Yüzmeyi Unutan Ördek

#1
Bir varmış bir varmış. Her şeyden önce bir varmış. Her şeyden önce O varmış. Develer tellal iken pireler berber iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken bir ördek varmış. Bu ördek bir okula yazılmış. Derslerinde biraz başarısızmış ama yüzme dersinde çok başarılıymış.

Öğretmeni bir gün ona:

-Yüzeyi biliyorsun ama koşmayı hiç bilmiyorsunYüzmeyi Unutan Ördek demiş.

Zavallı ördek buna çok üzülmüş. Yüzmeyi bırakarak koşmaya başlamış. Ördek için koşmanın ne kadar zor olduğunu bir düşünün. Önce paytak paytak yürümüş sonra bu yürüyüşünü biraz daha hızlandırmış. Hızlandırmış ama hiçbir zaman tavşan gibi koşamıyormuş.

Tavşana gitmiş yalvarmış:

-Ne olursun tavşan kardeş bana koşmasını öğret diye.

Tavşan ona:

-Gel benimle koşYüzmeyi Unutan Ördek demiş ama tavşan bakmış ki ördek her defasında kendisinden geride kalıyor:

-Benim çalışılacak çok dersim var deyip onu terk etmiş. Hiç düşünmemiş öğretmeninin bir gün tavşandan yüzmesini isteyeceğini.

Tavşan nasıl yüzer diye düşünmemiş öğretmeni. Çünkü ona verilen program o şekildeymiş. OYüzmeyi Unutan Ördek bir an önce kendine verilen dersleri öğretmenin telaşını yaşıyormuş. Bütün hayvanlar kendilerinin başarılı oldukları derslerden bile başarısız duruma düşmüşler.

Tavşan bu defa ördeğe:

-Bana ne olursun yüzmesini öğretYüzmeyi Unutan Ördek demiş.

Ördek:

-Sen bana koşmayı öğretmemiştin ama ben sana yüzmesini öğreteyim demiş. Tavşan suya ayağını sokar sokmaz cup diye batıvermiş.

-Kurtar beni ördek kardeş diyeYüzmeyi Unutan Ördek yalvarmış. Ördek de onu kıyıya çıkarmış. Bu arada tavşan çok su yuttuğundan öksürüyormuş. Kıyıda sinir krizleri geçirmeye başlamış.

-Ben okulda okumak istemiyorum. Okulu bırakacağım. Ben yüzmeyeceğimYüzmeyi Unutan Ördek diye haykırıyorYüzmeyi Unutan Ördek yırtınıyormuş.

Ördek de:

-Ben de okulu bırakacağım. Ben de koşamayacağım. Başaramayacağım bu dersiYüzmeyi Unutan Ördek diye ağlamaya başlayınca onların seslerini duyan öğretmen:

-Ben size gösteririm nasıl başaramazmışsınız. Mutlaka başaracaksınız. Biriniz koşacakYüzmeyi Unutan Ördek biriniz yüzecekYüzmeyi Unutan Ördek diyerek onları iyice dövmüş. Araya veliler girmiş. Veliler de öğretmene hak vermişler. Ne tavşan ne de ördek derdini kimseye anlatamamış.

İkisi beraberce anlaşıp okuldan kaçmışlar. Fazla da uzaklaşmamışlar okuldan. Diğer hayvanların okuldaki durumlarını izlemek istiyorlarmış. Okulun yakınında bir yerde kendilerine kulübe yapmışlar.

Yanlarına gelen bilge bir ördek onlara:

-Siz hiçbir zaman üzülmeyin sizin yapacağınız işler var. Hangi konuda başarılı iseniz o alanda çalışınYüzmeyi Unutan Ördek demiş.

Ördek için bir yüzme okulu açılmasınıYüzmeyi Unutan Ördek tavşanın da koşma salonuna gitmesini sağlamış. Küçük ördek ve koşucu tavşan buluştuklarında birbirlerine hep başarılarından söz etmişler.

İlginizi Çekebilir


#2
paylaşımın için teşekkürler .(:


#3
saoLasn


#4
BEncE zoRLamAYa gEREk yOk..
tŞkLer..
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:40 .