ßaßaM Seyrediyor..!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 06-12-2007, 18:22 #1

Slam_Jam

Birbaşkabaharabelki

ßaßaM Seyrediyor..!Ortaokulda okuyan ve kısa bir süre önce annesini kaybeden genç, babasıyla birlikte yaşıyordu. Babasıyla aralarında çok güzel bir dostluk vardı. Genç, okulun futbol takımındaydı. Takımdaydı ama, ufak-tefek yapısı ve tecrübesizliği nedeniyle hocası ona bir türlü maçlarda görev vermiyordu. Bu yüzden, her maçta yedek kulübesinde oturuyordu. Buna rağmen, babası hiçbir maçı kaçırmaz ve hep ayağa kalkıp tezahürat yapardı.

Liseye girdiğinde sınıfının en sıska öğrencisiydi gencimiz. Fakat babası onu hep futbol oynamaya teşvik etti; bununla birlikte, istemezse oynamayabileceğini de belirtti. Delikanlı futbolu seviyordu ve takımda kalmaya karar verdi. Her idmanda elinden geleni yapıyor ve takımın as oyuncularından bir olmaya çalışıyordu. Bütün lise hayatı boyunca hiçbir idmanı veya maçı kaçırmadı. Ama sürekli yedek kulübesinde oturmaktan kurtulamadı. İnançlı babası her zaman ki gibi tribünlerde yerini alıyor ve oğlunu destekleyici tezahüratlarda bulunmaya devam ediyordu.

Genç, üniversiteye başladığında futbol onun için önemini kaybetmeye yüz tuttu, ama yine de elinden geleni yaptı. Herkes onun okul takımına giremeyeceğinden emin olsa da, bunu başardı. Takımın antrenörü onu listeye dahil ettiğini, çünkü her idmanda yüreğini koyduğunu ve takımın diğer üyelerini de şevke getirdiğini itiraf etti. Takıma girebildiği haberi onu o denli heyecanlandırdı ve sevindirdi ki, soluğu en yakın telefon kulübesinde aldı ve babasına müjdeyi verdi. Onun bu mutluluğunu paylaşan babası, kendisine maçların sezonluk biletlerini göndermesini istedi.

Üniversitedeki dört yıl boyunca hiçbir idmanı kaçırmayan genç, ne yazık ki hiçbir maçta oynayamadı. Futbol sezonunun sonlarına doğru, büyük bir eleme maçının idmanı için sahaya çıkmaya hazırlanan gencin yanına, elinde bir telgrafla antrenörü geldi. Delikanlı telgrafı okuyunca ölüm sessizliğine büründü. Güçlükle yutkunarak hocasına şunları söyleyebildi:

- Bu sabah babam ölmüş. İzninizle bugünkü idmana gelmesem? Hocası kolunu şefkatle omzuna doladı ve :

- Bu hafta dinlen evlat dedi,

- cumartesi günkü maça gelmeyi de aklından geçirme.

Cumartesi geldi çattı, ama okul takımının durumu hiç de iyi değildi. Maçın sonlarına doğru, bir kişi soyunma odasına sessizce girdi, formasını ve futbol ayakkabılarını giyip saha sahanın kenarına çıktı. Babası ölen ufaklıktı bu! Antrenör ve oyuncular azimli arkadaşlarını bu kadar kısa sürede tekrar aralarında görmekten dolayı son derece şaşırmışlardı.

Hocasının yanına giden genç:

- Lütfen izin verin oynayayım dedi.

- Bugün oynamak zorundayım. Hocası önce onu duymamış gibi davrandı. Böylesine zor bir eleme maçında takımın en kötü oyuncusunu sahaya çıkarmasına imkan olmadığını düşünüyordu. Ama genç o kadar ısrar etti ki, sonunda ona acıyan hocası razı oldu:

- Pekala oyuna girebilirsin.

Gencin oyuna girmesinin üstünden çok geçmemişti ki, hem hoca, hem oyuncular, hem de maçı izleyenler gördüklerine inanamadılar. Daha önce hiç oynamamış olan bu meçhul ufaklığın her hareketi harika, attığı her pas isabetliydi. Karşı takım oyuncuları onu durduramıyordu. Koşuyor, pas veriyor, savunmaya yardım ediyor ve maçın yıldızı olarak parlıyordu. Sonunda, gencin takımı aradaki farkı kapattı, nihayet atılan bir golle de beraberliği yakaladı. Ve son saniyelerde ufaklık topu tek başına sürükleyip herkesi geçti ve galibiyet golünü attı. Maç bitmişti. Okulunun taraftarları sevinç çığlıkları atıyor, arkadaşları onu omuzlarında taşıyordu.

Seyirciler tribünü terk ettikten, oyuncular duşlarını alıp soyunma odasını boşalttıktan sonra, takımın hocası gencin köşede tek başına sessizce oturduğun fark etti. Yanına gidip:

- Evlat, inanamıyorum. Bugün bir harikaydın dedi.

- Sana ne oldu,bunu nasıl yaptın,anlat bana!

Genç hocasına baktı,gözlerine yaşlar doldu ve şöyle dedi:

- Babamın öldüğünü biliyorsunuz.Peki onun gözlerinin görmediğini biliyor muydunuz? Delikanlı zorlukla yutkundu,gülümsemeye çalıştı:

- Babam bütün maçlarıma geldi,çünkü görmediğim halde beni desteklemek istiyordu. Ve ilk defa bugün beni oynarken görebilirdi. Ben de bu fırsatı kullanmak ve oynayabildiğimi ona göstermek istedim
__________________
Hani hep dersin ya "beLki" die..İşte o küçük umut hayata bağLar ya seni..Sonra birden nedensiz yere güLersin yha hani..

Hani bazen ona sebepsiz yere sinirLenirde sayarsın yha ağzına geLeni..Onamı kaLdım dersin, o hiçbişeyi haketmio dersin, bunca zaman bi hiçe değer wermişim dersin de çhok sürmez yha asLında onun herşeyin oLduunu anLaman..Hani Hep Hawa atarsın yha arkadaşLarına ben ne üzüLcem, o üzüLsün!'die..Ama sonra yine sen oLursun ya üzüLen..

Hani hep kaçarsın ya ondan köşe bucak..

Hani cesaretin yoktur yha karşısına çıkmaya, görmeye dayanamam die korkarsın ya kendi kendine..Hani hep maziyi hatırLarda awutursun ya kendini..HaNi eN KötüsüdE BuNLaRın HiÇbiRindeN HabeRi BiLe YoktuR Yha oNuN!!..Benzer Konular
 • ßaßaM...
  Bir çinar Gibiydin Sen Devrilmezdin Gazel Olup Uçtun Gittin Be Babam Insan Hiç Düşünmezmi Evlatlarini Ya...

 • Ahh.. ßaßaM Sağ oLsaydı.....
  Sam yeli esti de yaprak döküldü, Babamız öldü boynumuz büküldü. Ölürken gözleri tavana takıldı.. Ah babam s...

 • Üzqünüm ßaßaM.....
  üzgünüm baba... hayatımda ilk defa birini yüreğimde seninle aynı yere koydum o da senin gibi seviyor zannet...

 • ßaßam Ve ogLuM (:...
  Az kalmı$tı sanki.. Sevdadan uykuLarımın kaçtığı yetmiyormu$ gibi, "Ya Babam OLMAZ! derse" kur...


Görüntüleme:475, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:38 .