Seninle alay edenlere cezalarını veririz...

#1
1- Kureyş kâfirlerinden Velid bin MugireSeninle alay edenlere cezalarını veririz... As bin VailSeninle alay edenlere cezalarını veririz... Haris bin KaysSeninle alay edenlere cezalarını veririz... Esved bin Yagus ve Esved bin MuttalibSeninle alay edenlere cezalarını veririz... Resulullaha cefa ve eziyet etmekte başkalarından aşırı gidiyorlardı. Cebrail aleyhisselam gelipSeninle alay edenlere cezalarını veririz... (Seninle alay edenlere cezalarını veririz...) mealindeki Hicr suresinin 95. âyetini getiripSeninle alay edenlere cezalarını veririz... Velidin ayağınaSeninle alay edenlere cezalarını veririz... ikincisinin ökçesineSeninle alay edenlere cezalarını veririz... üçüncüsünün burnunaSeninle alay edenlere cezalarını veririz... dördüncüsünün başınaSeninle alay edenlere cezalarını veririz... beşincisinin gözlerine işaret etti. Velid’in ayağına bir ok battı. Çok kibirli olduğundanSeninle alay edenlere cezalarını veririz... eğilerek oku çıkarıp atmakSeninle alay edenlere cezalarını veririz... kendine ağır geldi. Demiri topuk damarına batıpSeninle alay edenlere cezalarını veririz... siyatik hastalığına yakalandı. As’ın ökçesine diken battı. Tulum gibi şişti. Harisin burnundan devamlı kan geldi. Esved bir ağaç altında neşeli otururkenSeninle alay edenlere cezalarını veririz... kafasını ağaca vurupSeninle alay edenlere cezalarını veririz... diğer Esved deSeninle alay edenlere cezalarını veririz... a’ma olupSeninle alay edenlere cezalarını veririz... hepsi helak oldular.

2-
Devs kabilesinin reisi TufeylSeninle alay edenlere cezalarını veririz... hicretten önceSeninle alay edenlere cezalarını veririz... Mekke’de imana gelmişti. Kavmini imana davet için Resulullahtan bir alamet istedi. (Ya Rabbi! Buna bir âyet (delil) ihsan eyle) buyurdu. TufeylSeninle alay edenlere cezalarını veririz... kabilesine gidinceSeninle alay edenlere cezalarını veririz... iki kaşı arasında bir nur parladı. TufeylSeninle alay edenlere cezalarını veririz... ya Rabbi! Bu alameti yüzümden giderip başka yerime koy. Bunu yüzümde görenlerden bazısıSeninle alay edenlere cezalarını veririz... kendi dinlerinden çıktığım için cezalandırıldığımı zannederler dedi. Duası kabul olupSeninle alay edenlere cezalarını veririz... nur yüzünden gitti. Elindeki kamçının ucunda kandil gibi parladı. Kabilesindekiler zamanla imana geldiler.

3-
Hicretin yedinci senesinde Resulullah efendimizSeninle alay edenlere cezalarını veririz... Habeş padişahı Necaşi’ye ve Rum imparatoru Herakliyus’a ve Acem padişahı Husrev’e ve Bizansın Mısır’daki valisi Mukavkas’e ve Şam’daki valisi Haris’e ve Umman Sultanı Semame’ye mektuplar göndererekSeninle alay edenlere cezalarını veririz... hepsini imana davet etti. Mektupları götüren elçilerSeninle alay edenlere cezalarını veririz... gittikleri yerin dillerini bilmiyorlardı. Ertesi sabahSeninle alay edenlere cezalarını veririz... o dilleri söylemeye başladılar.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:37 .