

Alt 11-10-2006, 17:19 #13

!I{L!L /\/!$A

Azimli Üye

saolun arkadaşlar okuyan gözlerinize sağlık

Alt 11-10-2006, 18:24 #14

=> $irine <=

Bizden Biri

ELLerine SağLıQ

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:31 .