Sponsorlu Bağlantılar:
  Yeni Çıkan Kitaplar
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree4Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 13-04-2009, 18:49 #21

anqeLqirL_xD

Foruma Isınan Üye

emekLerinize sağLık

Alt 23-04-2009, 22:47 #22

RoseGirl83

Yeni Üye

ÖLÜMDEN ÖNCE AŞK VARDI / Ş.Adnan Şenel /Roman

Ölümden Önce Aşk Vardı
Roman / Ş.Adnan Şenel

Çocukluk ve gençliklerinde uzaktan yaşadıkları aşklarını dile getirememiş; itiraf edememiş; birbirlerine sevdiklerini söyleyememiş iki sevgili… Yirmi yıl sonra onları bir araya getiren ölümcül hastalık… Ölümden önce yaşanan aşk…
Onların aşkına şahitlik eden, kızın çileli annesi; yıllar önce depremde ailesini kaybeden, bir zamanların ateisti yaşlı adam; kocasını seven ve fakat onun aşkına da saygı gösteren kadın…
Yanıbaşımızdan gelip geçiveren, farkında olmadığımız hayat…Ve hayata anlam katan acı… Ölüm ve kader gibi hayatın kaçınılmaz gerçeği ve parçası olan acı…
***
Bu romandaki olayların, yaşantıların, mekânların bir kısmı gerçek, bir kısmı hayalîdir. Keza, kişiler de öyle… Kimbilir, bu kişilerden biri de sizsiniz… Sahi, sizin de sevip ama sevdiğinizi söyleyemediğiniz “ulaşılmaz” bir sevgiliniz oldu mu hiç?

http://www.kulturtv.com.tr/kitap/67015/Olumden-Once-Ask-Vardi
Alt 23-04-2009, 23:08 #23

mcgokhan87

Forum Heveslisi

okumadım ama güzel kitaba benzio tşkler..
Alt 19-06-2009, 23:54 #24

Õżпџѓ ッ


tşkler ..
Alt 25-07-2009, 13:32 #25

мqisн

Forumun Tiryakisi

Cehennemde Balo Geceleri - Stephenie Meyer

Yeni Çıkan KitaplarKitabın Özeti :
Alacakaranlık Serisinin yazarı Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison ve Michele Jaffe gibi olağanüstü yazarların kaleminden yazılan bu beş hikaye sizi karanlığın entrikalarıyla sarsacak, aşkın en tutkulu haliyle içinizi ısıtacak ve çarpıcı kurgusuyla sizi esir edecek.

Cehennemde Balo Geceleri sürprizlerle dolu! Baloda kiminle dans edeceğinizi düşünmeyi bırakın çünkü vampirler, melekler ve şeytanlar sizi bekliyor! En ateşli ve en etkileyici halleriyle... En korkunç ve en gizemli hikayeleriyle... En aşık ve en düşman gözleriyle...

Bu etkileyici derlemede, yazarlar balo gecelerini yeni bir seviyeye, karanlığın büyülü mertebesine taşıyor. Kara Melek ile dans etmeniz hiçbir şey ile kıyaslanamaz ve bu melek o gün ne kadar ateşli göründüğünüzü söylemek için orada değildir.

Kıyafetinizi hazırlayın, baloya davetlisiniz!

Yalnız, unutmayın balo gecemiz cehennemde!
Alt 26-08-2009, 00:05 #26

Emsila

Foruma Alışıyor

Yeni Çıkan Kitaplar

Geniş bir okuyucusu olan tanınmış bir yazarın hayatından önemli sahnelerin de yer aldığı bu kitap; her insana ibret olacak kadar şaşırtıcı, düşündürücü ve duygu yüklü konulardan oluşmaktadır.
Bütün olumsuz şartlara rağmen azmin, ümidin ve fedakârlığın sonunda elde edilen başarı, herkese örnek olması niyetiyle kaleme alınmıştır.

Yürekleri titreten bu amansız yaşam mücadelesi, çaresizlik içinde çareyi, dert içinde dermanı anlatmaktadır.
Bu hayat öyküsünde sabır, azim, umut ve ihanet birbirine karışmıştır. Öyle ki her insana yetecek kadar ibret dersi vardır.
Her anı çileyle, dramla ve gözyaşıyla sulanan bu yaşam serüveninde, dayanılmaz çırpınışlar yürekleri burkmakta ve duyguları şaha kaldırmaktadır.

En ağır şartlarda bile "nasıl başarıldığını" anlatan bu eser; hayata küsen, başarısızlığı kabullenen ve ümidini yitiren her insana, yeni bir ümit ve şaşmaz bir rehber olacaktır. Dayanabilen yüreklere...
Alt 17-10-2009, 20:18 #27

JeSsy

~TanımSızım~

Kazanan Yalnızdır

Yeni Çıkan Kitaplar

Kazanan Yalnızdır’da Paulo Coelho, On Bir Dakika ve Zâhir’de öne çıkan temalara geri dönüyor. İçinde yaşadığımız dünyada, lükse ve ne pahasına olursa olsun başarıya olan bağımlılığımızın, yüreğimizin sesine kulak vermemizi engellediğini anlatıyor bize.

Coelho okuru bu defa, kendi de*yimiyle Sü*persınıf’ın –hayallerin gerçeğe dönüştüğü sinema ve moda dünyasına girebilenlerin– toplandığı Cannes Film Festivali’ne götürüyor. Bu ayrıcalıklı sınıfın bazı üyeleri zirveye ulaşmıştır ve konumlarını yitirmekten korkarlar: para, güç ve ün tehlikededir: çoğu insanın, bedeli ne olursa olsun, uğruna her şeyi yapmaya hazır olduğu değerler.

Kitabın kahramanları bu modern gösteriş dünyasında buluşur: Rus milyoner İgor, Ortadoğulu moda devi Hamid, başrol peşinde Amerikalı aktris Gabriela, hayatının vakasını çözmeyi uman dedektif Savoy ve başarılı bir mankenlik kariyerinin eşiğindeki Jasmine. Dayatılan türlü hayalin yarattığı kargaşada, kendi kişisel hayalini belirlemeyi ve gerçeğe dönüştürmeyi kim başaracak?
Alt 19-10-2009, 18:14 #28

Sαнil

Fener.

tşkler..
Alt 04-12-2009, 02:14 #29

mckarakule

Bizden Biri

.. saol un ..
Alt 04-12-2009, 02:17 #30

mckarakule

Bizden Biri

Üç Fincan Çay
İkram edilen ilk fincan çayda, henüz yabancısındır.

İkincisinde… arkadaş olursun. Ama biri sana üçüncü fincan çayını

ikram ettiğinde, artık aileden sayılırsın ve bizim ailelerimiz

için yapmayacağımız şey yoktur. Amerikalı dağcı Greg Mortenson Himalaya Dağlarındaki

K2 tırmanışı sırasında yolunu kaybeder. Neredeyse yanlışlıkla,

hasta ve bitkin Pakistan’ın dağlık bölgelerindeki ücra bir dağ

köyüne varır. Bu “hata” hem onun hem de orada yaşayan yoksul

çocukların hayatını değiştirecektir. Köylü çocukların okulları

olmadığından sopalarla buza yazarak çalışmaları onu çok üzer.
Yeni Çıkan Kitaplar
Alt 04-12-2009, 02:19 #31

mckarakule

Bizden Biri

Kalbin Böcüü_Atilla Atalay
Bi keresinde Oğuz Abi söylediydi, “Herşeyi yazıp çizdikten sonra bir çeki taşı kalır insanın içinde,” dediydi. “Çeki taşı” nedir bilmiyorum. Ama tüm o komikliklerden sonra, insanın içine oturan, ağır ve kıpırdatılamaz acıklı bişeylerin kaldığı doğrudur.

Yazarsın, çizersin, bunlar hakkaten birilerini güldürür ama Oğuz Abi’nin söylediği gibi: Senin içinde, bütün güldürücü, sevindirici coşkulu bileşenleri aldıktan sonra, ağır, yerinden oynatılamaz, gözyaşı dahil bilinen herhangi bir sıvıyla akıtılıp temizlenemez bir tortu kalıp birikir. Geriye irisinden bi taş, “çeki taşı” kalır. Ben işte o “ciddi ve hisli” yazıları yazmaya kalkıştığımda, çeki taşından kırabildiğim parçalarla harfler yaptım kendimce.
Alt 22-01-2010, 14:42 #32

RoseGirl83

Yeni Üye

A.S.İ.T. (Hasan Basri Şenel)

Her geçen süre bir suç kenti hâline gelen İstanbul’da, kanunların boşluğundan faydalanarak istediği gibi at koşturan suçlulara hak ettikleri cezayı A.S.İ.T. verecekti… Yıllar öncesine uzanan bir intikam vesilesiyle kurulan ve kurbanlarının alınlarına vurdukları A.S.İ.T. damgasıyla giderek ünlenen ve halkın da sempatisini kazanan bu örgüt, asıl ve asli görevini yerine getirdikten sonra kendini lağvedecekti… Fidye amacıyla kaçırılan kızı ölen zengin iş adamı Hamit Karataş ile uyuşturucu kaçakçısı iş adamı Boran Güney arasındaki amansız kapışma… Bir yanda A.S.İ.T. öte yanda bu örgütü deşifre etmeye çalışan polis… Gerilimin, heyecanın ve aşkın eşlik ettiği macera yüklü öykü…

Yeni Çıkan Kitaplar
Kültür TV | A.S.İ.T. | Kitap detayları
Alt 26-01-2010, 16:39 #33

_Asude_

Azimli Üye

SaoL...
Alt 26-01-2010, 19:57 #34

endopLazmiq_meLankoLiq !?

Deneyimli

Yeni Çıkan Kitaplar
Kayıp Sembol (The Lost Symbol)
Dan Brown

Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?...
Alt 07-02-2010, 23:27 #35

tekaskim_e

Yeni Üye

Selam arkadaslar bn ızmırde toptan kıtap daqıtım fırmasında calısıyorum sızlere ıstedıqınız
Alt 07-03-2010, 15:47 #36

Kristen S.

Yeni Üye
Yeni Çıkan Kitaplar

Bir Güneyli Vampir Romanı
Bugün inceleyeceğim roman, şu günlerde oldukça popüler bir dizi olan True Blood’un doğmasına neden olmuş başarılı bir vampir kitabı.
Kitap çoğu vampir romanında olduğu gibi yine kahramanın ağzından anlatılıyor. Kitabımızın ana karakteri Sookie Stackhouse adında genç ve güzel bir kız. Sookie, Louisina’nın ufak bir kasabası olan Bon Temps’de, büyükannesiyle birlikte yaşamakta. Düzeyli bir barda garsonluk yaparak geçimini sağlamakta. Ancak Sookie’nin kendi deyişine göre bir tür “beceriksizliği” var. Onun beceriksizliği, insanların zihinlerini okuyabilmesiyle alakalı.
Alt 09-05-2010, 13:59 #37

sisqo

Acemi Üye

Her Hikaye Bir Hayattır

Varlık insanla başlamadı insanla da bitmeyecek ama insan, eşyaya hep hükmedecek. İnsanın yokluktan varlık âlemine çıkması bir hikâye idi, yaşaması hikâye, vaat edilen yere doğru gitmesi de hep hikâye olacak.

Yaşanmış hikâyeler okuyan ve anlayanlar için bir yol işareti, bazen yaşanacak bir hadisenin uyarıcısı olup o olumsuzluğun tekrar yaşanmaması için bir kurtarıcı olabilir. Bu yönü ile insan, hikâyelerden istifade ederek hem şahsi insan tarihini tekerrür ettirmemiş olur, hem de daha az hata ile daha fazla mesafe kat etmiş olur uzun yolculuğunda.

Yaşanmış hikâyeler hayatın aslında ne kadar güzel olduğunu anlamaya, olayların ardındaki sırları görmeye, hadiselerde saklı hikmetleri anlamaya yardımcı olurlar. Bu kitaptaki bir demet yaşanmış hikâyede hayatınızdan izler bulacaksınız. Sizi yaşanmış hikâyelerin gizem dolu dünyasına davet ediyoruz.

Yeni Çıkan Kitaplar
Alt 07-07-2010, 18:31 #38

SéNi_SéviyoRumm

Foruma Alışıyor

Alıntı:
endopLazmiq_meLankoLiq !?´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yeni Çıkan Kitaplar
Kayıp Sembol (The Lost Symbol)
Dan Brown

Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?...
Gerçekten mükkemel bir kitap.Bu seriyi yakından takipçisiyim
Alt 06-08-2010, 13:40 #39

'majestic

Bizden Biri

Yeni Çıkan Kitaplar

İnsanlık Tarihinin En Kötü Kararları
Tarih Meraklıları İçin Vazgeçilmez Bir Kaynak
Stephen Weir
Caretta Yayıncılık, 256 Sayfa


"Tarihi hatırlayamayanlar, onu tekrar etmeye mecburdurlar."
Caretta Yayıncılık'tan, tarih meraklıları için tam bir referans kitabı olmasının yanı sıra, tarih okumayı 'sevimsiz' bulanların da tüm görüşlerini bir anda değiştirebilecek bir eser...
"İnsanlık Tarihinin En Kötü Kararları", tarihsel süreçte büyük etkiler uyandıran 50 hatayı; fakrlı bir dille, neden-sonuç ilişkilerini inceleyerek, hataya neden olan motivasyon kaynaklarını belirleyerek, hatanın meydana gelme nedenlerini ve yapılan hata sonrasında yaşananları kısaca özetleyerek bir araya getiriyor.
Tarihin pek çok en kötü kararından bir kaçını bir araya getiren bu kitapta saflıkla yapılmış gaflarla değil, tam anlamıyla kafasızlık ürünü hatalarla; yalnızca kötü tercihlerle değil, geri kalanımız için çok ağır sonuçları olan tercihlerin bazılarıyla karşılaşacaksınız
Alt 06-08-2010, 13:42 #40

'majestic

Bizden Biri

Yeni Çıkan Kitaplar

Katherine
Şövalyelerin Kadını
Anya Seton
Çeviri: Selim Yeniçeri
Sonsuz Kitap Yayınevi
Temmuz 2010, 597 Sayfa, 9.90 TLİngiliz kraliyet ailesinin ataları arasında tarihi en çok etkilyen iki kişinin, Katherine Swynforn ve Lancaster Dük'ü John Gaut'un tutkulu aşkının romanı...
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:26 .