Siyah (kısım1)

#1
Gözlerini yüzüne dikti. Bakışlarının titrediği belli olmasın diye nafile bir uğraş içindeydi. Bütün uğraşlarını heyecanlı nefesleri boşa çıkartıyordu. İçinde kopan fırtına neredeyse boğazını yırtacaktı. Farkında olmadan elindeki kitabı defalarca takla attırmıştı. Kimbilir neler geçiyordu içinden. Bir türlü kelimelere vuramadığı yükü giderek artıyormuşçasına omuzları çökmeye başlamıştı.

Ne diyebilirdi ki şimdi? Nereden başlasa sebebini bilmediği bir tedirginlik “dur!” diyecekti.

Sanki telaşlanmıştı birden. Bir yerlere yetişecekmiş gibi saatine baktı. Oysa sadece gözlerini kaçırmaktı amacı. Yoksa titrek bakışlarından sıyrılıverip düşecek gibiydi yüreği sevgilinin ellerine.

Korkuyordu…

Başını kaldırdı: “biz dostuz, unutma!” diyebildi. Gözlerinin, “yalan söylüyorsun” diye içine bıraktığı haykırışları duymazlıktan geliyordu. Başı yine yere düştü… Şimdi içi nasıl taşıyacaktı bunca çığlığı?

Bir şey söyleyecekmiş gibi dudaklarını araladı ama söyleyemedi. Sözler sanki düğümleniyordu boğazında. Sevgilinin gözleri tam da gözlerine isabet ediyordu. Kaçıramamıştı bu sefer. İçindekiler kendiliğinden dökülecekmişçesine sıktı kendini. Yüreğindekileri itiraf etmekten hiç bu kadar korkmamıştı daha önce. “Biz dostuz” diyebildi tekrar.

“Sevgili aynı zamanda en büyük dosttur” diye mırıldandı genç adam.

Uzunca bir sessizlik “sevgilim” diyemediği genç adamın üzerine kat kat yığılmıştı. Çehresi giderek matlaşıyordu. İkisi de kopan fırtınanın şiddetinden korkuyormuş gibi susuyordu. Arasıra birbirine değen bakışlar bir iç çekişle noktalanıyor, kimbilir ikisinin de içine ahlar döküyordu.

İşte şimdi hüznü çalıyordu ikisi de yüzüne…

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:39 .