Sponsorlu Bağlantılar:
  Gelseydin.
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree2Beğeniler
  • 2 Yazan Papatya
Cevapla
Seçenekler
Alt 01-03-2012, 22:17 #1

Papatya

Çiçek.

Gelseydin.

Sevgili,

Ümm-ü Mektum gibi, seni görmeden sana sesleniyoruz.
Alıp verdiğin nefesini duyar gibi, sanki açınca gözlerimizi seni görecekmişiz gibi, sana sesleniyoruz.

Senin huzurunda ses yükselmez.

Edep ile konuşulur, edeple susulur.

Hele biz ki bu kapının dilencileri el açıp beklemekten başka bize bir şey düşmezdi ama
şu araya giren yıllar olmasa Medine’de uzak yollar olmasa, ismin anılınca yürek yanmasa,kapında beklemekten başka bir şey bize düşmezdi.

Bekliyoruz Sultanım rüyada olsa bile, belki teşrif edersin diye hem de hiç kimseyi beklemediğimiz kadar seni bekliyoruz. Gelseydin bizim için cennet olurdu gelişin,. Gelseydin saadetli asrından gönderdiğin selamını, kardeşlerim diyişini, birbirimize nasıl anlattığımızı görürdün.

Gelseydin, dolaşsaydın sofralarımızı , sofralarımızda bir tabak fazla görecektin, bir bardak kaşık fazla ve sofrada bir yer boş, baş köşe ola ki sen lütfeder gelirsin diye.

Gelseydin dolaşsaydın gecelerimizi, o kutlu doğum gecelerinde anneler görecektin, sen yeni doğmuşsun gibi yeryüzünü yeni teşrif etmişsin gibi mışıl mışıl uyuyasın diye seni sabahlara kadar hayalen ayaklarında sallayan anneler görecektin.

Sevgili gelseydin Medine’yi Müneverreden dünyaya yayılan ashabın gibi, Eyüp Sultan gibi, Kab bin Malik gibi bir fecir vaktinde henüz 20’sinde-25’inde bırakarak yurtlarını, ocaklarını, hedeflerini ilahi rızayı koyan arkalarına bakmayı ar sayan yiğitler görecektin.

Onlar senin yiğidin, elleri o öpülesi elleri kim bilir hangi memleketin zemheri soğuklarında üşürken senin köyünün hayaliyle ısındılar.

Gelseydin, gecenin zifiri karanlığında uykunun en tatlı aralığında Rabiatül Adebiyye gibi Rabbi ile baş başa gençler görecektin. Gözyaşı dökerken günahlarına Veysel Karani’den istediğin gibi insanlığa dua eden gençler görecektin.

Gelseydin Asr-ı saadet gibi olmasa da koklanmaya değer güllerimiz vardı. Yine senin ikliminde yetişti. Ama sen gelseydin dikenler bile gül kokardı Efendim, seninle göz göze gelmeden gizli gizli seni seyretmek Hz. Vahşi gibi, hani sen hane-i Saadet'ten Mescid-i Nebevi’ye giderken Aişe annemiz ardından hayran hayran bakardı.

Senin mescidin önünde bekleyen ashabınınsa bakışları yerde idi. Edepten göz göze gelmezlerdi. Sende tebessümle nazar ederdin. Mütebbessim çevreni bir Ebu Bekir bir de Ömer, Şimdi okununca Ezan-ı Muhammedi pencerelerde, kapı önlerinde seni bekleyen nemli gözler var.

Gelseydin ve yürüyüp geçseydin önümüzde gülleri bayıltan o enfes kokun çekerdik içimize, Sevgili hakiki aşıkların sana doğru uçarken bizim ki bu yaptığımız yolda emeklemek, Dünya güzellikleriyle kollarını açarken bize düşen el açıp kapında beklemek idi. Sevgili bekliyoruz.

Sükút. ve üⓣⓞⓟⓘⓚ Bunu beğendi.
Görüntüleme:656, Cevaplar:3

Alt 02-03-2012, 14:42 #2

Sükút.

Mavii

Cok guzel
Allah razi olsun


Alt 02-03-2012, 16:27 #3

καρδιά «

Deneyimli

Allah razı olsun


Alt 22-03-2012, 10:35 #4

üⓣⓞⓟⓘⓚ

ÜtopiK

çok güzel paylaşım Allah cc razı olsun


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerGelseydin. Konusuna Benzer Konular

GELSEYDİN


Sevgili! Ümmü Mektum gibi Seni görmeden sana sesleniyoruz Alıp verdiğin nefesi duyar gibi Sanki açınca gözlerimizi Seni görecekmişiz gibi ...

GeLseydin Affederdimkii Seni..


Buğulanmış camlara vuran nefesimden farksız bir gidişti seninkisi.. Öylesine soluk öylesine anlıktı.. Rahattı içim sen giderken,döneceğine emin...

Gelseydin Be Sevgili..


Yine seni,yine sensizliği yazıyorum kör karanlık gecelerimde...Hiç böyle olmamıştı oysa bu yürek bukadar sızlamamıştı.Yürek sancısı nedemekmiş şimdi...

Gelseydin Sevgili!


Gelseydin Sevgili! Ümmü mektum gibi... Seni görmeden sana sesleniyoruz Alıp verdiğin nefesi duyar gibi... Sanki açınca gözlerimizi Seni...

Gelseydin...


Sevgili! Ümmü mektum gibi Seni görmeden sana sesleniyoruz Alıp verdiğin nefesi duyar gibi Sanki açınca gözlerimizi Seni görecekmişiz gibi Sana...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:18 .