bir münzevinin not defterinden
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 29-10-2009, 18:59 #1

Łeпα

Forumun Tiryakisi

bir münzevinin not defterinden


Bir hapishanede, müebbete hüküm giymiş bir mahkumun duygularını yazmak isterdim. Ama müebbete mahkum olmamışlığın verdiği çaresizliği yaşıyorum. Yaşamadığımı yazacak kadar cesaretim de yeteneğim de yok. Bir mahkumiyetse yaşananlar, müebbet hapis olmasa da ağır bir cezadır.
Öyle zamanlar yaşanır ki!
Hüküm yüzünüze okunduktan sonra, “götürüldüğünüz yer”de tüm kapılar kapanır yüzünüze… Ulaşamazsınız “kimseye”. Çok insan vardır etrafınızda belki, ama “kimse” de yoktur.
Bazı zamanlarda da kendi ellerinizle kapatırsınız kapıları. Ulaşmaya çalışanların olduğunu bile bile… Öyle ya da böyle, zor zamanlardır o zamanlar… Gönüllü bir mahkumiyeti tercih edersiniz.
Neye benzetirseniz benzetin, ister bir haksızlık, isterse hak edilmiş bir ceza, sükutun çığlığıdır aslında yaşanan. Sükut ile verilen mesaj da en acı mesajdır. Tepkisizlik, umursamaz görünmeye çalışmak, unutmuş “gibi” yapmak. Kanatır insanın yüreğini, başka hiçbir şeyin kanatamayacağı kadar. Birisi “umursamazlık komasına” girmiştir aslında. Ve diğerine de “hep kahır hep kahır, bıktım be” dedirtir. Umursamazlık koması hüküm verenlerin sığınağıdır, kahır da hükmü giyen diğer(ler)inin…
Aslında “diğeri” için yaşanan hiçbir şeyin unutulmasına imkan yoktur… Çünkü unutulacak gibi değildir. Ne duyulanlar ne de söylenenler unutulacak gibi değildir. Ne ağızdan çıkanlar, ne de verilen mesajlar. Hiçbiri ama hiçbiri unutulacak gibi değildir.
Teatral bir süreçtir. Acıysa yaşananlar, mutluyu oynar insan... Mutluluksa yaşanan, mutluluğunu olanca abartısıyla ortaya döker. Gerçek duygular gösterilmez hiçbir zaman. “En iyi ve en dayanıklı aktör kimdir?” sorusu sorulmuşçasına, cevap verilmeye çalışılır, sorulmamış soruya…

“En iyi ve en dayanıklı aktör kimdir?”

Gönül oyununda hangi aktör ya da aktrist en mükemmeli oynayabilir ki?
Bu rol hiçbir jüriden ödül alamaz!
Hiçbir seyirci alkışlamaz bu oyunu!
Verilecek hiçbir hüküm, hükmü veren dışında hiç kimseyi tatmin etmez.
Sadece kanatır o kadar!
Ve sadece ağlatır!
Tek gerçeği vardır bu oyunun o da her şeyin yalan olduğudur.

Magna est veritas et prevalabit.

Hayatımızda bir yalan ya da gizlenen bir gerçek varsa, bilinmelidir ki “gerçek yücedir ve er geç ortaya çıkma” gibi bir özelliği vardır.

Hulasa kapatmamak lazım hiçbir kapıyı, hüküm verirken dikkat etmek, ağlatmamak lazım hiç kimseyi!
Bildiğim bir gerçek varsa böyle zamanlara dair, o da;
Ağlatan sonunda ağlar…
Ağlatan sonuna kadar ağlar…Benzer Konular

Görüntüleme:423, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 30-10-2009, 01:21 #2

"E-K"

"Küçük Meleğim"


teşekkürler

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:13 .