Efendimiz'e 5 dakika ayırın
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 12-06-2009, 11:08 #1

tuğsecan

ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

Efendimiz'e 5 dakika ayırınDaha fazla okumakEfendimiz'e 5 dakika ayırın daha düzenli namaz kılmakEfendimiz'e 5 dakika ayırın daha sabırlı olmakEfendimiz'e 5 dakika ayırın daha fazla sadaka vermek istiyoruz.. Ama günlerEfendimiz'e 5 dakika ayırın haftalarEfendimiz'e 5 dakika ayırın aylar o kadar çabuk geçiyor ki kendimizi ortada ve eli boş bulabiliyoruz.. Ve "büyük resmi" göremiyoruz çoğu zaman.

BugünlerEfendimiz'e 5 dakika ayırın O'nun sünnetini hatırlamak ve O'nun (yani Cenab-ı Hakk'ın) istediği şekilde (az veya çok da olsa) yaşamaya çalışmak için ideal günler..

Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!


1. Sadece 5dk. Efendimiz -asm-'ın hayatından bir parça okuyun..

2. Epostalarınıza ve forum imzalarınıza bir Hadis-i Şerif ekleyin..

3. Günlüklerinize ve takip ettiğiniz sitelerin "Güzel Sözler" kısımlarına bir kaç Hadis-i Şerif ekleyin!

4. Bir dostunuza güzel bir kitap veya bir siyer cd/dvdsi hediye edin!

5. Efendimiz -asm-'ın hayatı ile ilgili bir video izleyin ve ailenizle bu videoyu tartışın! Siyah Nur'da videolar kısmında size fikir verebilecek videolar bulabilirsiniz..

6. Evinizde "Siyer Zamanı" belirleyin ve her Cumartesi akşamı çocuklarınıza Peygamber Efendimiz -asm-'ın hayatından kısa bir parça anlatın.

7. İster kızgınlığınızı kontrol etmek olsunEfendimiz'e 5 dakika ayırın ister kibarlık olsunEfendimiz'e 5 dakika ayırın eksik olduğunuzuEfendimiz'e 5 dakika ayırın hata yaptığınızı hissettiğiniz BİR DAVRANIŞIEfendimiz'e 5 dakika ayırın Peygamber Efendimiz'in sünnetine göre düzeltin.

8. Peygamber Efendimiz -asm-'ın davranışıEfendimiz'e 5 dakika ayırın karakteri veya başından geçmiş bir olayı kısaca yazın ve insanlarla paylaşın!

9. EveEfendimiz'e 5 dakika ayırın işe gidip gelirken arabanızda veya mp3 çalarınızda Peygamber Efendimiz ile alakalı kısa sohbetlerEfendimiz'e 5 dakika ayırın güzel ilahiler dinleyin!

10. Bir durumlaEfendimiz'e 5 dakika ayırın problemle karşılaştığınızda kendinize şunu sorun: "Peygamberim bu durumda ne yapardı?''Efendimiz'e 5 dakika ayırınBenzer Konular

Görüntüleme:519, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 14-06-2009, 19:33 #2

ριησкуσ

Aktif Üye


2. Epostalarınıza ve forum imzalarınıza bir Hadis-i Şerif ekleyin..
buna katılıyorumm

Alt 14-06-2009, 19:35 #3

Alaz

mother's daughter


Çok doğru bir yazı .)
Okurken bir nebzede oLsa içim burkuLdu .(
TeşekkürLer

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:09 .