Battal Gazi Cüneyt Arkın Köroğlu Sefer var Myanmar’a

#1
Battal Gazi Cüneyt Arkın Köroğlu Sefer var Myanmar’aBattal Gazi Cüneyt Arkın Köroğlu Sefer var Myanmar’aBattal Gazi Cüneyt Arkın Köroğlu Sefer var Myanmar’a

Destanlar yazan mazlumların dostu üç yiğidimiz Battal gazi Cüneyt Artın ve Köroğlu, Fatih Sultan Mehmet hanın huzuruna çıkarlar. Sıkıntıları vardır. Battal Gazi.
-Hünkârım Devletlûm, izin verirsen Mynmar da zulüm altında olan kardeşlerimin yardımına giderek, o soysuz zalime gereken dersini vermek istiyoruz.
-Hoş geldiniz yiğitlerim, Kurban bayramına bir hafta var, isterseniz bayramdan sonra sefere çıkın.
Cüneyt Arkın
-Hünkârım Devletlûm, onlar zulüm altında yaşarken nasıl bayram yapalım, izin verirsen gidelim biz üçümüz, bayramı orada kardeşlerimizle beraber yapalım, yıllardır zulüm altında bayram yapamıyorlar unutmuşlardır.
-Anlaşıldı yiğitlerim varın gidin sefer sizindir Mübarek ola sağ gidin dağlar gibi zulmü ile yıkın gelin.
Üçü bir ağızdan
-Allah devletimize zeval vermesin, sen çok yaşa Hünkârım.
Sessizce gülümseyerek çıktılar huzurda. Evlerine giderek eş ve çocukları ile helalleştikten sonra sefere, ya Allah Bismillah diyerekten çıktılar. Mynmar da günler her gün zulmün akışı ile devam ederken birilerinin durdurması son vermesi gerekiyordu. Buna da en iyi bu üç yiğidimiz son verebilir zulüm altında ki kardeşlerimizi kurtarabilirdi. Battal gazi.
-Yiğitlerim orada zulüm varken, o zalimler hiçbir şey olmamış gibi horlayarak yatmalarının sesini iğrençliğini duyar gibiyim, Allah’ın izni ile bu seslerine, zulümlerine son vereceğiz. Onlar deliksiz uyku içinde yatarken, kardeşlerimiz zulüm altında aylardır bir uykuya hasretler, başlarında ki kumandan olan o budisti siz bana bırakın.
Cüneyt Arkın
-Tamam, yiğidim, o şimdi son uykuya dalmadan mutlulukla tavanı hayallerini düşünürken, biz eceli ile karşısında olacağız, ona son darbeyi senin vurmandan büyük bir zevk alacağız yiğidim, sen içini ferah tut.
Köroğlu
-Evet, yiğitlerim onun zihni şu an şeytanın planları ile dolu iken ölümü düşünemez sadece öldürmeyi düşünür, bizler kardeşlerimize yapılan zulme son verirken Allah’ın izni ile onu da cehennem çukuruna gömeceğiz, sonsuz azabına kavuşması için…
Battal gazi büyük bir sevinçle haykırarak.
-Hey Aslanlarım yiğitlerim, yüreğime serin sular serptiniz Allah sizlerden razı olsun. Haydi, durmak yok varana kadar…
Cüneyt Arkın
-Kurban bayramı Hz İsmail’in teslimiyetidir, kardeşlerimiz yıllardır bundan mahrum kalmışlar, kardeşlerimizin sorumluluklarını ibadetlerini yerine getirmelerine izin vermeyen o Budistlerin dersini hemen vermeliyiz, kardeşlerimizin de sorumluluklarını dini vecibelerini yerine getirerek bu azaptan kurtarmalıyız. Arakanda başlayan zulüm bildiğim kadarıyla şöyle başladı yiğitlerim:
Arakan’da Katliam Nasıl Başladı ?*
Rohingya’da Müslüman azınlığa karşı başlatılan soykırım, Budist Rahiplerin 3 Müslüman gencin üzerine attıkları iftiranın alevlenmesi ile başladı.
Öncelikle 3 kişilik bir Budist Rahip grubu, 26 yaşındaki Burmalı bir kadına tecavüz edip ardından onu öldürdüler. Kadına tecavüz eden 3 kişiden birisi, kendisinin erkek arkadaşıydı ve kısa süre önce kadın tarafından terk edilmişti. Fakat aynı kadına tekrar geri dönmek istemesine rağmen, kadın tarafından reddedildi. Bunun ardından aynı kadın kendisine farklı bir erkek arkadaşı buldu. Bu durumu kaldıramayan eski erkek arkadaşı, yanına 2 kişiyi de alarak önce kadına tecavüz etti ve daha sonra da onu öldürdüler.
Katil Budist Rahipler, öldürdükleri kadının cesedini, bölgede bulunan bir Müslüman köyünün yakınlarına bırakıp kaçtılar. Cesedin bulunmasının ardından yetkili Budist Rahipleri ve Burma Hükümet yetkilileri kadının başına gelen hadiselerden ötürü Müslümanları sorumlu tuttular. Neticede 3 tane masum Müslüman genç tutuklandılar. Tutuklanan gençlerden bir tanesi dövülerek öldürüldü. Diğer ikisi de mahkeme tarafından ölüm cezasına çarptırıldı. Böylece hükümet, bir iftira vasıtası ile tüm dünyanın gözü önünde Müslümanlara karşı bir soykırımın ilk tohumlarını atmış oldu.*
Battal Gazi
- Vay dinsiz imansızlar densizler, bekleyin son nefeslerinizi alın, bu sizlerin son nefesi olacak. Algılama duyuları körelmiş yok etmek gerek yiğitlerim, gazamız mübarek ol Hak yardımcımız ola.
Köroğlu
-Bu feryadı duymayan kulaklarını koparacağım, duymamak nasıl olurmuş görsünler o densiz imansızlar, haydi yiğitlerim yolumuz Mynmar, Allah yar ve yardımcımız olsun.

Keşfedemediğimiz dünyamız da olsa, insanların beklentileri yaşamları biz Müslümanlar için dokunulmazdır, dünyamızı kesif etmek için dünyanın bir ucunda feryat edenler oldukça onları kurtarmak için sefere çıkarak keşfedilemeyen dünyayı keşif ederek, oralara dini merhameti bırakarak, yiğitlerimizle ecdadımız varmıştır ve dört kıtaya yaymıştır. Onlar gitmiş olsa da Rabbim yenilerini gönderecektir inşallah. Selam ve dua ile.
*Kaynak: Basın
Mehmet Aluç /Aşık Gülverenİlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:50 .