Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-06-2009, 10:59 #1

tuğsecan

ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütlePeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle


Bir erkekPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!
Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın ResülüPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle kadınım hacc için yola çıktıPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetişPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle onunla hacc yap!" diye emretti."(BuhariPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle Nikah 111)


Haberiniz olsunPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle rahat koltuğunda otururken kendisine benim bir hadisim ulaştığı zaman kişinin: "Bizimle sizin aranızda Allah'ın kitabı vardır. Onda nelere helal denmişse onları helal biliriz. Nelere de haram denmişse onları haram addederiz" diyeceği zaman yakındır. Bilin kiPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle Resulullah (ASM)'ın haram kıldıkları da tıpkı Allah'ın haram ettikleri gibidir"


(Ebu DavudPeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle SünnePeygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Efendimizin söylediği sözler, nasihatlar ve öğütle 6)

Benzer Konular

Görüntüleme:2642, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:49 .