Sponsorlu Bağlantılar:
  Çok Satanlar
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree9Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 14-04-2010, 13:47 #21

Böceq.

Foruma Alışıyor

T$kLer


Alt 15-08-2010, 15:45 #22

'majestic

Bizden Biri

Çok Satanlar TEMMUZ 2010[D&R listesi]

1- TAKUNYALI FÜHRER

Çok Satanlar
İsyana katılan aileden mi geliyor?
Rumlar neden “Bizim çocuk Erdoğan” diyor?
İktidarında, Ayasofya açılacaktı, kilise açıldı, cami ve Kur’an kursu yıkıldı.
Mehdiliğe mi soyundu?
Tayyip hakkında Türk değil diyen başdanışmanı.
Yırtık ayakkabı giydiği günlerden 3 bin dolarlık ayakkabıya.
Satılan değerlerimiz.
Kur’an bülbülü olarak lanse edilmesine rağmen, Kur’an dersinden kaç aldı?
Amerikalıların çaylağı ve “At sineği.”
Tayyeap’in üç çocuk istemini üzerine alan kadın bakan. (?)
Hümeyni özlemcisi Türkler kim?
Hizbullah ve İBDA-C ile dans.
MİT, Tayyeap’i seviyor mu?
Tayyip’in en yakınındaki uyuşturucu kaçakçıları.
Tayyip’in önünü açan cinayetler.
Tayyip’in küresel teröristlerle bağlantıları.
Hablemitoğlu cinayetinin bilinmeyenleri.
Otoriteye boyun eğen “hiddetli kasımpaşalı” ve daha fazlası…
Yazar:Ergün Poyraz
Yayınevi: Togan
Fiyat:20 TL

2- İstanbul Hatırası

Çok Satanlar

Ahmet Ümit’in beklenen romanı İstanbul Hatırası 1 Haziran tarihinde okurlarla buluşuyor. Romanlarında zengin arka planı polisiye kurgu içinde vermekteki ustalığı ile bilinen Ahmet Ümit’in bu romanı da yine peş peşe işlenen cinayetlerin çevresinde kurgulanmış. Ancak bu kitabı sıradan bir polisiye romandan ayıran birçok özellik var. Her şeyden önce zengin kadrosu ile İstanbul Hatırası, çeşitli kesimlerden İstanbulluyu bir araya getirerek içinde barındırdığı alt öykülerle zengin bir yapı sunuyor. Birbirine bağlanan bu alt öyküler bir yandan gerilimin etkisini artırırken bir yandan da romanı şenlikli ve çok yönlü bir yapıya ulaştırıyor.
Kitabın bir başka önemli özelliği de İstanbul hakkında son derece detaylı bilgi içermesi. Kurgunun içine yerleştirilen bu bilgiler hem okumayı daha meraklı hale getiriyor hem de tarih aracılığıyla çok günümüzün dışındaki öykülerin de kurguya yerleşmesine imkan tanıyor. Böylece Ahmet ümit’in İstanbul Hatırası adlı romanı, başka başka dönemlerin öykülerinin eşliğinde, günümüz İstanbul’unun geniş bir panoramasını oluşturuyor. Tutucusundan modernine, eski İstanbullusundan yeni göç etmişine, milliyetçisinden gayrı Müslim’ine varana dek İstanbullu diye adlandırılabilecek herkes bu kitabın içinde kendi öyküleriyle birlikte İstanbul’un devasa çarklarının dişlilerini dile getiriyor. Binlerce yıllık tarihiyle İstanbul başrolü oluştururken romana girip çıkan her karakter de İstanbul’un nasıl İstanbul olduğunu aktarıyor.
Yazar:Ahmet Ümit
Yayınevi: Everest Yayınları
Fiyat: 20 TL
3- Fırat 2

Çok Satanlar

Kitabın türü: Karikatür
Kağıt Bilgisi: 1. Hamur
Basım Tarihi: Temmuz 2010
Basım Sayısı: 1. Basım
Kitap Boyutları: 16,5 x 19 cm
Çizer:Uğur Gürsoy
Sayfa Sayısı: 64
Dili: Türkçe
Yayınevi: Mürekkep Basım Yayın
Fiyat:11 TL
4- Sil Baştan

Çok Satanlar
Ken Grimwood’un sıradışı eseri Sil Baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?
43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir… tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini… Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?
Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.
Yazar:Ken Grimwood
Yayınevi: Koridor
Fiyat: 16 TL5- İçindeki Gücün Sırrını Keşfet

Çok Satanlar
Mutlu, güçlü, başarılı olmanın, para kazanmanın ve aşk içinde yaşamanın aslında ne kadar kolay olduğunu siz de bu kitapla göreceksiniz.
Bu kitapta; Düşünme şeklini değiştirdiğinde her şeyi değiştireceğinizi, aşkı, parayı, başarıyı, sağlığı ve istediğimiz her şeyi kendimize nasıl çekeceğimizi, büyüden, nazardan nasıl korunacağımızı, düşünce gücüyle maddeyi nasıl kodlayacağımızı, yavaşlamanın ve farkındalığın önemini, ıstıraplarımızı nasıl sona erdireceğimizi, korkularımızdan, endişelerimizden arınma yollarını, hayallerimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi, günleri, burçları ve bitkileri, değerli taşlar ve anlamlarını, evimizde Feng Shui ile nasıl mucizeler yaratacağımızı, beş elementin hayatımızdaki anlamını ve yaşama dair daha birçok şeyi hayatın bilgeliyle birlikte öğrenip, çeşitli testler eşliğinde kendimizde mucizeler yaratacağız.
Yazar:Nuray Sayarı
Yayınevi: Destek Yayınları
Fiyat: 13 TL
6- Kayıp Gül

Çok Satanlar
Bütün Dünya Bir Türk Romanını Konuşuyor
Genç Türk Romancı Serdar Özkan’ın ilk romanı Kayıp Gül bugüne kadar 29 dile çevrildi, 40′tan fazla ülkede basıldı. Kanada’dan Japonya’ya, Brezilya’dan Endonezya’ya, dünyanın dört bir yanında okurların büyük ilgi ve beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede haftalarca bestseller listelerinde yer aldı.
Tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından St. Exupéry’nin Küçük Prens’i, Richard Bach’ın Martı’sı, Hesse’nin Siddarta’sı ve Paulo Coelho’nun Simyacı’sına denk tutulan Kayıp Gül, özgün bir “kendini keşfetme” romanı.
Değişik kültür ve felsefeleri günümüzün modern yaşantısıyla iç içe sunan Kayıp Gül, Doğu’yla Batı arasında bir köprü eser niteliğinde. Sanki bu yönüyle, hem tarihsel hem de coğrafi anlamda Doğu ile Batı arasında bir köprü olan kültürümüzün çağdaş edebiyata akseden bir yansıması.
Kayıp Gül’ün kahramanı Diana’nın peşine takılan okur, başta Türk kültürüne olmak üzere, Yunan mitolojisinden Yunus Emre’ye; William Blake’ten Sokrates’e; doğu mistisizminden Küçük Prens’e; Meryem Ana’dan Nasrettin Hoca’ya; modern yaşantıdan metafiziğe; gerçek dünyadan düşlerin dünyasına ve San Francisco’dan İstanbul’a uzanan bir yolculuğa çıkıyor.
Kayıp Gül, evrensel mesajları ve kültürleri buluşturan, Doğuyla-Batıyı birleştiren yönüyle, özellikle kültür çatışmalarının giderek arttığı dünyamızda ümit veren bir eser. Kanada televizyonunda, Kayıp Gül’ün hayatında okuduğu en güzel öykülerden biri olduğunu belirten kitap eleştirmeni Christine Michaud, Kayıp Gül’ün bu yönüne özellikle dikkat çekiyor. Kayıp Gül için “Bu kitabın bizi birleştirmeye gücü var,” diyen Michaud, kitaptaki öykünün her insana hitap ettiğini söylüyor.
Yazar:Serdar Özkan
Yayınevi: Timaş Basım
Fiyat: 9.90 TL
7- Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Gider
Felsefeyi Mizah Yoluyla Anlamak
Thomas Cathert & Daniel Klein

Çok Satanlar

Felsefespri var!
“Yılın en matrak çoksatarı” -The Boston Globe
“Çok güldüm, çok şey öğrendim, çok sevdim” -Roy Blount Jr.
Felsefe mi? Felsefeyi anlamak için büyük bir dehanın zekâsına ve peygamber sabrına sahip olmak gerekir. Bu doğru değil! Bu komik, ele avuca sığmaz, çok yönlü ve zengin içerikli kitap bu efsaneyi yerle bir ediyor.
“Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer…” ile birlikte kendinizi olağanüstü eğlenceli bir felsefe dersinin içinde bulacaksınız. Felsefi kavramların esprilerle nasıl aydınlatılabileceğini, mizahın da aslında büyüleyici bir felsefi içerik barındırdığını göreceksiniz. Ama bir dakika… Bu iki kavrayış yolu, yani felsefe ile espri aynı şey mi yoksa? Fıkra ve esprilerin kuruluşu ve etkisiyle felsefi kavramların kuruluşu ve etkisi aynı malzemelere dayanmaz mı? İkisi de aynı şekilde aklımızı gıdıklamaz mı? Şey, biraz düşünüp sonra söylesek?
Harvard’lı iki felsefe profesöründen “güldürürken düşündüren” bir Stand-Up…
Yazar:Thomas Cathert
Çevirmen:Algan Sezgintüredi
Yayınevi: Aylak Kitap
Fiyat:14 TL
8- Ejderha Dövmeli Kız

Çok Satanlar
41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson’un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız’ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi ‘bundan daha iyisi yapılamaz’ diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz.
“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak.”
-SUNDAY TIMES
“Bu kitabı okumaya başladı- ğınızda, ilk adımı hiç atmamış olmayı dileyeceksiniz. Çevreniz kararacak ve kendinizi öykünün içinde bulacaksınız…”
-BILD AM SONNTAG
Yazar:Stieg Larsson
Yayınevi: Pegasus
Fiyat: 25 TL


9- Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük
Çok Satanlar

“Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.”
Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiye’de en fazla izleyicisi olan kişisel blog’un yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu.
“Aynaya son kez baktım, ‘Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen!’ dedim.”
PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!
Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı halde her şeyi anlattı…
“PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!”
Yazar:Pucca
Yayınevi: O Kitaplar
Fiyat:20 TL10- Aşk
Çok Satanlar
Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..
Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.
Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller…
Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman…
Yazar:Elif Şafak
Yayınevi: Doğan Kitap
Fiyat: 19.90 TL

.Meliksa. Bunu beğendi.

Alt 26-09-2010, 16:14 #23

elaziz_hülya

Acemi Üye

Hepsi de Birbirinden Güzeldir Bundan Eminim Ama,''OLASILIKSIZ'' bambaşka..


Alt 30-09-2010, 19:01 #24

ask hırsızı

sitenin kokoşu

tskkurler


Alt 02-10-2010, 18:18 #25

» IwásBørñTøÐíé «

bilmem ki

tşkAlt 10-10-2010, 18:09 #26

» αsгεvyα «

Foruma Isınan Üye

Teşekkürler...


Alt 17-01-2011, 16:05 #27

'Đüş'eş..

'Đüş'üme Eş..

10-17 Ocak 2011 - En Çok Satan Kitaplar.10.01.2011

Geçen Hafta En Çok Satan Kitaplar

SIRA - KİTAP – YAZAR – YAYINEVİ

1 Hüzün: Dürbünümde Kırk Sene – Ayşe Kulin – Everest Yayınları
2 Şah & Sultan – İskender Pala- Kapı Yayınları
3 Firarperest – Elif Şafak – Doğan Kitapçılık
4 Hayat: Dürbünümde Kırk Sene – Ayşe Kulin – Everest Yayınları
5 Lüsyen – Can Dündar – Can Sanat Yayınları
6 Türkiye’nin Yakın Tarihi – İlber Ortaylı – Timaş Yayınları
7 Silivri Toplama Kampı Zulümhane – Mustafa Albay – Cumhuriyet Kitapları
8 İstanbul Ansiklopedisi (Ciltli) – NTV Yayınları
9 İstanbul Hatırası – Ahmet Ümit – Everest Yayınları
10 Kazı Başkanının Karavanası – A. Muhibbe Darga – Can Sanat Yayınları


Alt 22-01-2011, 10:40 #28

Aѕα

`

3 Firarperest – Elif Şafak – Doğan Kitapçılık
Şaşırtıcı Kitapevine Görede 1.Alt 25-02-2011, 05:12 #29

Anastasia.

kül ablası.

Alıntı:
'majestic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster


8- Ejderha Dövmeli Kız

Çok Satanlar
41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson’un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız’ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi ‘bundan daha iyisi yapılamaz’ diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz.
“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak.”
-SUNDAY TIMES
“Bu kitabı okumaya başladı- ğınızda, ilk adımı hiç atmamış olmayı dileyeceksiniz. Çevreniz kararacak ve kendinizi öykünün içinde bulacaksınız…”
-BILD AM SONNTAG
Yazar:Stieg Larsson
Yayınevi: Pegasus
Fiyat: 25 TL
SaLı günü aLdım uzun zamandır okumak istediğim kitapLar arasındaydı
Gerçekten anLatıLdığı kadar var aksiyon severLerin okumasını tavsiye ederim (:
TeşekkürLer.


Alt 25-02-2011, 18:02 #30

.eʟчα.

- kader -


TesekkurlerCevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerÇok Satanlar Konusuna Benzer Konular

Tüm zamanların en çok satanlar listesi


Artists Reputed Sales 500 million records or more Artist Country Period Genre Source The Beatles UK 60s-70s Rock / Arena Rock / Pop /...

ZyXEL en çok satanlar listesinde bir numarada


Geliştirdiği ürünlerle dünyanın lider bağlantı çözümleri ve teknolojileri sağlayan şirketi olan ZyXEL, Türkiye pazarında da adından “lider” olarak...

Çok satanlar


Steam, Çok Satanlar! 01temmuz itibariyle Steam'den en çok satın alınan oyunların listesi şöyle: 1. ArmA II - Bohemia Interactive 2....

2008 yili en Çok satanlar


En çok satan kitaplar 1. AYŞE KULİN - VEDA CİLTLİ 2. ECE TEMELKURAN - AĞRININ DERİNLİĞİ 3. Philippa Gregory - KRALİÇENİN SOYTARISI 4. SİNAN...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:47 .