Küçük Bir Tebessüm Neleri Değiştirir ?

#1
Küçük bir kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi.Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebeb oldu.Bu hava içinde, yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı.Hemen telefonu çevirerek arkadaşına teşekkür etti.Arkadaşı bu teşekkürden o kadar memnun olmuştu ki, her öğle yemeğini yediği lokantada, garsona yüklü bir bahşiş bıraktı.Garson ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu.

Akşam eve giderken, kazandığı paranın bir kısmını her zaman köşe başında oturan fakir adama verdi.Adam öyle minnetkar oldu ki.. İki gündür boğazından aşağı lokma geçmemişti.Karnını ilk defa doyurduktan sonra, bir apartman bodrumunda ki tek odasının yolunu tuttu.Öyle neşeliydi ki, bir saçak altında titreyen köpek yavrusunu görünce, kucağına alıverdi.

Küçük köpek, gecenin soğundan kurtulduğu için mutluydu.Sıcak odada sabaha kadar koşturdu.Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar sardı.Bir yangın başlıyordu ki, önce fakir adam uyandı, sonra bütün apartman halkı.. Anneler, babalar dumandan boğulmak üzere olan yavrularını kucaklayıp, ölümden kurtardılar...Bütün bunların hepsi, beş kuruşluk bile maliyeti olmayan "küçük bir tebessüm'ün" neticesiydi..

İlginizi Çekebilir


#2
Vay bee teşekkürler
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:52 .