Filistini Resule Anlatmak :(
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-05-2009, 12:03 #1

ŞevaTari

Bizden Biri

Filistini Resule Anlatmak :(Essalatu vesselamu aleyke Ya ResulAllâh

Ben bir gün kabristanda “Sizden sonraki kardeşlerim diye ağlayarak ve özlemle bahsettiğin ümmetin olmaya çalışan aciz bir kulum…

Ben de seni özledim ya Resullah; asrı saadeti…

Biliyorum ki seni görmesekte aramızdasın olanları görüyor, bizimle birlikte seviniyor üzülüyorsun… Yine de ben bu halleri sana arz etmek belki birlikte üzülmek ve seninle birlikte; senin “Âmin” dediğin duaları etmek isterim… Çünkü Allâh (cc) Habibini (sav) kırmaz değil mi?


Ey Sevgili,

Sen gideli neler oldu bir bilsen …”Benden sonra gelecek olan kardeşlerim” diye hasretimizden ağladığın bizler sana layık olamadık. Senin o inci gözyaşlarını değemedik.Biz bir çok ayrılığa düşüp ayrıldık. Düşmanların ise bunu fırsat bildiler bizi yok etmek istiyorlar.
İsmi Gazze olan bir yer var burada, Ümmetin başkenti orası. Çünkü her ne kadar arada vurulan masumlara yıkılan camilere, okullara üzüldüysek, bize Ümmet olduğumuzu, nasıl Ümmet olacağımızı hatırlattığı için Gazze’yi başkent olarak kabul ediyoruz.

40 yıldır Filistin’i kuşatan bu siyonistler şimdi de tüm toprağı mübarek şehit kanıyla ıslanmış Filistin’in son kalesi Gazze’yi almak istiyorlar. Biz ise yeni fark ediyoruz ama şuna seviniyoruz ki Efendim, biz Ümmet oluyoruz. Gazze’de ki Mücahidler bizim gurur kaynağımız oldular. Bir farz-ı kifaye olan Cihad emrinin sorumluluğunu da onlar bizim üzerimizden kaldırıyorlar. Hem de tanka karşı taşla…

Bizler gençliğimizi doyasıya yaşamak (!) adına her türlü azgınlığı yaşarken orda ki kardeşlerimizi unuttuk. Onlarında genç olduğunu unuttuk onların bombalar altında koşuşmalarını izledik. Biz eğlenirken yaşıtlarımız olan Sena’nın Zehra’nın Vefa’nın
birer canlı bomba oluşunu efsane gibi dinledik. Biz çocuklarımız için hangisi daha vitaminli
diye düşünürken orda ki küçük şehitlerin kan akan yaralarını acıyan gözlerle izledik sadece izledik. Bütün bu farklara, bu gaflete rağmen Rabbimin (cc) affediciliğine ve Senin hoşgörüne sığınarak diyoruz ki: “Biz Ümmetiz…”

Mektubuma Ezan-ı Muhammedi eşliğinde son veriyorken her şeye rağmen Filistin’in kurtulması ve Ümmetin kurtulması dualarıyla diyorum Ya ResulAllâh!

Sahabelerinle birlikte “Amin” deyişinizi duyar gibiyim.

Amin…Benzer Konular

Görüntüleme:781, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:34 .