böyle sevdim seni

#1
Böyle sevdim seni
Ben seni kocaman bir yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören. Sen damarlarımdaki kana karışıp geldin, oturdun yüreğime. Başka bir yerde olamazdın zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimde olmalıydın, orda kalmalıydın.
Çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek ,ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Her hangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı, nede uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin.
Şimdi sonbahar , kışa giriyoruz ya…. Ben dört mevsim baharı yaşadım seninle. Çiçek çiçek açtın yüreğimde. Gök kuşağı renksiz kaldı senin renklerin karşısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelyaydın pembeliginle. Üzerine çıg taneleri düşmüş sarı bir güldün. Kırmızıydın bir ateş gibi. Ve maviydin… en çok bu renkle anmayı sevdim seni. Denize tutkundum, denizi sensiz , senide denizsiz düşünemedim.
Seni severken dünyayıda sevdim ben , insanları da… kendime bile dar gelirken , içinde herkeze yeri olan bir hayatın sahibiydim artık. En kızgın , en tahammülsüz olduğum anlarda bile , seni düşünmek yetti bana. İçimdeki sevinç yüzüme yansıdı , güldüm.. beni güldüren senin sevgindi ve ben kaygısız, içten gülüşün ne demek oldugunu anladım seninle.
Her şeye ragmen sevdim seni. Güçlüydüm ve aşamayacağım zorluk yoktu. Koca bir kente , koca bir ülkeye kafa tuta bilirdim. Sen elimi tuttuğunda patlamaya hazır volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil sendin ve ben o menzile ulaşa bilmek için önüme çıkan her şeyi yok edebilirdim. Sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim, kül ederdim. Sana ulaştıgım daysa sakin bir göle dönüşürdüm. Ve o göle bir tek sen gire bilirdin.
Sevdim ve hayrandımda… her halin çekti beni. Duruşunu, uyumanı, gülmeni, kızmanı, şaşkınlıgını, saflıgını, kurnazlıgını, çocuklugunu , olgunlugunu sevdim. Sesinide sevdim suskunluğunu da. Küçük oyunlarını kaprislerini , sitemlerini , korkularını sevdim.
Seni severken yorulmadım. Çünkü sen yaşam kaynagıydın. Her gün yenilendim. Seninle çoğaldım , büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın. Ölmeyecektim; çünkü , sen ölmezligin ta kendisiydin..

Sevdim işte ötesi yok…..

[

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:55 .