Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Hz. Muhammed (S.A.V.) (https://www.tatliaskim.com/hz-muhammed-s-v/)
-   -   Seninle alay edenlere cezalarını veririz... (https://www.tatliaskim.com/hz-muhammed-s-v/292650-seninle-alay-edenlere-cezalarini-veririz.html)

tuğsecan 03-07-2009 17:15

Seninle alay edenlere cezalarını veririz...
 
1- Kureyş kâfirlerinden Velid bin Mugirehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif As bin Vailhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Haris bin Kayshttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Esved bin Yagus ve Esved bin Muttalibhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Resulullaha cefa ve eziyet etmekte başkalarından aşırı gidiyorlardı. Cebrail aleyhisselam geliphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif (Seninle alay edenlere cezalarını veririz...) mealindeki Hicr suresinin 95. âyetini getiriphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Velidin ayağınahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ikincisinin ökçesinehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif üçüncüsünün burnunahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif dördüncüsünün başınahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif beşincisinin gözlerine işaret etti. Velid’in ayağına bir ok battı. Çok kibirli olduğundanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif eğilerek oku çıkarıp atmakhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kendine ağır geldi. Demiri topuk damarına batıphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif siyatik hastalığına yakalandı. As’ın ökçesine diken battı. Tulum gibi şişti. Harisin burnundan devamlı kan geldi. Esved bir ağaç altında neşeli otururkenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kafasını ağaca vuruphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif diğer Esved dehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif a’ma oluphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hepsi helak oldular.

2-
Devs kabilesinin reisi Tufeylhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hicretten öncehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Mekke’de imana gelmişti. Kavmini imana davet için Resulullahtan bir alamet istedi. (Ya Rabbi! Buna bir âyet (delil) ihsan eyle) buyurdu. Tufeylhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kabilesine gidincehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif iki kaşı arasında bir nur parladı. Tufeylhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ya Rabbi! Bu alameti yüzümden giderip başka yerime koy. Bunu yüzümde görenlerden bazısıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kendi dinlerinden çıktığım için cezalandırıldığımı zannederler dedi. Duası kabul oluphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif nur yüzünden gitti. Elindeki kamçının ucunda kandil gibi parladı. Kabilesindekiler zamanla imana geldiler.

3-
Hicretin yedinci senesinde Resulullah efendimizhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Habeş padişahı Necaşi’ye ve Rum imparatoru Herakliyus’a ve Acem padişahı Husrev’e ve Bizansın Mısır’daki valisi Mukavkas’e ve Şam’daki valisi Haris’e ve Umman Sultanı Semame’ye mektuplar göndererekhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hepsini imana davet etti. Mektupları götüren elçilerhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif gittikleri yerin dillerini bilmiyorlardı. Ertesi sabahhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif o dilleri söylemeye başladılar.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:32 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2018 Tatliaskim.com