Deniz Kabuğu
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 20-10-2009, 11:36 #1

Łeпα

Forumun Tiryakisi

Deniz Kabuğu


Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu eşi öldüğünden bu yana sıcacıkDeniz Kabuğu bahçeliDeniz Kabuğu tek katlı müstakil olan evlerinde yalnız yaşamını sürdürmekteydi.

Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu eşinin sağlığındaDeniz Kabuğu eşiyle birlikte birçok hayallere sahip bir kadın ikenDeniz Kabuğu eşinin ölümüyle bu hayallerinden vazgeçmişti. Eşiyle birlikte hep bir gün farklı farklı ülkelere seyahat edeceklerinin hayalini kurmuşlardı. AmaDeniz Kabuğu yaşadıkları çevre ve hayatları onların bu hayallerini gerçekleştirmek içinDeniz Kabuğu hayallerinin yanında küçük kalıyordu.


Eşinin sağlığında Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu eşiyle birlikte ülkelerinde gidebildiğiDeniz Kabuğu seyahat edebildiği kadar yerlere gitmişlerdi. Eşiyle yaşadıkları çevrede doğa yürüyüşleri yapmayıDeniz Kabuğu bir nehrin kenarında oturup piknik yapmayı seviyorlardı. Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu eşine göre daha atılgan ve cesurdu. Yüklenebileceği kadar yükü omzuna yüklüyordu. Şırıl şırıl akan nehrin kenarında oturup balık tutmayı da seviyordu. Fakat tuttuğu balıklara kıyamıyorDeniz Kabuğu onları tutmasıyla tekrardan nehir’e geri bırakması bir oluyordu.

Aslında Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu bir yere sabit kalabilecek bir ruha sahip değildi. Onda bir gezginin ruhu vardı. Değişik yerlerDeniz Kabuğu insanlar görmek ve tanımak istiyordu. FakatDeniz Kabuğu en yakın can yoldaşı öldüğünden bu yanaDeniz Kabuğu hayata küsmüştü.

İdealleri ve hayalleri eşinin ölümüyle yarım kalmıştı. Ayşegül Teyze güçlüDeniz Kabuğu cesur bir kadınkenDeniz Kabuğu hayata yenilmiş hayatın ona getireceklerini kabul etmişti. Yalnızlığı kendine bir dostDeniz Kabuğu arkadaş olarak belirlemişti. Yalnız olmak istemiyordu aslında. AmaDeniz Kabuğu onu anlayacak veya onun gibi yaşam sürebilecek birileri yanında yoktu. Yalnızlığı bu yüzdendi.

Bir gün Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu evlerinin yakınında bulunan nehir’e gitti. Yine eski günlerdekiDeniz Kabuğu eşi de yanındaymış gibi yanına aldığı birkaç parça yiyecekle piknik yapıyorDeniz Kabuğu doğaylaDeniz Kabuğu kuşlarlaDeniz Kabuğu böceklerle ve ormanla konuşuyordu. Hava sıcak ve güneşliydi. Etrafı kır papatyalarıyla ve gelinciklerle çevrilmişti. Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu güneşin vermiş olduğu sıcaklıktan nehir kenarına gidip yüzünü yıkamakDeniz Kabuğu biraz olsun serinlemek istedi. Buz gibi akan nehir’in suyuyla yüzünü yıkarkenDeniz Kabuğu nehir’in kenarında bir deniz kabuğu gördü. Elini uzattı ve onu aldı. Bu nehirDeniz Kabuğu ileride bir denizle birleşiyordu. Denizin azgın dalgalarıDeniz Kabuğu bu deniz kabuğunu buraya kadar sürüklemiş ve Ayşegül Teyzenin bulmasını istemiş olacak kiDeniz Kabuğu buraya kadar gelmiş.

Herkesin bildiği gibiDeniz Kabuğu deniz kabuğundan engin dalgaların sesi geliyordu. Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu papatyalarla ve gelinciklerle dolu çimenlere uzanarakDeniz Kabuğu deniz kabuğundan gelen dalga sesleri eşliğinde uzak diyarların özlemini gidermeyeDeniz Kabuğu eşiyle geçirdiği güzel günleriDeniz Kabuğu güzel duygularla anmaya başlamıştı. Bu deniz kabuğu ona geçmişini getirmişti.

Ayşegül Teyze’yleDeniz Kabuğu deniz kabuğu o gün bugündür hayat arkadaşı olmuştu. Ve bir anda deniz kabuğu yalnızlığını alıp götürmüştü. İçini bir hüzün kapladığı anlardaDeniz Kabuğu deniz kabuğunu dinleyerek mutlu oluyordu. Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu her ne kadar hayallerinden ve yaşamdan vazgeçse deDeniz Kabuğu deniz kabuğu ona başka başka ülkelerdenDeniz Kabuğu deniz kıyılarında yaşanan hikayelerden öyküler anlatıyordu.

Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu ömrü boyunca farklı farklı ülkeler ve insanlar tanıyamamış olsa daDeniz Kabuğu bu deniz kabuğu onu bu ülkelere götürüyordu. Deniz kabuğundan gelen seslerDeniz Kabuğu ona unuttuğu mutluluğu öğretmişti.

Etrafında onu tanıyan birkaç kişiDeniz Kabuğu Ayşegül Teyze de bir değişiklik olduğunu fark etmeye başlamışlardı. Artık Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu gittiği her yere elinde deniz kabuğuyla gidiyordu. Bu durum Ayşegül Teyzeyi anlamayan insanlar arasında şaşkınlık yaratıyordu. Ona artık başka gözle bakmaya başlamışlardı. Hayata yenilmişDeniz Kabuğu mutsuz Ayşegül Teyze gitmişDeniz Kabuğu yerine hayata katılan ve mutlu olan Bir Ayşegül Teyze gelmişti.

Çevresindeki insanlarDeniz Kabuğu onun neden böyle olduğuna kendi akıllarınca bir çözüm bulmuşlardı. Oysa Ayşegül Teyzeyi anlasalardıDeniz Kabuğu hayallerin çoğunun gerçekte gerçekleşmese bileDeniz Kabuğu insan ruhunda gerçekleşebileceğinin farkına varabileceklerdi. Onun mutluluğu yakaladığı için mutlu olacaklarınaDeniz Kabuğu hakkında hoş olmayan yorumlar yapıyorlardı.

Ayşegül TeyzeDeniz Kabuğu etrafta kendi hakkında yapılan konuşmalara kulaklarını tıkayıpDeniz Kabuğu sadece ve sadece ömrünce yanından ayırmayacağı deniz kabuğunun ona anlattıklarını dinliyordu. Bu deniz kabuğu her gün Ayşegül Teyzeye geçtiği ülkelerin deniz kıyısından farklı farklı hikayeler anlatarakDeniz Kabuğu ona arkadaşlık edecekti ve bu dostlukları bir ömür boyu sürecekti.

Bir deniz kabuğuDeniz Kabuğu bir insana yaşam kaynağı olmuştu. Ve hikayemizdeDeniz Kabuğu bütün hikayelerin mutlulukla son bulması dileğiyle son bulmuştu.Benzer Konular

Görüntüleme:1598, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 20-10-2009, 17:11 #2

AşK_MiLiTaNı.

Foruma Isınan Üye


hayallerin çoğunun gerçekte gerçekleşmese bile, insan ruhunda gerçekleşebileceğinin farkına varabileceklerdi
çok doğru bi laf
çok güzeldi tşkler Deniz Kabuğu

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:08 .