Bu Yazıyı Okumayın
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 04-02-2011, 09:12 #1

RealOlym.

Foruma Isınan Üye

Bu Yazıyı Okumayın


Bu Yazıyı Okumayın


Size Bu Yazıyı Okumayın Demiştim Ama Siz Okuyorsunuz. Anlaşılan Pek Meraklı Ve âsi Bir Yapınız Var. Söz Dinlemiyorsunuz. Ama Ne Yalan Söyleyeyim Ben Böyle Adamları Pek Severim. Böyle İnsanlarla Bazı Şeylerimi Paylaşmak İsterim. Ne Var Ki Kendimle Tezada Düşmemek İçin Bu Yazıda O Tür Bir İçerik Olmayacak. Başlığını Yazdım Bir Kere “bu Yazıyı Okumayın.” Diye. Dolayısıyle İçinde Okunmaya Değer Bir Şey Olmayacak.

Mesela Size En Birinci Kanalların Haber Bültenlerini O Muhteşem Yerli Dizileri Seyretmeyin Demeyeceğim. Çünkü Siz Akıl Sağlığınızı Koruyabilmek İçin Bundan Çoktan Vazgeçtiniz. Akşam Yemeğinden Sonra Televizyon Karşısına Geçip Uykunuz Gelene Kadar Oturmuyorsunuz. Evinizde Birçok Kitap Dergi Var. Uzun Kış Gecelerini Ganimet Bilip Okuyor Ufkunuzu Genişletiyorsunuz. Veya Aile Efradıyla Sohbet Edip Konuşuyorsunuz.

Sonra Siz Örneğin Anneler Günü Babalar Günü Çevre Günü Barış Günü Öğretmenler Günü Yaşlılar Haftası Gibi Günlerin Veya Haftaların Dolduruşuna Da Gelmiyorsunuz. Bunların Batının Anne-babasını Çevresini 364 Gün İhmal Ettiği İçin Vicdan Azabını Gidermek Amacıyla İcad Ettiğini Biliyorsunuz. Bir Müslümanın 365 Günü Anne-babasını Sevip Saydığını Çevreyi Korumada Her Zaman Aynı Hassasiyeti Gösterdiğini De Biliyorsunuz. Ayrıca Bu Günlerin Kutlanmasını Sağlamaktaki Bir Amacın Da Tüketimi Körüklemek Olduğunun Farkındasınız.

Çok İyi Biliyorum Siz Konu Komşu Etrafınızdaki İnsanlar Da Alıyor Diye Çok Satan Gazeteleri Satın Alıp Kupon Biriktirmiyorsunuz. Siz Sırf Tencere-tava İçin Gazete Almazsınız. Ya Ülkenizdeki Dünyadaki Olaylardan Haberdar Olmak İçin Gazete Okursunuz Ya Da Hiç Okumazsınız. Ucuz Hesaplı Gibi Bahanelere Sığınmazsınız. Çünkü Bilirisiniz Ki Bu Gazeler Ancak Çok Satıldığı Takdirde Daha Çok Reklam Alıp Daha Çok Kazanabileceklerdir. Ayrıca Tirajları Sayesinde Siyasi Çevrelerde Ülke Yönetiminde Söz Sahibi Olduklarını İddia Edecekler Ve Bundan Çıkar Sağlayacaklardır. Ama Siz Şuurlusunuz. Bütün Bunlara Alet Olmazsınız.

Şimdi Anladınız Mı Size Niye Bu Yazıyı Okumayın Dediği Mi? Gördünüz İşte Hep Sizin Bilip Zaten Hayatınızda Uyguladığınız Şeylerden Bahsettim. Söz Dinlemediniz. Boşuna Vakit Kaybettiniz.

Mehmet Ali Çoban (semerkand Dergisi)Benzer Konular
 • Okumayın Utanıyorum...
  Öncelikle merhaba. :) Başlık biraz komik oldu ama içerik o kadar komik olamayacak. Çünkü yaptığım çok saçma ...

 • Okumayın Lütfen!...
  ' Gel vatandaş gellllllllll ! Sudan ucuz kitaba gelllllllll. Bedava bunlar. Sigaradan daha ucuz bu kitap. Gell...

 • Bu Yazıyı Okumayın...
  Hayır… Bir yeni yıl yazısı yazmayacağım… Şöyle diyebilirim ama: Hepimiz Filistinli değiliz H...

 • oKuMaYıN :))...
  Hayatim da ilk önce SEVMEYİ öğrendim,çünkü sevdikçe kendimi hissettiğimi öğrendim. AFFETMENİN ne olduğunu anla...


Görüntüleme:548, Cevaplar:3

İlginizi Çekebilir >
Alt 04-02-2011, 10:35 #2

gulen_1

Deneyimli


emegine saglik kis

Alt 04-02-2011, 12:16 #3

.eʟчα.

- kader -


Tesekkürler paylasim icin

Alt 04-02-2011, 23:05 #4

αsмiηα

Foruma Isınan Üye


Hoşuma gitti teşekkürler.. yazanın kalemine, paylaşanın emeğine sağlık..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:52 .