Akşam Kıyısı Çocukça Bir Liman
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 30-06-2010, 10:26 #1

sana ne

!

Akşam Kıyısı Çocukça Bir Liman


Küçük ayakkabıcıklarından, başındaki çiçekli- kurdeleli şapkasına varıncaya kadar pembelerle süslenmiş bebekliğini oynatan çocuk; sahilin gün doğusu bir yerinden mendireklere bakan tarafta, yerden bulduğu çakıl taşlarını toplayıp hiç bekletmeksizin ve sevinçle; götürüp orada, bankın üzerinde oturan yaşlı kadının açılmış bekleyen avuçlarına bırakıyordu.
Masmavi gözlü, güneş vurdukca yanakları allara güllere renk açan çocuk; sanki kimselere kolay kolay bırakamadığı ömür emanetlerini verircesine, küçük taşları ihtiyar kadının ellerine koymadan evvel; uzatıp uzatıp çekiyor ve her taşı bırakışında asla vazgeçemediği cevherlerini kalbiyle o küçücük kafası arasında kimselerin bilmediği terazilerin hesabıyla tartıp; ölçüp, sonra ancak emin oluyor ve ihtiyar kadına öyle razı geliyordu.
Ihtiyar kadınsa, onun küçücük dokunuşlarında hayatının o güne değin verilmiş en güzel hediyelerini almış olmanın anlatılmaz mutluluğuyla, uzak bir pencereden yeniden kendine bakıyor gibilere kapılıyor, avuçlarında biriken soğuk taşlar, minicik bir kalbin koşulsuz teslim ettigi can sıcaklığıyla, hic bırakmamacasına el ele tutuşuyordu.
Sonra, elleri dolu dolu uzak seferlerinden dönen hayatın bedelini kazanmalar gibi, soruyordu cocuk:
_"Sen en çok hangilerini beğendin Anne-anne..? "
" Işte..! Bunları.Renkleri maviye yakın ve küçücük olanları..Niye mi..? "
_"Niye.?"
-"Senin gözleriyin rengini andırıyorlar.Üstelikte küçücüklükleri tıpkı sen !"
Bir ara ilgisini ihtiyarın ellerinden ayıran çocuk benimle gözgöze geldiginde, gerçekten farkediyorum ki, çamlı ormanlara doğru küçük büyük herkesi "Adamdan" sayıp ve yaşamda yerini alan herşeyi değerli kılarak yükünü alıp giden güneş ; onun gözlerinde bambaşka bir hayatı seyrediyordu...
Hepimizin elinin ucunda suyun dupduru gelgitleri, vapurlar iskelesini doldurup boşaltan yaz yolcuları..Sanki yazılmaz seyir defterlerinin en asilzadeleriydi günlerden bir gün deyipte ; bizde hatirası kalan Agustos'a konuk olan..
Ve bir de, biz çekip gittikten sonra da, oraları çğlık çığlığa göz kulak olacak olan martıları vardı.Onlarsız hikayesi olmayan, akşam kıyısı limanın.Benzer Konular

Görüntüleme:347, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 30-06-2010, 15:23 #2

Rüveyda01

Aktif Üye


Bence güzeL hikayeLer hepsini okumuştum.
PayLaşımın için teşekkürLer..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:43 .