Sponsorlu Bağlantılar:
  Kitap Önerme ve Sohbet..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree142Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-11-2008, 13:34 #41

evla

Aktif Üye

Alıntı:
hassreet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kitap Önerme ve Sohbet..

"Açgözlülük, ihanet, ruhsal sorunlar, yalnızlığın verdiği keyif, modern işkadınının stresi... Yalın ve dokunaklı bir anlatım... Maeve Binchy hep bir numara." (Publishers Weekly )

Paylaşım için tşk..

"Maeve Binchy" ben bu yazarı hiç sevemedim 2 kitabı elimde günlerce süründü zoraki okudum diyebilirim. Aşk romanları bana hep sıkıcı gelmiştir zaten.

Alt 25-11-2008, 17:05 #42

**Cenne[T]-ul Meva**

....

cok guzel kıtaplar onerılmıs tesekkurler herkese
Alt 26-11-2008, 14:01 #43

CaReMeLenq

Foruma Alışıyor

ArkadaşLar kitapLarın fiyatLarınıda yazsanız hiç fena oLmas hani


Kitap Önerme ve Sohbet..

Bi Türk , TürkLeri anca bu kadar qüZeL anLatabiLirdi..
Herkese $iddetLe tavsiye ediyorum..

11 YTL

*

Kitap Önerme ve Sohbet..


Dimyata pirince qiderken , eLindeki buLqurun yanı sıra tüm kuru qıdayı qözden çıkarabiLenLere..

9.5 YtL..

*

Alt 10-12-2008, 09:20 #44

ѕєℓιи«3тσяαмαи

Murat*mMm <3
Kitap Önerme ve Sohbet..
çok güzel bi kitap
konusu:
Birinci Dünya Savaşı ile birlikte Osmanlı Devleti eski gücünü, heybetini kaybetmeye başlamış, isyanlar ve işgallerle zayıf duruma düşmüştür. Kitapta, bir Anadolu kasabası olan Akşehir'den yola çıkılarak, Kurtuluş mücadelesinin bir bölümü anlatılmaktadır. Olaylar Akşehir’in bir kasabasında başla ve gelişir.
Alt 10-12-2008, 09:30 #45

ѕєℓιи«3тσяαмαи

Murat*mMm <3
Halit Ertuğrul, her gün sayısız mektuplar alan bir yazar. Bu mektuplarda müthiş olaylar, çeşitli anılar ve dönüş hikâyeleri yer alıyor. Mektuplar; başı boş, perişan, bitkin ve günahlara bulanmış hayatların nasıl kurtulup, imanla buluştuğunu, yüreklerin nasıl huzurla dolduğunu ve gözlerin nasıl yaşlar döktüğünü dile getirmektedir. Elinizdeki AYSEL isimli kitap da, böyle bir mektuptan oluşuyor. Öksüz ve yetim kalmış, yetiştirme yurdunda büyümüş, insafsız insanların ve art niyetli kişilerin elinde gençliğini harap etmiş bir genç kızın, akılları durduran hayat mücadelesi ve sonunda amansız kanser hastalığı... İntihar edip, kurtulmayı isterken, gönlüne doğan, içini aydınlatan iman ışığıyla müthiş bir dönüş, ibretli bir son... İnsan ilişkilerini, gençlik problemlerini, toplumsal yozlaşmayı sorgulayan bu kitap, intihar etmek üzere olan bir kızın kurtuluşunu anlatmaktadır.

Kitap Önerme ve Sohbet..

süperr bir kitap =)
---------------------------------------------------------------------------------
Mehmet Akar’ın kaleme aldığı Benefşe romanı, Anadolu’nun bağrından çıkıp dünyanın dört bir tarafına bir zeytin dalı duyarlılığında uzanan, bir beyaz güvercin saffetinde kanat çırpan eğitim gönüllülerinin destanını anlatmaktadır. Eğitime gönül vermiş "günümüzün kara sevdalıları", eğitim ve sevgiyle yeni bir kardeşlik köprüsü kurulacağına inanmaktadırlar. Bu insanlar, bilimin aydınlığında, yüreklerinin sıcaklığıyla yol almaktadırlar.

Başkalarını yaşatma uğruna kendini fedaya hazır ruh mimarlarının, yüreklerinde bir kor gibi taşıdıkları ve sonsuzluğa uzanan bir sevginin romanıdır Benefşe.

Kitap Önerme ve Sohbet..
Alt 11-12-2008, 10:05 #46

saFiye_xD

Deneyimli

Alıntı:
uyuz_kişilik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kitap Önerme ve Sohbet..

Genç ve güzel Piraye adını Nazım Hikmet’in eşinden almıştır.
Genç kızın babasıdır Piraye ismine tutkun olan; diğer kızı da babanın Nazım Hikmet hayranlığından payını alır:
Hatice. Babanın açıklaması ilginçtir ki bu açıklama romanın temalarından birini de oluşturacaktır: "Piraye, Nazım Hikmet’in karısı.
Tam adı Hatica Piraye’dir. Nazım Hikmet’in onun için yazdığı şiirler ve mektuplar, edebiyatımızın gerçek yüz aklarıdır."

Piraye’nin babasının bu açıklaması karşısında ilk tepkisi şaşkınlıktır: "(...) Babam elinden kitap düşmeyen, aydın bir insandı.
Ama onun, kızlarına bir şairin -hem de yasaklı bir şairin- karısının adını verecek kadar edebiyat tutkunu olduğunu yeni keşfediyordum."
Piraye’nin doğduğu günden bu yana içinde taşıdığı edebiyat ve şiir tohumları hayatının bir bölümünde ilişkilerine de yansıyacaktır.

Roman, genç bir kızın aile, okul, aşk ve evlilik yaşantısına odaklanan ilginç bir biyografi özelliğine sahip; yazar, yarattığı kadın kahramanın yaşantısına bir ’kadın duyarlılığı’ ile yaklaşıyor.
Romanın ilk sayfalarında idealleri olan genç bir kız olarak tanıştığımız Piraye, sayfalar ilerledikçe ilişkilerin farklı boyutlarını yaşayacak, aşk duygusunun karşılığını kendi hayatına yerleştirmeye çalışacaktır.

"Piraye" romanını bir ’dram’ haline getiren ise genç kızın evlilik ve evlilik sonrası
yaşantısı olacaktır;
Piraye, üniversite öğreniminin hemen ardından Diyarbakır’a gelin gidecektir.

"Piraye"yi yakın çevrenizde aramayın sakın," diyor Canan Tan.
"Hem onun, hem de romandaki diğer karakterlerin hayal ürünü olduklarını belirtmeme, bilmem gerek var mı?
Ama uzak şehirdeki şarkının nihavent olduğunu söyleyen Nazım Hikmet ve "Gözlerin hani?" diye soran Ahmed Arif gerçek."

[ O kadar hoş bir kitap ki okuduktan sonra bittiğine üzüleceksiniz..
Memleketimi tekrar yaşadım, tekrar gezindim satırlar arasındaki Amed'de..

Bence kesinlikle bu kitabı okumalısınız.. ]
gerçekten çok güzel bi kitap 1.5 güne bitirdim bu kitabı okumaya değer bence hatta biraz zaman geçsin 2. kez okumayı düşünüyorumm
Alt 13-12-2008, 20:01 #47

bu sehir

;)
Kitap Önerme ve Sohbet..
Yazarı : Gabriel García Márquez
Konusu : Kolombiya'nın bir şehrinde işlenen cinayet anlatılır. Bu cinayet gerçektir ve Marquez bu cinayetin çocuk tanıklarından biridir.
bir ayda başlayamadım ama bir günde bitirdim çok güzel kitap
Alt 14-12-2008, 19:30 #48

||ѕє∂єƒ||

Deneyimli

Kitap Önerme ve Sohbet..

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan'ın Khaled Hosseini'de yaşadığı gibi...

Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısı'yla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseini'nin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden...

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar...

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

Bin Muhteşem Güneş, kelimenin tam anlamıyla 'beklenen' bir roman...


süper bi kitap şiddetle tavsiye ederim..
Alt 16-12-2008, 07:28 #49

hassreet

Belki.)

Masumiyet Müzesi

Kitap Önerme ve Sohbet..Kitap Önerme ve Sohbet..Orhan Pamuk
İletişim Yayınları;
İstanbul, 2008, 1. baskı, 14 x 20 cm, 592 sayfa, Türkçe, Kartonkapak.
ISBN No: 9789750506093Yalnız aşk değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki düşüncelerinizi de derinden etkileyecek bir roman...

Nobel ödüllü büyük yazarımız Orhan Pamuk'un üzerinde altı yıldır çalıştığı harikulade aşk romanı bu sözlerle başlıyor...

Masumiyet Müzesi'ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.1975'te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun'un hikâyesi; hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca okurun sevgi ve hayranlığını kazanmış olan, kitapları elli sekiz dile çevrilen ve her yeni romanı büyük bir merakla bütün dünyada beklenen Pamuk, okurlarına unutulmaz rüyalar gibi, akıllardan hiç çıkmayacak sarsıcı bir hikâye anlatıyor.
Alt 16-12-2008, 07:30 #50

hassreet

Belki.)

Siz Kimi Kandırıyorsunuz!

Kitap Önerme ve Sohbet..Kitap Önerme ve Sohbet..Soner Yalçın
Doğan Kitapçılık;
İstanbul, 2008, 1. baskı, 16 x 24 cm., 372 sayfa, Türkçe, Karton kapak.
ISBN No: 9789759917098Yakın tarihin labirentlerinde, ezber bozan, şaşırtıcı bir yolculuk...

Ülkelerin geçmişi ile bugünü arasındaki benzerlikler şaşırtıcıdır.30 mayıs 1876 askeri darbesiyle tahttan indirilen Abdülaziz'in başına gelenler ile Cumhuriyet döneminde ağır ekonomik kararlar alan hükümetlerin başına gelenler benzerdi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin bugün başörtüsünden yana tavır almasında şaşırtıcı bir yan yoktu, çünkü dönemin Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nde bundan 39 yıl önce Nihal Atsız ve Alparslan Türkeş ayrılığıyla birlikte büyük bir tarihsel dönüşüm yaşanmış, oy alabilmek için İslam motifinden yararlanma kararı verilmişti.

Tarikatlar geçmişte ülkenin sosyoekonomik ve siyasi hayatında önemli bir rol oynadı, ya bugün? Başka bir açıdan günümüz tarikatları...

Dünün eli silahlı Akıncı Gençler'i bugün ne yapıyor?

Adalet Ve Kalkınma Partisi'lilerin eşleri neden ve nasıl örtündü?

Osmanlı istihbarat örgütünü İngilizler neden ve nasıl kurdu?

Dincilerin Mehmed Âkif Ersoy'la ilgili yalanı artık son buluyor.

Doğruyu bulmak zekâ ve bilgi meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur.
Alt 16-12-2008, 07:31 #51

hassreet

Belki.)

üç saniyede karşınızdakini nasıl etkilersiniz?

Kitap Önerme ve Sohbet.. Kevin Hogan; Tercüme: Selim Yeniçeri
Yakamoz Yayınları;

Nisan 2008, 1. Baskı, 13,5x21, 340 sayfa, Türkçe, K. Kapak. ISBN No: 9944204774

Bir ortama girdiğinizde; insanların zihnini okumak istemez misiniz? Sizden gerçekten hoşlandılar mı? Size söyledikleri doğru mu?
'İnsanlar beden hareketleri tipik olarak bilinçaltı tarafından kontrol edildiğinden, izlediğiniz kişi gönderdiği mesajın farkında olmayabilir; hatta bilinç seviyesinde o mesajı gönderdiğini kabul etmeyebilir de! Genel olarak iletişimde bu kadar sorun yaşanmasının nedenlerinden biri de budur; insanların otomatik pilota bağlı halde yaşıyor olması...'
Bu kitapla, hayatınızın her alanındaki iletişimle ilgili sorunlarınızı çözebileceksiniz...
Alt 21-12-2008, 22:33 #52

ѕєℓιи«3тσяαмαи

Murat*mMm <3
Alıntı:
uyuz_kişilik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Kitap Önerme ve Sohbet..

Genç ve güzel Piraye adını Nazım Hikmet’in eşinden almıştır.
Genç kızın babasıdır Piraye ismine tutkun olan; diğer kızı da babanın Nazım Hikmet hayranlığından payını alır:
Hatice. Babanın açıklaması ilginçtir ki bu açıklama romanın temalarından birini de oluşturacaktır: "Piraye, Nazım Hikmet’in karısı.
Tam adı Hatica Piraye’dir. Nazım Hikmet’in onun için yazdığı şiirler ve mektuplar, edebiyatımızın gerçek yüz aklarıdır."

Piraye’nin babasının bu açıklaması karşısında ilk tepkisi şaşkınlıktır: "(...) Babam elinden kitap düşmeyen, aydın bir insandı.
Ama onun, kızlarına bir şairin -hem de yasaklı bir şairin- karısının adını verecek kadar edebiyat tutkunu olduğunu yeni keşfediyordum."
Piraye’nin doğduğu günden bu yana içinde taşıdığı edebiyat ve şiir tohumları hayatının bir bölümünde ilişkilerine de yansıyacaktır.

Roman, genç bir kızın aile, okul, aşk ve evlilik yaşantısına odaklanan ilginç bir biyografi özelliğine sahip; yazar, yarattığı kadın kahramanın yaşantısına bir ’kadın duyarlılığı’ ile yaklaşıyor.
Romanın ilk sayfalarında idealleri olan genç bir kız olarak tanıştığımız Piraye, sayfalar ilerledikçe ilişkilerin farklı boyutlarını yaşayacak, aşk duygusunun karşılığını kendi hayatına yerleştirmeye çalışacaktır.

"Piraye" romanını bir ’dram’ haline getiren ise genç kızın evlilik ve evlilik sonrası
yaşantısı olacaktır;
Piraye, üniversite öğreniminin hemen ardından Diyarbakır’a gelin gidecektir.

"Piraye"yi yakın çevrenizde aramayın sakın," diyor Canan Tan.
"Hem onun, hem de romandaki diğer karakterlerin hayal ürünü olduklarını belirtmeme, bilmem gerek var mı?
Ama uzak şehirdeki şarkının nihavent olduğunu söyleyen Nazım Hikmet ve "Gözlerin hani?" diye soran Ahmed Arif gerçek."
[ O kadar hoş bir kitap ki okuduktan sonra bittiğine üzüleceksiniz..
Memleketimi tekrar yaşadım, tekrar gezindim satırlar arasındaki Amed'de..
Bence kesinlikle bu kitabı okumalısınız.. ]
2 günde bitirdiim harika bi kitap
Alt 24-12-2008, 23:33 #53

Beetle Lov'e

kıvırcık saşşş

Kitap Önerme ve Sohbet..


Ölümün Kendilerine ne kadar yakın olduqunu bilmeden muhteşem bir malikanede yaşayan insanların,karmakarışık ilişkilerini ve entrikalarını anlatan,soluk kesen bir aşk ve intikam hikayesi.

İki aşk arasında kalan qüzel kızın hata sonucunda ortaya cıkan korkunç olaylar zıncırı...

Insanların özenerek baktıqı ıhtısamlı hayatların arkasındakı ıkıyuzluluk,mutsuzluk ve ihanetlerin yok oluşa qturen öyküsü.

Zekanın, azmin ve ıntıkam duyqusunun parayı ve qücü yenmesi.
Alt 28-12-2008, 22:02 #54

ѕρєє¢нℓєѕѕ..!

Foruma Isınan Üye

Uzun zamandır yoktum..

İznizle Orhan Pamuk'un bir kitabını tanıtacağım:

Kitap Önerme ve Sohbet..


Yalnız aşk değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki düşüncelerinizi de derinden etkileyecek bir roman...

Nobel ödüllü büyük yazarımız Orhan Pamuk'un üzerinde altı yıldır çalıştığı harikulade aşk romanı bu sözlerle başlıyor...

Masumiyet Müzesi'ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.1975'te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun'un hikâyesi; hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca okurun sevgi ve hayranlığını kazanmış olan, kitapları elli sekiz dile çevrilen ve her yeni romanı büyük bir merakla bütün dünyada beklenen Pamuk, okurlarına unutulmaz rüyalar gibi, akıllardan hiç çıkmayacak sarsıcı bir hikâye anlatıyor.

(Tanıtım Yazısından)Okunulası harika bir aşk hikayesi kitabı
Alt 30-12-2008, 15:03 #55

darqq

Yasaklı Üye
Alıntı:
CaReMeLenq´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ArkadaşLar kitapLarın fiyatLarınıda yazsanız hiç fena oLmas haniKitap Önerme ve Sohbet..

Bi Türk , TürkLeri anca bu kadar qüZeL anLatabiLirdi..
Herkese $iddetLe tavsiye ediyorum..

11 YTL

*
Cidden Komik v Eğlenceli (:
Cok qüzeL anLatıLmıs xD
Alt 01-01-2009, 23:15 #56

aşk-böcügü

Acemi Üye

Hatİce kundakÇi gÖzyaŞlarimdakİ tebessÜm


HATİCE KUNDAKÇI
GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM

SİZE ÇOK GÜZEL BİR KİTAP ÖNERİCEGİM ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM... YENİ ÇIKAN KİTAP DAHA KİTAPCILARA YERLEŞMEDEN İNTERNET SAYFASINDA ÜNLÜ OLMUŞ DURUMDA... VE SİTELERDE SINIRLI SAYIDA COK AMA COK UCUZA SATILMAKTADIR DAHA YENİ OLDUGUNDAN DOLAYI HERKES OKUSUN DİYE SADECE 2-4 LİRA ARASINDA FİYATI VAR...
ŞİİR KİTABINDAA AŞKI COK GÜZEL BİR ŞEKİLDE HİSSEDECEGİNİZ GİBİ NEFRETİ BİLE AYNI ANDA OKUYABİLECEKSİNİZ.... VE BU GÜZEL KİTABIN SAHİBİ DAHA ÇOK GENÇ 18 YAŞINDA EVET TAM ONSEKİZ YAŞINDA....
BENİM SİZE TAVSİYEM BU KİTABI İMKANINIZ VARSA ALMANIZ... İNTERNETTE GOOGLE YAZDIGINIZDA CIKIYOR ZATEN...Kitap Önerme ve Sohbet..
Alt 03-01-2009, 00:22 #57

°√.βŁα©κQυέεη.√°

Bizden Biri

Harikasınız kitap alasım geldi
Alt 03-01-2009, 00:31 #58

Rećkless.

~ 12.`

Alıntı:
uyuz_kişilik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kitap Önerme ve Sohbet.."Biliyorum, imkansız aşk bu!
Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat.
"Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."


Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...

...


[ Oyy bu kitabı anlatmaya kelimelerim yetersiz kalır..
Okuyan herkesin kendinden bir şey bulacağına eminim..
Çok ağladım bu kitabı okurken çook.. :'(
Ve uzunca bir süre kendime gelemedim..

Bir aşk ancak bu kadar güzel anlatılır..]

süper bi kitap .,
$iddetLe tavsiye ederim .
Alt 11-01-2009, 20:34 #59

b έ z a u b έ r n đ ™

|»¨deatLess●Love¨«|

Kitap Önerme ve Sohbet..
Cem Yılmaz Turan
Neden Kitap

İstanbul, 2006, 14 x 20 cm, 192 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.

'Söyle bana! Bana hangi şarkı olduğunu söyle. Ben de, o şarkıya kaç kez umutsuz bir iç çekişle sarıldığımı, şehrin hangi karanlık köşelerine saralı bir bakışla uzandığımı, seni gözlerimin önüne getirdiğim zaman, kalbimin nasıl da tarifsiz bir sızıyla kanadığını anlatayım.'

Benim Memleketim Senin Kalbin; dinmek bilmeyen bahar yağmurlarına unutulmaz şarkıların eşlik ettiği, tutkulu ve içten bir ruh halini anlatıyor. Platonik aşkın hüzünlü mutluluğunu şiirinde gizleyen o büyülü dünyada yaşayan Naim' in hikayesini...

Sevdiği kıza kalbini açamayan, yazdığı aşk mektuplarını vermeye cesaret edemeyen Naim, hareketli hayatında hiçbir kadına aşık olamayan zengin bir playboy ve gizemli bir ruh hastasını yakalamak için Amerika'dan gelen genç ve güzel bir psikiyatr...

Yolları birleşen bu üç insanın tuhaf arkadaşlığı, aydınlanmayı bekleyen sırlar, 'Aşk nedir? ' sorusuna bulunan sıra dışı cevaplar ve türlü entrikalarla polisiye bir renge bürünürken, bir yandan da aşkın müziğini içinizde hissedeceksiniz, göz yaşlarınızla gülümsemeniz birbirine karışacak.

Sıcak ve yalın bir dille yazılmış bu duygulu aşk hikayesini asla unutamayacaksınız!


kendi yorumum = muhtesem bi kitap okumaya değer..
Alt 11-01-2009, 20:40 #60

b έ z a u b έ r n đ ™

|»¨deatLess●Love¨«|

Kitap Önerme ve Sohbet..

Ölümü bekleyen Rosella Galante ile genç Pelin'in hayatları
'lüzumundan fazla medeni'
bir Orta Avrupa kentinde kesişir.
Gönül yaraları ve geçmişteki acıların yanı sıra
iki kadını bağlayan çok önemli bir şey daha vardır...
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:37 .