Sponsorlu Bağlantılar:
  Yeni Çıkan Kitaplar
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree4Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 20-08-2011, 22:43 #61

`Minά.

make-up artist.
Yeni Çıkan Kitaplar

Nazlı Eray, 2002 Yunus Nadi Roman Ödülünün kazanan Aşkı Giyinen Adamda, tuhaf ve komik dünyalarından birini daha kuruyor: Dürnev Ablanın tarot kartlarından çıkan Eddie Fisher, Elizabeth Taylor ve Debbie Reynolds; kahramanımızın ve Eddienin anıları yüklenmiş koyun kelleleri Peyami ile İdris; şoför Kâzım Efendinin çıkardığı gazla dirilen, cinayet kurbanı yaşlı ana-kız; Belligün Pastanesinde Mihri Ablayla birlikte kahve fincanının içinde izlenen Eddie Fisher konseri Doktor Ayberk yaklaşmıştı bana. Yavaşça kulağıma eğilip, Olağanüstü bir şey bu! Bir saattir dinliyorum onu. Hayatından kesitler anlatıyor. Hollywood, Las Vegas; güzel kadınlar; Elizabeth Taylor ile yaşadığı yoğun aşk yüzünden yaşamın bir başka köşesine kayışı; bir iki gecelik kaçamaklar; uzun süreli ilişkilerden kaçması, kadınlara verdiği armağanlar; amfetamin ve kokaine bağımlılığı; bu uçurumdan kurtulmak isterken düştüğü bir paralı tımarhane; sesini yitirişi... Her şeyi anlatıyor. Müthiş bir bellek, olağanüstü bir açıkyüreklilik... Hayatımda hiçbir şey beni bu kelle kadar şaşırtmamıştı, hayretler içindeyim dedi. Bir tıp doktoru olarak bu olayı nasıl yorumluyorsunuz? diye sordum. Yorumlayamıyorum. Beni aşan bir şey bu dedi.


Alt 28-04-2012, 21:17 #62

Tubi *

Azimli Üye

Yeni Çıkan Kitaplar

"Aşk da biter... ve sen kurduğun düşten düşersin."


Kahraman Tazeoğlu "SÖZ" 10 Mayıs'ta tüm kitapçılarda...dαмɴedѕoυl Bunu beğendi.

Alt 13-02-2013, 20:50 #63

kimsin sen

Forum Heveslisi

En son çıkan kitaplar

Rusya Ve Polonya'da Din, Kimlik Ve Siyaset - Sevinç Alkan Özcan - Küre Yayınları
Komünist sistem nasıl bir “sekülerleşme” modeli öngörüyordu? Sekülerleşme, Katolik ve Ortodoksluğun tarihî olarak din-devlet ilişkileri, siyasi örüntüler ve ulusal kimlik üzerinde son derece etkili olduğu iki post-komünist ülkede, Polonya ve Rusya’da neye tekabül ediyor? Katolik Polonya Batı Avrupa paradigması içinde ele alınabilir mi? Kiliselerin kamusal alanda son dönemde artan etkisi nasıl açıklanmalı? Komünist rejimlerin çözülmesinden sonra ortaya çıkan yeni durum, sekülerleşme sürecinin temel kavramsallaştırmalarına bir meydan okuma mı? Ya da bu ülkeler için farklı sekülerleşme modelleri mi söz konusu?
Sisle Gelen Yolcu - Jean-Christophe Grange - Doğan Kitap
Ben gölgeyim. Ben avım. Ben katilim. Ben hedefim.Kurtulmak için tek çarem var: diğerinden kaçmak. Peki ya diğeri de bensem?
Gelenekle Gelecek Arasında Bediüzzaman - Metin Karabaşoğlu - Nesil Yayınları
Vahyi dışlayanların kurduğu 'yeryüzü cenneti' hayallerinin 'cehennem'e çevirdiği bir dünyada yaşadı Bediüzzaman Said Nursî. Dünya savaşları gördü; büyük altüst oluşlara, insanlığın yüzyüze geldiği büyük bunalımlara şahit oldu.
Dracula Günlükleri - Kim Newman - İthaki Yayınları
1888 yılındayız, Kraliçe Victoria yeniden evlendi ve eşi de Eflak prensi, kötü şöhretli Kont Dracula’dan başkası değil. Kirli soyu, giderek artan sayıda sakininin vampir olmayı tercih ettiği Londra’da yayılıyor.
Korku - Thierry Serfaty - Pegasus Yayıncılık
Herkesin bir korkusu vardır. Seninki ne? Biri kendini yırtıcı hayvanların önüne attı. Diğeri boşlukla yüzleşmek için yüksek bir binanın tepesine çıktı. Bir başkası emniyet kemerini takmadı ve arabasını son hızla sürdü. Hepsi de ölüme korkusuzca yürüdü ve gözlerinde zafer dolu bir bakış vardı. Sanki sonunda özgür olabilmişlerdi. Komiser Erick Flamand bu gizemli ölümlerin sorumlusunu bulup bu katliama bir son vermeli.
Cengiz İmparatorluğu - Mustafa Uyar - Ötüken Neşriyat
Moğolların Gizli Tarihi ve Altan Topçi adlı Moğolca kaynaklar; Ata Melik Cüveynî'nin Târih-i Cİhângüşâ'sı ve Reşîdüddin Fazlullah Hemedânî'nin Câmi-el-Tevârîh'i gibi Farsça eserler; Plano Carpini, William von Rıbruk ve Marco Polo gibi Batılı seyyahların notları Moğol İmparatorluğu tarihinin muasır kaynakları konumundadırlar.
Geronimo'nun Ölümü - Enis Batur - Sel Yayıncılık
Enis Batur, bu kitaba Usame bin Ladin'in öldürüldüğü gecenin sabahında başladı. 11 Eylül 2001 sabahına dönerek. İki sabah arası, sayısız hareketli ve hareketsiz görüntüyü belleğimize doldurdu yazılı ve görsel medya: Yazar, bu çığ gibi büyümüş imge taşkınlığının içinden bize gösterilmek istenen, bize gösterilmek istenmeyen iki filmin ortak, bileşik senaryosunu dokumaya, "başkalarının acısını seyretmek" durumumuzu yorumlamaya girişiyor.
Futbol Mu? Yok Daha Neler! - Bilgehan Uçak - İthaki Yayınları
Türkiye’nin as takımıyla futbola, spora ve hayata dair sportmence söyleşiler.
Tıp Bu Değil - İthaki Yayınları
Modern tıbbın verdiği zarar, yararıyla yarışır hale geldi. Dünya ölçeğinde ve ülkemizde yürütülen “sağlıkta dönüşüm”ün toplum karşıtı politikalara dayandığı giderek açığa çıkıyor.
Felsefi ve Siyasi Yazılar - Louis Althusser - İthaki Yayınları
Söz bir kez daha Althusser’in Yazılar’ın bu altıncı ve son cildi, Althusser düşüncesinin klasik temalarından oluşan metinleri bir araya getiriyor. Felsefe, bilim, din ve ideoloji nasıl tanımlanmalıdır ve aralarındaki ilişkilerin doğası nedir?
Demokrasinin Karanlık Yüzü - Michael Mann - İthaki Yayınları
Bu eserde ortaya konan yeni etnik temizlik teorisi en korkunç vakaları -sömürgelerdeki soykırımlar, Ermenistan, Nazi Holokostu, Kamboçya, Yugoslavya ve Ruanda- ve nispeten hafif şiddet vakalarını -ilk dönem modern Avrupa, çağdaş Hindistan ve Endonezya- temel alıyor. Cinai etnik temizlik moderndir - “demokrasinin karanlık yüzüdür”.
Cebrail'in Kanatları - Mehmet Sancaktutar - Ötüken Neşriyat
Kayalardan fışkıran bir su kadar berrak, güçlü, sürükleyici, pırıl pırıl bir dil ve şiir tadında serazat bir üslup. Türkçe yazılmış veya Türkçeye tercüme edilmiş hiçbir romanda olmayan nadir ve bakir bir konu.
İran ile Turan - Osman Karatay - Ötüken Neşriyat
Doç. Dr. Osman Karatay eski sorulara yeni cevaplar vermekle kalmıyor. Onun bilim dünyasındaki ayırıcı özelliği eski cevaplara yeni sorular sormasıdır. Nakletmesi değil, süzerek almasıdır. Böylece bazı durumlarda bilim diye bildiğimiz şeyin ardındaki siyaset ortaya çıkıyor. Ama bu kitapta yine de siyasetle uğraşmıyor. Yeni sorular ve yeni cevaplar onu yeterince meşgul ediyor.
Nur Denizinde Seyahat - Seyit N. Erkal - Şahdamar Yayınları
Bu çalışmada,Birinci Lem'a Risalesi çerçevesinde, "sırr-ı ehadiyetin nur-u tevhid içinde inkişafı" hakikatini, Yunusî tecrübesinden hareketle muhataplarıyla paylaşan Üstad Hazretleri'nin; Eski Said devrinde ilmelyakin/epistemolojik/aklen ve fikren, Eski Said'den Yeni Said'e geçiş berzahında aynelyakin/fenomenolojik/nefsen ve hissen, Yeni Said döneminde ise hakkalyakin/ontolojik/kalben ve ruhen yaptığı seferlerine, Katre, Zühre ve Reşha sembolleri dürbünlerinden bakmaya gayret edeceğiz.
Kadim Sır - Zeynep Kayadelen - Kaynak Yayınları
Kadim Sır adlı roman 15. yy Osmanlısında 2. Murat Han'ın padişahlığı ve Fatih'in çocukluğu dönemine denk gelen bir zeminde geçmektedir. Kitapta birden fazla kahraman ve birden fazla takip edilen serüven vardır. Saray ahalisinin özellikle Padişah ve yardımcılarının fetih yolunda karşılarına çıkan engeller ve manevi gayretleri, Genç Fatih'e rehberlik eden Akşemseddin Hazretlerinin mana insanı olduğu hikâye edilmeye çalışılmıştır. Diğer taraftan hastalık, ölüm, zenginlik şöhret gibi engelleri aşmaya çalışan halktan ve genç kahramanlar vardır.
Baston - Menaf Gölcüklü - Kaynak Kitaplığı
Çanakkale Savaşı'nın anlatıldığı bu roman, tarihi gerçeklere dayanmakta olup yine bu gerçekler ekseninde kurgulanmıştır. Bu romanda Çanakkale Savaşı alışılagelmiş anlatımlardan farklı olarak karşı cephenin bakışı ile ele alınmıştır. Bir motelde içine kapanık, kendi halinde yaşayan, bir adam olan Bay Vincent kimsesiz ve sakattır. Israrlı sorular karşısında istemeyerek de olsa eski hayatını anlatır.
Alt 16-01-2017, 13:19 #64

kleopatra.

Forum Üstadı

AYFER YÜKSEL -CİNİUS YAYIN EVİ

Suç mu suçluydu, nedeni mi? Nedenler masum ise suçun adı neydi? “Onlar benim ailemdi! Suçsuzluğuma inanmaları için delile ihtiyaçları yoktu!” diyor Nisa. Kırılıyor, paramparça oluyor ama vazgeçmiyor. Varı yoğu iki kolu, iki bacağı! Biri de sakat üstelik. Ama çocukları istedi ya, ‘Bizim annemiz sekoya gibi değil’ dediler ya bir kez, o sekoya kadar güçlü olacak. Kararlı. Anne olmayı seçiyor Nisa! Annelik zamanından çalacak her ihtimali, kariyerini, zevklerini, aşkını, gururunu birey olmanın vereceği tüm hazları elinin tersiyle iteliyor ama nafile! Bu kez de vazgeçtiği tüm roller, eksikliği gibi yüzüne çarpılıyor. “Olsun!” diyor Nisa. Öğreniyor zamanla, hayatın acımasız sürprizlerine hazır olmayı, gözyaşlarını içine akıtıp duvar örmeyi, o duvarla devleşip çocuklarını kötülüklerden korumayı…Sekoya ve Ben, sıradan olmayı seçen sıradışı bir annenin, Nisa’nın hikayesi. Sınırları zorlamak değil, sınırların içinde kalabilmek bütün meselesi.
(Tanıtım Bülteninden)

Medya Cinsi : Ciltsiz
İlk Baskı Yılı : 2017
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 240
Ebat : 14x22
Baskı Sayısı : 1. Basım
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:00 .