Kadın Erkek Birleşme Anı

 Bu bahsedebileceğimiz zor konulardan biri olacak, kadın erkek birleşme anı ile alakalı elimizden geldiğince bilgiler ve görseller ile sunmaya çalışacağız. Burada birleşmekten kastımız tabii ki cinsel birleşme. Yoksa uzun süre aradan sonra kavuşmaktan bahsetmiyoruz.

kadın erkek birleşme anı

Kadın erkek birleşmesi nasıl olmalı?

Dünya içerisinde insan dışında neredeyse tüm canlılar cinsel birleşmeyi sadece üremek için zevksiz bir şekilde yapmaktadır, her ne kadar insanlarda üremek amaçlı cinsel ilişkiye girseler de zevk amaçlı yapılan cinsel birleşme tabii ki daha fazladır. Öyle ki dünya üzerinde tarih boyunca bunun ticareti bile yapılmıştır.

Ama her zamanki gibi biz insan için hem zevk yönüne hem de üreme yönüne el atacağız tabii ki, detaylıca incelemeden bırakmak yok..

Bu konudan bahsederken elimizden geldiğince tüm yaş gruplarına hitap etmeye çalışacağız, bilgi vermek ana hedefimiz sadece.

Sonucunda önemli bir konu, cinsellik ve birleşme konusu olmadan insanlığın devamı sağlanamazdı, evet çoğalmak için cinsellik en önemli yoldur. Ve insanlık var olduğundan beri bu yöntem neredeyse hiç bir değişikliğe uğramamıştır.

Vajinaya ilk giriş nasıl olmalı konusundan da ilk gece ilişkisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Zevk için birleşme – cinsel ilişkiye girme

İnsanların cinsel bölgelerinde uyarıcı zevk noktaları ve kasları diğer adı ile erojen bölgeler bulunmaktadır, bu bölgeler fazlaca hassasiyete sahip olduğu için bu bölgelere dokunulması durumunda ve insan uyarılmış durumda ise zevk alması sağlanabilir.

Bu bölgelere dokunmak genelde beynimize çeşitli sinyaller göndererek zevk denilen hissi duymamızı sağlar, sonuç olarak bu zevk hissi insanların hoşuna gittiği için insanlar yaşamlarının temel taşlarından biri haline getirmişlerdir, Bu özellik yunuslar ve bir kaç canlı dışında hiç bir canlıda bulunmamaktadır.

Örneğin yapılan bir araştırmada, kadınların farklı bölgelerine dokunduklarında zevklerin farklı olduğu keşfedilmiş ve bunu fMRI Tarayıcıları ile inceleyerek, her farklı bölgeye dokunuşta beynin farklı bölgelerinde aktifleşmelere rastlamışlar.Kadın klitorisinde 8000 duyarlı sinir ucu bulunmaktadır bu sebeple bu bölge zevk konusunda kadınlar için temel taşıdır.

Gelelim birleşmeye, zevk için birleşme dünya üzerinde gözlemlenen durumlara göre insanların üremek için birleşmesinden fazla uygulanmaktadır ve bazı insanların hayatlarının temelinde yatmaktadır. Bunun üreme iç güdüsü ve zevk bağlantısı ile ne gibi bir alakası olabilir bilmiyoruz, insan var olduğundan beri cinsellikten zevk alıyor mu? bu büyük bir soru işareti olabilir mesela.

 

Üremek için birleşme

zevk için birleşme

Neredeyse tüm canlılarda olduğu gibi insanlarda üremek için birleşmek cinsel ilişkiye girmek zorundadırlar, erkek sperminin kadın yumurtasına sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi için önemli şartlardan biridir.  Üremek için birleşme zevk için birleşme ile aynı prosedüre sahiptir, zevksiz bir birleşme üremek için birleşmede çokta olası dışı bir şey değildir, sonucunda insan orgazm ya da boşalmaya zevk alarak ulaşabilir.

Ayrıca ilişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılır konumuzdan ilişki pozisyonlarını ve ilişkide hamile kalmak için ne yapmanız gerek inceleyebilirsiniz

Tarih boyunca insanlar üremek için, neslini devam ettirebilmek için bilincinde olmadan büyük savaşlar vermiştir, her ne kadar insan olsakta doğamızda üremek ve çoğalmak vardır tüm canlılarda olduğu gibi. Yaşamımızın temellerinden biridir çoğalmak.

Çoğalma olmazsa insan nesli tükenebilir, bu da bizlere genetik olarak farkında olmadan üreme ve çoğalma isteği uyandırmaktadır. Belki de cinselliğin zevk verme sebeplerinden biri bu olabilir, akıllı canlılar olduğumuz için çocuk sahibi olma konusunda çokta hevesli olmayacak bir canlı olduğumuz için zevk faktörü ortaya çıkmış olabilir.

Kadın erkek birleşme anı

Kadın erkek birleşme anı her iki tarafında vücudunda çeşitli değişimlere yol açabilmektedir. Vücudumuz zevk ile birlikte farklı tepkilerde verebilmektedir. Bunları sizler için sıralayalım ve  bakalım kadın erkek birleşme anında neler yaşanıyor.

Cinsel birleşme anında yaşananlar

Birinci Aşama: Heyecan Aşaması

Bu aşama genellikle erotik düşüncelerin aktarılmasından sonra 10 – 30 saniye içerisinde başlar ve bir kaç dakikadan bir kaç saate kadar sürebilir.

Erkekler: Penis hafifçe dikleşir ve sertleşir, ayrıca meme uçları da sertleşebilir.

Kadınlar: Vajinal ıslanma ya da yağlanma başlar, vajina yolu genişler ve açılır, vajinanın iç ve dış dudakları kabarmaya başlar, duruma göre klitoris ve göğüsler sertleşebilir.

Her ikisinde de: Solunum, kalp atışı ve tansiyon yükselmeye başlar, hızlanır.

İkinci aşama: Plato

Erkekler: Testisler skrotuma yani tenis torbasına çekilir, penis tamamen dikleşir ve sertleşir.

Kadınlar: Vajinal dudaklar şişer, vajinanın dış dokuları kanlanarak şişer, ve vajinaya giden delik açılır, Klitoris içeri doğru kaybolur.

iç dudakların rengi hafif değişir, bu renk hiç çocuk doğurmamış kadınlarda hafif  parlak kırmızıya dönerken, daha önce doğum yapmış kadınlarda parlak kırmızıdan morumsu bir renge dönüşebilir.

Her ikisinde de: Nabız hızı ve solunum sıklığı yükselir. Omuzlarda, göğüste ya da yüz bölgesinde kızarmalar görülebilir, el ve kalça kaslarında gerginleşmeler ve kasılmalar görülebilir.

Üçüncü aşama: Orgazm

Orgazm birleşmenin zirve noktasıdır, ayrıca bu aşama çok kısa sürdüğü için cinsel birleşmeninde en kısa aşaması olarak bilinmektedir, genellikle bir kaç saniyeden ibarettir.

Erkekler: ilk olarak sperm sıvısı üretral ampulde birikir,

Bir erkeğin orgazmın geleceğini hissettiği an bu andır, yani boşalmanın kesin olarak gerçekleşeceğini anladığı andır.

Sonrasında sperm penisten boşalmaya başlar.

Vücutta ve peniste bu sırada kasılmalar meydana gelir. Spermin atılması için penis kasılabilir.

Kadınlar: Vajinal duvarlar saniyenin sekizde birinde gibi bir sürede titremeye başlar.

Rahim kasları farkedilir bir derecede kasılmaya başlar.

Kasılma sayısı ve ritmi orgazm durumuna göre kişiden kişiye değişebilir.

Her ikisinde de: Nefes, Kan basıncı (Tansiyon) ve nabız yükselmeye devam eder,

kas gerginliği durumu zirveye ulaşır.

bazı orgazmlarda el ve ayak parmaklarında kapatmaya çalışma gibi bir durum gerçekleşebilir.

Dördüncü aşama: Çözünme

Bu aşama genelde dinlenme ve normale dönme aşamasıdır, bir kaç dakikadan yarım saate kadar sürebilir.

Kadınlarda bu süre erkeklere nazaran daha uzun olabilmektedir.

Erkekler: Penis normal yumuşak durumuna geri döner,

Genellikle belirli bir süre geçene kadar tekrar orgazm olma durumu imkansızlaşan bir durum oluşur.

Bu bekleme zamanı erkeğin yaşı fiziksel durumu ve sağlık durumuna göre değişebilmektedir.

Kadınlar: Rahim, vajina ve klitoris normal durumuna geri döner.

Her ikisi de : Şişkinlikler dinmeye başlar, cinsel birleşme isteği kaybolur, ve kas gerginlikleri normal haline dönmeye ve rahatlamaya başlar.

Cinsel ilişki sırasında cinsel birleşme anı ya da kadın erkek birleşme anı hakkında sizler de eşiniz vb. durumları ile alakalı meraklı iseniz konumuz sizlere yardımcı olmuştur diye umuyoruz. Cinsel birleşme anında yaşananları hep beraber okuduk.

Merak ettiklerinizi bizlere yorumlar ile sunabilirsiniz. .

teşekkürler.

 

K

Kadın Erkek Birleşme Anı” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.