Çok Satanlar
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 14-04-2010 #21

Böceq.

Foruma Alışıyor

T$kLer

Alt 15-08-2010 #22

'majestic

Bizden Biri

Çok Satanlar TEMMUZ 2010[D&R listesi]

1- TAKUNYALI FÜHRER

Çok Satanlar
İsyana katılan aileden mi geliyor?
Rumlar neden “Bizim çocuk Erdoğan” diyor?
İktidarında, Ayasofya açılacaktı, kilise açıldı, cami ve Kur’an kursu yıkıldı.
Mehdiliğe mi soyundu?
Tayyip hakkında Türk değil diyen başdanışmanı.
Yırtık ayakkabı giydiği günlerden 3 bin dolarlık ayakkabıya.
Satılan değerlerimiz.
Kur’an bülbülü olarak lanse edilmesine rağmen, Kur’an dersinden kaç aldı?
Amerikalıların çaylağı ve “At sineği.”
Tayyeap’in üç çocuk istemini üzerine alan kadın bakan. (?)
Hümeyni özlemcisi Türkler kim?
Hizbullah ve İBDA-C ile dans.
MİT, Tayyeap’i seviyor mu?
Tayyip’in en yakınındaki uyuşturucu kaçakçıları.
Tayyip’in önünü açan cinayetler.
Tayyip’in küresel teröristlerle bağlantıları.
Hablemitoğlu cinayetinin bilinmeyenleri.
Otoriteye boyun eğen “hiddetli kasımpaşalı” ve daha fazlası…
Yazar:Ergün Poyraz
Yayınevi: Togan
Fiyat:20 TL

2- İstanbul Hatırası

Çok Satanlar

Ahmet Ümit’in beklenen romanı İstanbul Hatırası 1 Haziran tarihinde okurlarla buluşuyor. Romanlarında zengin arka planı polisiye kurgu içinde vermekteki ustalığı ile bilinen Ahmet Ümit’in bu romanı da yine peş peşe işlenen cinayetlerin çevresinde kurgulanmış. Ancak bu kitabı sıradan bir polisiye romandan ayıran birçok özellik var. Her şeyden önce zengin kadrosu ile İstanbul Hatırası, çeşitli kesimlerden İstanbulluyu bir araya getirerek içinde barındırdığı alt öykülerle zengin bir yapı sunuyor. Birbirine bağlanan bu alt öyküler bir yandan gerilimin etkisini artırırken bir yandan da romanı şenlikli ve çok yönlü bir yapıya ulaştırıyor.
Kitabın bir başka önemli özelliği de İstanbul hakkında son derece detaylı bilgi içermesi. Kurgunun içine yerleştirilen bu bilgiler hem okumayı daha meraklı hale getiriyor hem de tarih aracılığıyla çok günümüzün dışındaki öykülerin de kurguya yerleşmesine imkan tanıyor. Böylece Ahmet ümit’in İstanbul Hatırası adlı romanı, başka başka dönemlerin öykülerinin eşliğinde, günümüz İstanbul’unun geniş bir panoramasını oluşturuyor. Tutucusundan modernine, eski İstanbullusundan yeni göç etmişine, milliyetçisinden gayrı Müslim’ine varana dek İstanbullu diye adlandırılabilecek herkes bu kitabın içinde kendi öyküleriyle birlikte İstanbul’un devasa çarklarının dişlilerini dile getiriyor. Binlerce yıllık tarihiyle İstanbul başrolü oluştururken romana girip çıkan her karakter de İstanbul’un nasıl İstanbul olduğunu aktarıyor.
Yazar:Ahmet Ümit
Yayınevi: Everest Yayınları
Fiyat: 20 TL
3- Fırat 2

Çok Satanlar

Kitabın türü: Karikatür
Kağıt Bilgisi: 1. Hamur
Basım Tarihi: Temmuz 2010
Basım Sayısı: 1. Basım
Kitap Boyutları: 16,5 x 19 cm
Çizer:Uğur Gürsoy
Sayfa Sayısı: 64
Dili: Türkçe
Yayınevi: Mürekkep Basım Yayın
Fiyat:11 TL
4- Sil Baştan

Çok Satanlar
Ken Grimwood’un sıradışı eseri Sil Baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?
43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir… tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini… Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?
Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.
Yazar:Ken Grimwood
Yayınevi: Koridor
Fiyat: 16 TL5- İçindeki Gücün Sırrını Keşfet

Çok Satanlar
Mutlu, güçlü, başarılı olmanın, para kazanmanın ve aşk içinde yaşamanın aslında ne kadar kolay olduğunu siz de bu kitapla göreceksiniz.
Bu kitapta; Düşünme şeklini değiştirdiğinde her şeyi değiştireceğinizi, aşkı, parayı, başarıyı, sağlığı ve istediğimiz her şeyi kendimize nasıl çekeceğimizi, büyüden, nazardan nasıl korunacağımızı, düşünce gücüyle maddeyi nasıl kodlayacağımızı, yavaşlamanın ve farkındalığın önemini, ıstıraplarımızı nasıl sona erdireceğimizi, korkularımızdan, endişelerimizden arınma yollarını, hayallerimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi, günleri, burçları ve bitkileri, değerli taşlar ve anlamlarını, evimizde Feng Shui ile nasıl mucizeler yaratacağımızı, beş elementin hayatımızdaki anlamını ve yaşama dair daha birçok şeyi hayatın bilgeliyle birlikte öğrenip, çeşitli testler eşliğinde kendimizde mucizeler yaratacağız.
Yazar:Nuray Sayarı
Yayınevi: Destek Yayınları
Fiyat: 13 TL
6- Kayıp Gül

Çok Satanlar
Bütün Dünya Bir Türk Romanını Konuşuyor
Genç Türk Romancı Serdar Özkan’ın ilk romanı Kayıp Gül bugüne kadar 29 dile çevrildi, 40′tan fazla ülkede basıldı. Kanada’dan Japonya’ya, Brezilya’dan Endonezya’ya, dünyanın dört bir yanında okurların büyük ilgi ve beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede haftalarca bestseller listelerinde yer aldı.
Tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından St. Exupéry’nin Küçük Prens’i, Richard Bach’ın Martı’sı, Hesse’nin Siddarta’sı ve Paulo Coelho’nun Simyacı’sına denk tutulan Kayıp Gül, özgün bir “kendini keşfetme” romanı.
Değişik kültür ve felsefeleri günümüzün modern yaşantısıyla iç içe sunan Kayıp Gül, Doğu’yla Batı arasında bir köprü eser niteliğinde. Sanki bu yönüyle, hem tarihsel hem de coğrafi anlamda Doğu ile Batı arasında bir köprü olan kültürümüzün çağdaş edebiyata akseden bir yansıması.
Kayıp Gül’ün kahramanı Diana’nın peşine takılan okur, başta Türk kültürüne olmak üzere, Yunan mitolojisinden Yunus Emre’ye; William Blake’ten Sokrates’e; doğu mistisizminden Küçük Prens’e; Meryem Ana’dan Nasrettin Hoca’ya; modern yaşantıdan metafiziğe; gerçek dünyadan düşlerin dünyasına ve San Francisco’dan İstanbul’a uzanan bir yolculuğa çıkıyor.
Kayıp Gül, evrensel mesajları ve kültürleri buluşturan, Doğuyla-Batıyı birleştiren yönüyle, özellikle kültür çatışmalarının giderek arttığı dünyamızda ümit veren bir eser. Kanada televizyonunda, Kayıp Gül’ün hayatında okuduğu en güzel öykülerden biri olduğunu belirten kitap eleştirmeni Christine Michaud, Kayıp Gül’ün bu yönüne özellikle dikkat çekiyor. Kayıp Gül için “Bu kitabın bizi birleştirmeye gücü var,” diyen Michaud, kitaptaki öykünün her insana hitap ettiğini söylüyor.
Yazar:Serdar Özkan
Yayınevi: Timaş Basım
Fiyat: 9.90 TL
7- Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Gider
Felsefeyi Mizah Yoluyla Anlamak
Thomas Cathert & Daniel Klein

Çok Satanlar

Felsefespri var!
“Yılın en matrak çoksatarı” -The Boston Globe
“Çok güldüm, çok şey öğrendim, çok sevdim” -Roy Blount Jr.
Felsefe mi? Felsefeyi anlamak için büyük bir dehanın zekâsına ve peygamber sabrına sahip olmak gerekir. Bu doğru değil! Bu komik, ele avuca sığmaz, çok yönlü ve zengin içerikli kitap bu efsaneyi yerle bir ediyor.
“Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer…” ile birlikte kendinizi olağanüstü eğlenceli bir felsefe dersinin içinde bulacaksınız. Felsefi kavramların esprilerle nasıl aydınlatılabileceğini, mizahın da aslında büyüleyici bir felsefi içerik barındırdığını göreceksiniz. Ama bir dakika… Bu iki kavrayış yolu, yani felsefe ile espri aynı şey mi yoksa? Fıkra ve esprilerin kuruluşu ve etkisiyle felsefi kavramların kuruluşu ve etkisi aynı malzemelere dayanmaz mı? İkisi de aynı şekilde aklımızı gıdıklamaz mı? Şey, biraz düşünüp sonra söylesek?
Harvard’lı iki felsefe profesöründen “güldürürken düşündüren” bir Stand-Up…
Yazar:Thomas Cathert
Çevirmen:Algan Sezgintüredi
Yayınevi: Aylak Kitap
Fiyat:14 TL
8- Ejderha Dövmeli Kız

Çok Satanlar
41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson’un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız’ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi ‘bundan daha iyisi yapılamaz’ diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz.
“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak.”
-SUNDAY TIMES
“Bu kitabı okumaya başladı- ğınızda, ilk adımı hiç atmamış olmayı dileyeceksiniz. Çevreniz kararacak ve kendinizi öykünün içinde bulacaksınız…”
-BILD AM SONNTAG
Yazar:Stieg Larsson
Yayınevi: Pegasus
Fiyat: 25 TL


9- Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük
Çok Satanlar

“Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.”
Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiye’de en fazla izleyicisi olan kişisel blog’un yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu.
“Aynaya son kez baktım, ‘Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen!’ dedim.”
PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!
Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı halde her şeyi anlattı…
“PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!”
Yazar:Pucca
Yayınevi: O Kitaplar
Fiyat:20 TL10- Aşk
Çok Satanlar
Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..
Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.
Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller…
Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman…
Yazar:Elif Şafak
Yayınevi: Doğan Kitap
Fiyat: 19.90 TL.Meliksa. Bunu beğendi.

Alt 26-09-2010 #23

elaziz_hülya

Acemi Üye

Hepsi de Birbirinden Güzeldir Bundan Eminim Ama,''OLASILIKSIZ'' bambaşka..
Alt 30-09-2010 #24

ask hırsızı

sitenin kokoşu

tskkurler
Alt 02-10-2010 #25

» IwásBørñTøÐíé «

bilmem ki

tşk

Alt 10-10-2010 #26

» αsгεvyα «

Foruma Isınan Üye

Teşekkürler...
Alt 17-01-2011 #27

'Đüş'eş..

'Đüş'üme Eş..

10-17 Ocak 2011 - En Çok Satan Kitaplar.10.01.2011

Geçen Hafta En Çok Satan Kitaplar

SIRA - KİTAP – YAZAR – YAYINEVİ

1 Hüzün: Dürbünümde Kırk Sene – Ayşe Kulin – Everest Yayınları
2 Şah & Sultan – İskender Pala- Kapı Yayınları
3 Firarperest – Elif Şafak – Doğan Kitapçılık
4 Hayat: Dürbünümde Kırk Sene – Ayşe Kulin – Everest Yayınları
5 Lüsyen – Can Dündar – Can Sanat Yayınları
6 Türkiye’nin Yakın Tarihi – İlber Ortaylı – Timaş Yayınları
7 Silivri Toplama Kampı Zulümhane – Mustafa Albay – Cumhuriyet Kitapları
8 İstanbul Ansiklopedisi (Ciltli) – NTV Yayınları
9 İstanbul Hatırası – Ahmet Ümit – Everest Yayınları
10 Kazı Başkanının Karavanası – A. Muhibbe Darga – Can Sanat Yayınları
Alt 22-01-2011 #28

Aѕα

`

3 Firarperest – Elif Şafak – Doğan Kitapçılık
Şaşırtıcı Kitapevine Görede 1.

Alt 25-02-2011 #29

Sürenbayan.

ayışığındagüneşleniyorum.

Alıntı:
'majestic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster


8- Ejderha Dövmeli Kız

Çok Satanlar
41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson’un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız’ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi ‘bundan daha iyisi yapılamaz’ diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz.
“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak.”
-SUNDAY TIMES
“Bu kitabı okumaya başladı- ğınızda, ilk adımı hiç atmamış olmayı dileyeceksiniz. Çevreniz kararacak ve kendinizi öykünün içinde bulacaksınız…”
-BILD AM SONNTAG
Yazar:Stieg Larsson
Yayınevi: Pegasus
Fiyat: 25 TL
SaLı günü aLdım uzun zamandır okumak istediğim kitapLar arasındaydı
Gerçekten anLatıLdığı kadar var aksiyon severLerin okumasını tavsiye ederim (:
TeşekkürLer.
Alt 25-02-2011 #30

.eʟчα.

- kader -


Tesekkurler

Alt 11-03-2011 #31

mckarakule

Bizden Biri

istanbul hatırası vardı bende almıştım ama ablam sağ olsun okuyamadan daha ben erkek arkadaşına verdi ve ayrıldılar onda kaldı kitap
sil baştan bu kitapta var allahtan onun başına bişi gelmedii hala bendee kitapcığımBAL Bunu beğendi.

Alt 20-04-2011 #32

Sκy

bûf-i kûr

D&R
20.04.2011
Çok satanlar1: İsim, Şehir, Hayvan
Yılmaz Özdil

2: Firarperest
Elif Şafak

3: Nil'in Kelebekleri - İçimi Açsan Nar, Ama Yerim Dar
Nil Karaibrahimgil

4: Delikanlı
Bedirhan Gökçe

5: Başka - Ayrılık Ayrı, Aşk Bitişik Yazılır
Kahraman Tazeoğlu

6:Kendine Bakma Kitabı
Cem Mumcu

7: Kitab-ı Aşk
İskender Pala

8: Hayat Denen Hiçte Bir Türk Aşık
Aykut Semerci

9: İki Dirhem Bir Çekirdek
İskender Pala

10: Eyvallah
Kahraman Tazeoğlu
Alt 02-06-2011 #33

eLa ~

Forum Heveslisi

2011 Nisan Ayı En Çok Satan Kitaplar

2011 Nisan Ayı En Çok Satan Kitaplar

Nisan Ayının En Çok Satan Okunan Kitapları

1.Aşkın Gözyaşları

II / Hz. Mevlana, Sinan Yağmur

Çok Satanlar

Ömrüm boyunca kaç kitap okudum bilmiyorum, lakin 'Aşkın Gözyaşları'nı okuduktan sonra anladım ki, meğerse ben hiç kitap okumamışım ve kara cahilmişim, "Şems ve Mevlana" hakkında...

Teşekkürler Sinan hocam...
-Murat Göğebakan

En mahrem bir gecenin, en matemli anında akıyordu gözyaşları.Sırların habercileri, hızına yetişemiyordu gözyaşlarının.Çok konuştuk, biraz da susalım. Susalım ve ağlaşalım.Aşkın Gözyaşları sağanağında, yitik cennetimize yol bulalım.

"5 Aralık 1273; Mevlana gördüğü rüya ile kan ter içinde uyanır. Şem'sin seneler önce kaldığı odaya girer.

Taş duvarlar, tahta sedir, acem kilimi, odada her ne varsa hepsi Şems kokmaktadır.Bakışları duvarda gizlenir.

Senelerdir, hiçbir şeyin asılı olmadığı duvarda, bir levhayı fark eder. Okur yazıyı, kopar çığlık, atar kendini avluya.

Karla kaplı taş zemine, yüzüstü düşüp bayılmıştır."

Kitap ile birlikte Hz. Kitabın içerisinde Kuşe 4 sayfalık renkli: Hz. Mevlâna’nın “Aşk Yolu” haritası vardır.2.Aşkın Gözyaşları

Tebrizli Şems - Sinan Yağmur

Çok Satanlar

Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: “Allah’a kavuşmayı isteyeni Allah da sever” Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın.

Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: “Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum.” Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: “Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim.
3.Elif

Paulo Coelho

Çok Satanlar

“Hilal’e isminin anlamını sordu; Türkçede ayın ilk günlerinde aldığı yay biçimi demektir. Ülkemin bayrağında da vardır hilal...”Elif’in başkahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.nin tavsiyesine uyup, “Gönlünün onu çektiği yere,” gitmektir...Rastlantılar Coelho’yu Rusya’ya savurur. 9288 kilometrelik yolu, bu uçsuz bucaksız ülkeyi, baştan sona trenle kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, sıra dışı genç bir Türk kadını; Hilal...Coelho, son romanı Elif’le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekânın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerde, katıksız “aşk”ın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor.Ama bu kez, bizlere çok tanıdık gelen duraklardan geçerek...“Coelho’nun kitapları, milyonların hayatına büyü katıyor.”

London Times


4.Isim Şehir Hayvan

Yılmaz Özdil

Çok Satanlar


Bir İngiliz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda...

Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış... Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz... Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.

Trüban bduur.

Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna “trüban” koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin...

Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın.

Sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn.

Kaafn alalk blulak oulr ama...

Akılnda bi tek trüban klaır!5.Serenad

Zülfü Livaneli

Çok Satanlar

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesinde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duranın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagneri (87) karşılamasıyla başlar. 1930 lu yıllarda İstanbul Üniversitesinde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şileye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir. Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harc*****n, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor. Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livanelinin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.6.Arı Kovanına Çomak Sokan Kız

Stieg Larsson

Çok Satanlar

“Sizi uyarıyoruz: Millennium üçlemesi kesinlikle bağımlılık yapıcı.”

-The Guardian-

“Dönüp tekrar tekrar okumak istiyorsunuz. Millennium üçlemesi bu milenyumun en iyi üçlemesi.”

-John Timpane, Philadelphia Inquirer-

“Stieg Larsson’u okumak, sert bir kahve gibi sizi canlandırır… Kitaplar sıra dışı bir şekilde aksiyon dolu ve düpedüz bağımlılık yaratıcı. Larsson son derece zeki bir aktivist ve feminist olmanın yanı sıra Tanrı vergisi bir aksiyon yazarlığı yeteneğine de sahip…”

-David Kamp, New York Times-

“Kasırga gücünde bir roman. Alexandre Dumas’ın Üç Silahşörler’ini veya Charles Dickens’ın romanlarını aynı hararetli heyecanla okumuştum. Olağandışı… Hiç gocunmadan söylüyorum: Muhteşem.”

- Mario Vargas Llosa, El Pais-

“Larsson üstün bir yazar. Kurgunun birçok katmanını sıkıca bir ipe bağlıyor ve sayfa sayfa okuyucuyu sürüklüyor. Kitabın sonu, böyle bir seride isteyebileceğiniz her şeyi size veriyor.”

-Leonard Zeskind, Kansas City Star-

“Her yeni nesil Salander ve Blomkvist’i bir gün okuyacak ve onların dünyasına kapılacak.”

-Sarah Weinman, BN.com-

“Şu anda yaşadığımız hayatı yüzlerce ve yüzlerce heyecanlı sayfada yeniden keşfetmek isteyen kimse bu üçlemeyi kaçırmasın. Son kitabın muhteşem bir kurgusu var. Kitap, çağdaş edebiyatın en mükemmel sonlarından birine doğru ilerledikçe kitap hiç bitmesin istedim.”

-Alan Cheuse, Chicago Tribune-

“Kalbinizi durduracak sahnelerde polisiye edebiyatın en unutulmaz karakterleriyle tanışmaya hazırlanın. Bu kitap Larsson’un ismini edebiyatın en orijinal ve tutkulu seslerinden biri olarak tarihe kazıyor.”

-Ellen Shapiro, People-

“Millennium serisi dünya çapında benzersiz bir yayıncılık mucizesi.”

-Kate Mosse-

“Hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak; bu kitabı da gecenin ilerleyen saatlerine dek okuyacaksınız. … İsveçli bir bilgisayar manyağının bizi soluksuz bırakabileceğini kim düşünebilirdi ki?”

-Daily Express-

“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak. ”

–Sunday Times-
Alt 02-06-2011 #34

KissOfDeath

Deneyimli

Aşkın gözyaşları/ Tebrizli Şems'i okudum sonradan farkettimki birde Aşkın Gözyaşları/ Hz.Mevlana varmış ama onu henuz okuyamadım.

TşklereLa ~ Bunu beğendi.

Alt 02-06-2011 #35

ѕαвσтє

Aktif Üye

Arı Kovanına Çomak Sokan Kızı okumak istiyorum

paylaşım için t.ederim
Alt 23-06-2011 #36

Düяя-i Yєкtα

Yasaklı Üye

2011 | Mayıs Ayı | En Çok Satan Kitaplar

1) Şairin Romanı, Murathan Mungan / Metis Yayınları

Çok Satanlar

Murathan Mungan
METİS YAYINLARI

Adı Yerküre olan bir gezegen. En büyük kara parçası sayılan Anakara'da farklı yerlerden farklı nedenlerle Odragend'e varmak üzere yola çıkan gezginler. Elli yıl sonra yurduna dönen bir bilge şair. Yıllarca evinden hiç çıkmadan yaşadıktan sonra, çıraklarıyla birlikte kendisini yollara vuran bir şiir filozofu. Yalnızca şairleri öldüren bir katilin izini süren atlı polis ve yardımcısı.
Yol boyu içinden geçtikleri yerler, yaşamlar. Surlarında şiir bayrakları dalganan şehirler. Kanatları göğün gizemlerini birbirine bağlayan kuşlar. Sayıların, sözcüklerin, şifrelerin ardında ömür tüketen matematikçiler, dilciler, sözlükçüler, şairler... İnsanların ruhlarını sağaltan rüya terbiyecileri.
Batı'nın modern çağ fantazi romanlarıyla Doğu'nun Binbir Gece Masalları'nın özgün bir bileşimi.
Tabiata, emeğe ve şiire bir övgü.
2) Serenad, Zülfi Livaneli / Doğan Kitap

Çok Satanlar

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesinde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duranın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagneri (87) karşılamasıyla başlar. 1930 lu yıllarda İstanbul Üniversitesinde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şileye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir. Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harc*****n, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor. Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livanelinin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.


3) Şarkını Söylediğin Zaman, İnci Aral / Kırmızı Kedi

Çok Satanlar

"Bende anlayamadığın nedir biliyor musun?"
"Neymiş?"
"Nazım'ın dediği gibi: 'Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum. Kendi şarkımı.' Ama yapamam biliyorum, çünkü o şarkı içimde kuruyup kaldı. Beni öldüren bu işte."
"Şarkılar bitmez, yeni şarkılar filizlenip doğar her zaman..."

Bu roman, Deniz ile Cihan'ın hüzünlü şarkısını anlatıyor. 70'li yılların sonunda Ankara'da, üniversitede tanışan Deniz ile Cihan'ı ortak tutkuları olan müzik bir araya getirir. Deniz, Ankaralı bir ailenin isyankar kızı, Cihan taşradan gelmiş bir genç adamdır. 12 Eylül öncesinin en karanlık günlerinde yolları kesişen bu iki genç arasındaki ilişki birini tutkulu bir aşka götürürken, diğeri devrimci düşlerinin rüzgarına kapılır. Yaşanmamış bir aşkın izdüşümü, aradan otuz yıl geçtikten sonra farklı bir boyutta, ama aynı tutkuyla iki insana yansır: Biri artık orta yaşını sürmekte olan Cihan, diğeriyse ona hem yabancı hem de son derece tanıdık olan bir kadındır.

İnci Ara, arka planında değişen bir ülke, insanlar, gençlik ve siyaset olan, bambaşka bir aşkın izini sürüyor. Umudun, arzunun, hüznün, şarkılarla canlanan iklimini bir kez daha, derinlik ve ustalıkla anlatıyor.

İnci Aral, Şarkını Söylediğin Zaman'la Türk romanını zirveye taşıyor. Okuyanın aklından yıllarca çıkmayacak bir ezgi dinletiyor.


4) Az, Hakan Günday / Doğan Kitap

Çok Satanlar

AZ,Küçük bir kelime, büyük bir roman.

Diyebilirsin ki, bir insanı, fotoğraflarından ve hakkındaki haberlerden ne kadar tanıyabilirsin? Haklısın. Belki de çok az...

O zaman şöyle demeliyim: Seni az tanıyorum... Az...

Sen de fark ettin mi? Az dediğin, küçücük bir kelime. Sadece A ve Z.

Sadece iki harf. Ama aralarında koca bir alfabe var.

O alfabeyle yazılmış onbinlerce kelime ve yüzbinlerce cümle var. Sana söylemek isteyip de yazamadığım sözler bile o iki harfin arasında.

Biri başlangıç, diğeri son. Ama sanki birbirleri için yaratılmışlar.

Yan yana gelip de birlikte okunmak için. Aralarındaki her harfi teker teker aşıp birbirlerine kavuşmuş gibiler.

Senin ve benim gibi...


5) İsim, Şehir, Hayvan, Yılmaz Özdil / Doğan Kitap

Çok Satanlar

Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda...

Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış... Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz... Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.

Trüban bduur.

Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna “trüban” koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin...

Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın.

Sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn.

Kaafn alalk blulak oulr ama...
Akılnda bi tek trüban klaır!


6) İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler/ David Foster Wallace / Siren Kitap

Çok Satanlar

İnsan olmanın ve dünyaya atılmışlığın lanetini bayrak gibi taşıyan, sözün bittiği yerde başlayan bir kitap: İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler. "Neye inanacağınızı siz seçersiniz," diyen dev bir yazardan birbirine bağlı anlatılar ve farkındalıkla örülü, bangır bangır bir metin. 25 yaşındayken yayımlanan ilk romanıyla Amerikan edebiyatına yepyeni bir soluk getiren, büyük eseri Infinite Jest ile Tüm Zamanların En İyi 100 Kitabı (Time) seçkisine giren David Foster Wallace, kayıp bir kuşağın en özgün seslerinden biri sayılıyor. 2008 yılında hayatı boyunca ona eşlik eden depresyona yenik düşen ve intihar ederek hayatına son veren David Foster Wallace, İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler'de gündelik detaylardan grotesk anlara uzanarak çağa özgü insanlık tecrübesini ortaya koyuyor.

İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler, söylediklerimiz ve dinlediklerimizin gerisindekileri görmek isteyenleri, insan bilincinin karanlık koridorlarına doğru kısa ama sarsıcı bir yolculuğa çıkarıyor.

Dünyanın çamurunda gizlenmeyi sürdürecek misiniz, yoksa kendinize ve karşınızdakilere bakmaya, gerçekten bakmaya cesaret edecek misiniz?


7) Elif, Pablo Coelho / Can Yayınları

Çok Satanlar

“Hilal’e isminin anlamını sordu; Türkçede ayın ilk günlerinde aldığı yay biçimi demektir. Ülkemin bayrağında da vardır hilal...”

Elif’in başkahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.nin tavsiyesine uyup, “Gönlünün onu çektiği yere,” gitmektir...

Rastlantılar Coelho’yu Rusya’ya savurur. 9288 kilometrelik yolu, bu uçsuz bucaksız ülkeyi, baştan sona trenle kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, sıra dışı genç bir Türk kadını; Hilal...

Coelho, son romanı Elif’le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekânın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerde, katıksız “aşk”ın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor.

Ama bu kez, bizlere çok tanıdık gelen duraklardan geçerek...
8) Hava Kurşun Gibi Ağır, Hıfzı Topuz / Remzi Kitabevi

Çok Satanlar

Nâzım Hikmet’i aşkları, acıları ve tutkularıyla anlatan bir roman...

Nâzım Hikmet’i ve dostlarını yakından tanımış olan Hıfzı Topuz, bu romanda şairin bir yandan uğradığı haksızlıkları, çektiği acıları, yurt özlemini, halkına olan sevgisini, bir yandan da tutkularını, aşklarını, mutluluklarını anlatıyor.

Hava Kurşun Gibi Ağır’ı okurken, 1940’lı yılların karanlığına yeniden tanık olacak, yıllar boyu cezaevlerinde yatan büyük Türk şairinin sönmeyen umudunu, açlık grevindeki direnişini, özgürlüğe kavuşma sevincini, Moskova’daki coşkulu, bazen de fırtınalı günlerinin heyecanını, ölümü bekleyişinin hüznünü onunla paylaşacaksınız.


9) İz, Canan Tan / Altın Kitaplar

Çok Satanlar

Yakın çevremizde benzerlerini görebileceğimiz gerçeklikte bir baba-kız öyküsü... Babasına hayran Verda, hatta âşık. Biricik kahramanım diyor onun için. Ne var ki, yıllar önce annesiyle babasının boşanmasından sonra ayrı düşmüşler birbirlerine.

Çatışmışlar, çelişmişler ama sevgileri içten içe hep sürmüş. Kariyerinde zirveye ulaşmış ünlü avukat Vedat Karacan'ın intiharıyla başlıyor öykü. Bu beklenmedik ölümün ardında yatan gizi çözmek Verda'ya düşmektedir. Geriye dönüp baktığında yüzleştiği keşke'leriyle, pişmanlıklarıyla ve içini kavuran devasa bir özlemle sürecektir babasının izini...

Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim...

Soluk soluğa okuyacağınız, farklı bir Canan Tan romanı...
10) Defterimden Portreler: Tarihten ve Günümüzden, İlber Ortaylı / Timaş

Çok Satanlar

Türkiye'nin önde gelen tarihçilerinden İlber Ortaylı bu sefer defterini okurlarıyla paylaşıyor. Okuduklarını, tanıdıklarını, hocalarını kendi gözünden okuyucularıyla paylaşıyor. Tarihe yön veren kişiler, günümüzün tanınan, tartışılan, konuşulan isimleri Ortaylı'nın kaleminden yeniden canlanıyor.

"Her zaman portre kaleme almayı sevdim. Portre çizmek başlı başına bir sanattır. Ayrıntılı bilgilerle çizilen büyük tarihi portreler bizde mevcut değil. Sebebi açık, sanatçı değiliz. Bir tarihi kişiliği çizmek için her şeyden evvel edebiyatçı olmak, öyle bir gelenekten gelmek lazım. Bu nedenle benim girişimim bir eskizdir, okuyucunun tepkisini ve ilgisini bekliyorum."

İLBER ORTAYLI

Kaynak: D&R, Remzi, Pandora, İmge, MephistoBAL Bunu beğendi.

Alt 05-07-2011 #37

Rillie

Bizden Biri
Çok Satanlar

Bunlar çok güzel kitaplar ve kaç yüz baskı. Teşekkürler.
Alt 05-07-2011 #38

Sαянσş Yαкαмσz

aşk sana benzer...

tşkler
Alt 06-07-2011 #39

αsк вö¢ü'üü

Forum Heveslisi
tşkler
Alt 27-07-2011 #40

FıRıLDaK

Forum Heveslisi

Temmuz 2011 en çok satan kitaplar

Çok Satan Kitaplar Temmuz 2011

1- Yazlık – Gülse Birsel


Karamsarlık adamı hasta ederÇok Satanlar dertÇok Satanlar tasa ülser yaparÇok Satanlar hüzün cildi kırıştırırÇok Satanlar "Of"layıp durmak çevreyi kirletir! Bir ara verin. Tatil yapın. Beyninizi gezmeye çıkartın. Bu kitapÇok Satanlar ister yazın okuyunÇok Satanlar ister başka mevsimÇok Satanlar "yazlık" havasında. Yani gevşekÇok Satanlar sakinÇok Satanlar neşeliÇok Satanlar. Bir kumsaldaÇok Satanlar şezlonga uzanmışÇok Satanlar karpuz yiyerek okuduğunuzu hayal edin.

2- Aklından Bir Sayı Tut - John Verdon

"Sıradanlıklara meydan okuyanÇok Satanlar anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap "Aklından Bir Sayı Tut" kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

3- S*ktir Et – John C. Parkin

S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmekÇok Satanlar ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmakÇok Satanlar çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

4- Aşk Kuantumu – Nuray Sayarı

YorgunluklarınızıÇok Satanlar geçmişteki yaşadıklarınızıÇok Satanlar olumsuz hisleriniziÇok Satanlar korkularınızı bir tarafta bırakın ve “gerçek aşk”ınızı yaşamaya hazır olun!… Hayata bakışımızdırÇok Satanlar düşüncelerimizdir: ‘Gerçekliğimiz’ Bu dünyada herkesin bir ‘gerçek aşk’ı var ve o ‘gerçek aşk’ belki de yanı başınızdadır ama belli ki söz görmüyorsunuz!

5- Aşkın Gözyaşları – Tebrizli Şems

Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşlarıÇok Satanlarserin serinÇok Satanlar sağanak sağanakÇok Satanlar üzerimize damlıyor; bakın gökyüzüneÇok Satanlar nasılda aşk yağıyorÇok Satanlar

6- İsim Şehir Hayvan – Yılmaz Özdil

Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröeÇok Satanlar klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılndaÇok Satanlar. Öenmli oalnÇok Satanlar briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyışÇok Satanlar. ÇnküüÇok Satanlar kleimleri hraf hraf dğeilÇok Satanlar btüün oalark oykuormuşszÇok Satanlar. Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.

7- Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut

Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğinizÇok Satanlar sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalırken günlerce tek kelime bile konuşmadığınızÇok Satanlar dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüzÇok Satanlar annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu?

8- Şeytanın İflası – Sırça Tuzak 2 – Nermin Bezmen

Nermin Bezmen Şeytanın İflası'nda Sırça Tuzak'la başlayan hikâyenin ikinci perdesini açıyorÇok Satanlar âdeta sinematografik bir kurguyla Vardar İmparatorluğu'nu üçüncü nesle teslim ediyor. Meraklı bir okursanız bu kitapta anlatılan ailenin ne kadar kurgu ne kadar gerçek olduğuna dair tahminlerde bulunmaya çalışacaksınız belki.

9-Serenad – Zülfü Livaneli

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmişÇok Satanlar kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz dengesi.

10-Meleklerle Yaşamak - Beki İkala Erikli

- Meleklerinizi Duymak

- Meleklerinizin Mucizelerini Hayatınıza Katmak

- SezgilerinizinÇok Satanlar Meleklerin Mesajlarının Farkında Olmak

- Sizlerin Yaşadığı Gerçek Mucizeleri OkumakÇok Satanlar.

Çok Satanlar.ve melekler hakkında bilmek istediğiniz herşey bu kitapta
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:32 .